İkimizin Yerine 35. Bölüm Özeti 12 Ekim Jagdiş’in Suçunu Anandi Çeker

İkimizin Yerine dizisinin 12 ekim cuma günü ekranlara gelecek 35. Bölümünde Jagdiş Phuli‘yi eve sokar suç Anandi‘ye kalır; işte İkimizin Yerine 35. Bölüm  özeti

İkimizin Yerine 35. Bölüm Özeti

Sumitra ve Bairon dünürlerini sakinleştirir. Bairon özür diler ve Kazan’ın topraklarını nasıl ve neden kurtardığını açıklar. Onlar dünürlerin nikâha kadar kalmaları için ısrar ederler. Dünürler kabul eder ve birbirlerine sarılırlar. Bir kadın içeri girer ve bekçi ona oturmasını söyler.

Kadın eve hayran olur ve oturur. Dadisa ve terzinin Jagdiş‘in kıyafetini üstüne büyük diktiğini anlar. Dadisa bu yüzden terziyi azarlar. Jagdiş içeri girer. Basant da ona katılır ve terzi düzeltmek için bir şans daha ister. Hizmetçi Dadisa‘ya Bahambari‘nin geldiğini söyler.

Dadisa, neden geç haber verdin diye hizmetçiye söylenir. Dadisa alt kata iner ve kadını selamlar. Dadisa onunla sohbet eder. Dadisa ona iyi davranır ve yarınki Sughna‘yı evden yollama törenine gelmesini söyler. Dadisa ona bir mücevher hediye eder.  Sughna, mutfakta Gehna’ya, tüm kaynanalar gelinlere Dadisa gibimi davranıyor der. Pratap’ın ailesi de bana böylemi davranacak der. Gehna, Sughna’ya, her kes gelinin ailesini hizmetçi gibi görmüyor der.

Senin kocanın ailesinin sana iyi davranması için dua edeceğim der. Sughna’yı neşelendirir. Basant gelir ve Sughna’ya, Anandi’nin ailesini dua törenine aramasını söyler. Basant Gehna’ya da anne babasını çağırmasını söyler. Gehna, bari bu gün Dadisa misafirlerin yanında kimseyi kırmasın der. Basant Dadisa ile konuştuğunu söyler. Anandi 2 kızla (Gehna’nın kardeşleri) konuşuyor. Kardeşleri, Gehna’nın yaşadığı konforlu hayata hayranlık duyuyor ve ablalarının neden bu kadar mutsuz olduğunu sorgularlar.

İkimizin Yerine 35. Bölümde Gehna gelir ve para hiç bir zaman mutluluk getirmez der. Evde huzur yoksa konforun ve paranın hiç bir değeri yoktur der. Siz büyüğünce bunu daha iyi anlayacaksınız der. Anandi de Gehna‘yla aynı fikirde olduğunu açıklar. Gehna, kız kardeşlerine okulla ilgili soru sorar ve kızlar bazı arkadaşlarının okula gelmeyi bıraktığını anlatırlar. Anandi okul günlerini hatırlar ve üzülür. Gehna onu sorgular ve Anandi okul günlerini anlatır.

Anandi Dadisa‘nın okumasına izin verdiği için Tanrıya şükür eder. Gehna annesine, kardeşlerinin eğitimlerini tamamlamasını söyler. Böylece benimle aynı kaderi yaşamazlar der. Dua töreni başlar ve herkes dua eder. Anandi‘yi dua ediyorken gülüyor. Dua biter bitmez Ladu tatlısı yemek istiyor. Dadisa dua töreninden mümkünce uzak duruyor. Dua töreni tamamlanır. Sughna, onu kutsaması için Dadisa’ya gelir ama Dadisa onu durdurur ve önce evlilere kutsanmasını ister.kimizin Yerine 35. Bölüm resimleri

Sumitra, Dadisa‘ya sen herkesten büyüksün diye ben Sughna‘yı ilk sana yolladım der. Dadisa Sumitra‘ya adetleri iyi bilmiyorsun diye kızar. Sumitra bozulur. Dadisa Sughna‘ya ilk önce evli kadınlara gitmesini ve en son kendisinin ona sarılıp kutsayacağını söyler. Sughna herkesin duasını alır. Phuli’nin ailesi gelir ve Anandi onları karşılar. Anandi Phuli’nin nerede olduğunu sorar. Onlar Phuli‘nin dışarıda kitap okuduğunu ve içeri giremeyeceğini söyler. Anandi neden gelemediğini sorar. Phuli’nin annesi Sughna’nın nikâhı yüzünden gelemez der. (Dul kadınlar uğursuzluk sayılıyor) Dadisa bahaneyle Anandi‘nin kafasını dağıtır.

İkimizin Yerine 12 Ekim Özeti Devam Ediyor

Anandi ve Jagdiş, Phuli ile konuşmak için dışarı çıkarlar. Jagdiş Phuli’ye neden içeri gelmediğini sorar. Phuli üzülerek içeri girmesine izin verilmediğini söyler. Şenlikleri görme arzusunu da ifade eder. Jagdiş Phuli için kötü hisseder ve yarın sende gel ben Dadisa görmeden senin eğlenceyi izlemeni sağlayacağım der. Gehna odasında dinleniyor. Bahambari (ara bulucu) oraya gelir. Gehna’nın durumundan kısmen sorumlu olduğunu söyleyerek Gehna’dan özür diler.

Babanı bu teklifi kabul etmeye ben ikna ettim ama bu evlilik yüzünden senin çok acı çekeceğini bilmiyordum der. Gehna’ya yeni hayatını kabul etmesini ve böylelikle mutlu olacağını söyler. Bahambari çıkarken Gehna, onu durdurur ve sen git biraz zehir ye sonra evine git. Bu zehrin seni öldüreceğini bile bile mutlu yaşaya bilirsen bana da söyle, yemin ederim bende mutlu olacağım der. Bahambari cevap veremez ve gider. Sumitra ağlıyorken Bairon yanına gelir ve ona neden ağladığını sorar.

Sumitra söylemek istemez  Bairon, onun ailesini özlediğini anlar. Sumitra Bairon‘a, ailesinde sadece kardeşinin hayatta olduğunu söyler. Bairon, kardeşini görmek istediğini biliyorum, ama bunu hiç dile getirmiyorsun der. Bairon Sumitra‘ya, kardeşini Dadisa‘dan gizli davet ettiğini söyler. Sumitra Dadisa‘nın kardeşine hakaret ederek yine huzursuzluk çıkaracağından korkuyor. Sabah Sughna’nın “zerdeçal“ töreni başlar. Tüm insanlar, Sughna‘ya zerdeçal uygular.

İkimizin Yerine 12 Ekim Özetinde Pratap’ın evinde de, annesi sevinerek Pratap‘a zerdeçal uygular. Jagdiş baştan ayağa şalla sarılı Phuli‘yi eve sokar. Onu dikkatli bir şekilde yukarı çıkarır. Jagdiş ona, her şeyi buradan izleyebilirsin ve yakalanmazsın der. Phuli sevinir ve ona teşekkür eder. Jagdiş Anandi’ye gider ve kulağına bu konuyu fısıldar. Dadisa bunu görür ve neyin peşinde olduklarını merak eder. Anandi Phuli‘nin yanına gider ve uzaktan eğlenceyi izlerler. Dadisa Anandi‘yi takip eder ve ne yaptıklarını anlar.

Dadisa Anandi’nin ailesini çağırır ve onlara bir şeyler söyler. Bairon ​​ve Sumitra da bunu görür. Dadisa, Kazan‘lar ve Bairon‘lar aşağıdaki töreni izleyen Anandi ve Phuli’yi yakalarlar.  Dadisa öfkeyle Phuli’nin şalını atar ve bunun burada ne işi var diyerek bağırır.

Dadisa, nikâh sırasında Anandi‘nin Phuli’yi bir şala sarıp töreni izlettiğini belirtir. Dadisa Anandi’ye bağırır ve Sughna’nın geleceğini tehlikeye attığını söyler. Dadisa Phuli’ye de bağırır. Bago Anandi’ye çok kızar. Anandi‘yi zorla sürükleyerek götürür. Anandi ağlıyor ve durmasını istiyor. Annesine, bu olayda hatası olmadığını anlatmaya çalışır. Bago, Anandi’ye senin hareketlerin daima bize hakaret edilmesine neden oluyor der.

Sughna Dadisa‘dan, Anandi’yi affetmesini ve bırakmasını ister. Bu gün benim düğünüm kimse mutsuz olmasın der. Dadisa Sughna’ya, ben senin büyükannen olmama rağmen, dulum diye törenlerin hiçbirine karışmadım ve mümkün olduğunca senden uzak durdum der. O Phuli, niye buraya geldi ve her şeyi mahvetti diyerek ağlar. Sughna yine ondan Anandi‘yi affetmesini ister. Phuli‘nin ailesi Dadisa‘dan özür diler. Dadisa kızar ve onları azarlar. Bazı misafirler Dadisa‘yı destekler ve Phuli ile ailesini eleştirirler. Phuli’nin annesi aşağılanmıştır ve Phuli’ye tokat atmak ister. Tam kızına vuracakken Sumitra onu durdurur.kimizin Yerine 12 Ekim Özeti resimleri

Annesi Phuli‘yi alıp gider. Jagdiş Dadisa’ya, Anandi’nin hatalı olmadığını ve kendisinin Phuli‘yi şala sarıp eve aldığını itiraf eder. Herkes şok olur. Dadisa Jagdiş‘e çok kötü bağırır. Dadisa Anandi’ye sen neden Jagdiş‘i durdurmadın diye kızar. Dadisa Bago‘ya gidip elini yüzünü yıkayıp geri gelmesini söyler. Daha sonra herkesin eğlenceye devam etmesini ister ama Sughna tüm bunlara üzülmüştür. Bago ve Anandi odada ağlarlar.

Bago Anandi’den onu affetmesini ister. Jagdiş de oraya gelir ve başını belaya soktuğu için Anandi’den özür diler. Jagdiş suçsuz yere Anandi’ye bağırdığı için Dadisa’ya söyleniyor. Anandi, başından beri suçlanmasına izin verdiği için Jagdiş‘e çok kızgındır. Kazan çocukları sakinleştirir ve aşağı inmelerini söyler. Gehna Dadisa’ya gelir ve tekrar seni eleştirmek için gelmedim ama Sughna bu olaya çok üzüldü der.

Bu onun nikâhıydı ve kaç zamandır bunun hayalini kuruyordu ama şimdi bu olayla nikâhı mahvoldu der. Dadisa ve Gehna Phuli‘yle ilgili de biraz tartışırlar. Dadisa Sughna’ya gider ve Sughna ağlıyordur. Dadisa ben her şeyi senin mutlu olman için yaptım der. Sughna, ben sadece herkesin nikâhta mutlu olmasını istiyorum der. Dadisa, Sughna gidene kadar artık kimseye kızmayacağına söz verir.

Sughna Anandi‘ye gelir ve Dadisa’nın artık kızgın olmadığını söyler. Dadisa ben gidene kadar sinirlenmeyeceğine söz verdi der. Anandi‘ye neşelenmesini söyler. Kızlar yarınki Kına töreni ile ilgili konuşurlar. Sughna Anandi‘ye, Phuli’nin rituellere katılamayacağı için üzülüyorsan git onu da çağır der. Bagi Anandi‘ye Phuli’yi davet etmemesini söyler. O buraya gelmemeli biz bu adetleri bozamayız der. Anandi, neden herkesin Phuli’nin uğursuz olduğunu zannettiklerini anlayamaz ve bunu sorgular.

Bago doğru-dürüst açıklama yapamaz ve sorgulamadan kurallara uymasını söyler. Ertesi sabah, Sughna‘nın kına töreni yapılıyor. Sumitra Sughna‘ya kına yakar. Bazı kadınlar Pratap‘la ilgili sorular sorar ve Sughna utanır. Kocasının adını sorarlar ve Sughna eline Pratap‘ın adını yazar.  Pratap’ın evinde de ona kına yakıyorlar ve annesi Sughna‘yla ilgili şakalaşarak Pratap‘ı kızdırır. Pratap çok mutludur.

Pratap bir kenara gider ve kuzenine, Sughna’yı cep telefonundan aramasını ister. Sughna‘nın telefonu çalar ve Anandi görür. Anandi aşağı iner ve bunu Sughna’ya gizlice fısıldar. Sughna Pratap ile konuşmaya gelir. Telefonda romantik konuşurlar ve Anandi bu konuşmadan hiçbir şey anlayamaz. Pratap, Anandi’nin aptalca sorularına güler. Gece Sughna ve Anandi uyuyor. Sumitra sessizce odaya girer ve Sughna’ya bakar.

Sessizce kızına her zaman refahını dileyeceğini söyler. Ağlayarak odadan çıkar ve Bairon onu görür. Sumitra ona bir şey çaktırmaz. Bairon Sughna‘ya ​​gider ve Sughna uyanıktır. Bairon bana seni erken yollamak istemediğim için kızdın mı diye sorar.

İkimizin Yerine 35. Bölüm Fragmanı