İkimizin Yerine 341. Bölüm Özeti 14 Ağustos Jagdiş Ganga’yı Görmeye Gider

İkimizin Yerine dizisinde Sançi nişandan sonra potlar kırmaya başlamıştır. Jagdiş de Ganga’yı ziyarete Mangolar’a gidiyor. Ganga onu görünce şaşkına dönüyor. Gansıyam bir müddet Jagdiş ile sohbet ettikten sonra çay vermek için kalıyor. Ganga buraya neden geldiğini soruyor ve ona bir bardak su veriyor. Jagdiş seninle gelmediğim için rahatsızdım bu yüzden buraya geldim diyor. İkimizin Yerine 14 Ağustos Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 341. Bölüm Özeti

Jagdiş neden böyle düşünüyorsun diyor ve ziyarete gelmesinin sakıncasını soruyor. Ganga lafı değiştiriyor. Jagdiş ona ve Manu’ya hediyeler verirken Ganga duygusallaştı. Jagdiş oruçla ilgili konuşurken bir kız başta oruca başlamışsa bunu ölene kadar sürdürür dedi. Sançi de Dadisa’yı arayıp Jagdiş için oruç tutacağını söyledi Dadisa memnun oldu ve kendisiyle sürekli muhabbet etmesini istedi.

Anandi orucun nasıl tutulacağını Sançi’ye öğretirken Sumitra Jagdiş’in herşeyi unutarak Mangalor’a gitmesine sinirlendi.  Dadisa Gehna’ya yiyecek verdi ancak Gehna da oruç tutacağını söyledi. Dadisa bebek için güçlü olmalısın diyerek azar azar yemesini istedi. Basant da aynı fikirde. Sançi Jagdiş’i arıyor ve senin için oruç tutacağım diyor. Jagdiş önce şaşırırken Jagdiş şu anda Mangalor’da Ganga ile birlikte olduğunu söylüyor.1 47 Sançi sinirleniyor ve onunla ne gibi bir ilişkin var diye soruyor. Jagdiş de sinirlenip telefonu kapatıyor. Jagdiş daha sonra yeniden Sançi’yi arıyor ve Ganga’ya karşı bazı sorumlulukları olduğunu bu yüzden geldiğini söylüyor. Sançi hala çok sinirli ancak susmayı tercih ediyor. Sançi meyve tabağı hazırlayıp salona gidiyor.

Anandi ve Iravati salonda konuşurlarken Sançi yanlarına geliyor ve meyveleri yemeye başlıyor. Anandi ne yapıyorsun Sançi oruç tutarken bunlar yenmez deyince Sançi bir anda duraklıyor ve numara yapmaya devam etmezse nişanın tehlikeye gireceğini düşünerek Anandi’ye senin kadar güçlü değilim diyor ve açlığını kontrol edemediğini belirtiyor. 2 50

İkimizin Yerine 14 Ağustos Özeti

Jagdiş Ganga’nın evinde ve arkadaşları ile sohbet ediyorlar. Jagdiş’in arkadaşları Ganga hakkında çok güzel şeyler söylüyorlar. Sınıfın en zeki kızı olduğunu anlatıyorlar. Sançi ağlarken Iravati onu görüyor ve neden ağladığını soruyor. Sançi Jagdiş’in Ganga’yı görmeye gittiğini söylüyor. Iravati demek bu yüzden orucunu kırdın diyor. Jagdiş bundan sana haber vermemiş miydi der. Sançi hayır der. Iravati bunu ailesiyle görüşeceğini söyler.

Sançi hayır diyor bu Jagdiş’in suçu değil. Ganga’nın yüzünden Jagdiş oraya gitti diyor. Anandi bunları duyar ve Iravati’ye Jagdiş’in sanıldığı gibi Ganga ile bir ilişkisi bulunmadığını onun yardıma gittiğini söyler. Böyle olsaydı daha önce Jagdiş Ganga ile birlikte giderdi der. Iravati çocuk olmadığını söyler ve Jagdiş’in Ganga ile ilişkisini ertelediğini öğrendiğinde şok olur. 3 45

Jagdiş’in ya aptal ya da dikkatsiz olduğunu söylerken bu meseleyi ailesi ile görüşeceğini belirtir. Anandi orucu hatırlatır ve daha sonra konuşmanın daha iyi olacağını söyler. Sançi annesinin Jagdiş’in Ganga hakkındaki hislerini öğrenmesinin kendisine zaman kazandırdığını düşünüyor. Jagdiş ise Ganga’ya sari hediye ediyor. Ganga çok mutlu oluyor.

Oruçları açma zamanı geldiğinde herkes hanımlarını salıncakta sallıyorlar. Sançi ise onları görünce deliye dönüyor. Odasına girerek bazı şeyleri yere fırlatıyor. Ganga’dan nefret ettiğini söylüyor. Ganga Jagdiş’in hediye ettiği sari ile karşısına çıkıyor. Jagdiş gözlerini ondan alamıyor. Ganga oruç için hazırlık yapacağını söylüyor. Jagdiş’in gözleri hala onun üzerinde.4 41

Ganga Jagdiş’in karşısında tüm ritüelleri gerçekleştiriyor. Ayın çıkmasıyla birlikte oruçlar erkeklerin hanımlarına su ve yiyecek ikram etmeleri ile son buluyor. Ganga da Manu’ya ikram da bulunurken Jagdiş onlara bakıp gülümsüyor. İkimizin Yerine 14 Ağustos Özeti devam edecek.

İkimizin Yerine 14 Ağustos Özetinin 2. Kısmını Videomuzdan Sesli Olarak Dinleyebilirsiniz

İkimizin Yerine 341. Bölüm Fragmanı