İkimizin Yerine 357. Bölüm Özeti 30 Ağustos Anadi Evlat Edinmek İstiyor Manu Yoğun Bakımda

İkimizin Yerine dizisinde Jagdiş ve Ganga evliliklerini tüm sevdiklerine duyurmak için büyük bir kutlama yapıyorlardır. Kutlamaya Şekar ailesi de davet edilir. Şekarlar Sançi’den kutlamayı gizlerler, Sançi kendisine haber vermeden gidildiğini öğrenince arkadaşı Ankita’nın yanına gider. Ankita ona içki içirir. Sançi içki aldıktan sonra doğruca kutlamaya katılır ve Dadisa’ya hakaretlerde bulunur. Iravati dayanamaz ve kızını tokatlar. İkimizin Yerine 357. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 30 Ağustos Özeti

Sançi tokadı yedikten sonra Sumitra’ya döner ve şimdi gelinin yasallaştı der. Ondan ne kadar nefret ettiğini neden söylemiyorsun der. Iravati kızının kolundan tuttuğu gibi dışarı çıkar. Şekar ailesi de peşinden gider. Ganga bunlara ben sebeb oldum diye ağlarken acı çeken birinin sebebi olmak istemediğini belirtiyor. Jagdiş kimsenin acısından sorumlu değilsin diyerek ona destek verir. 11 1 5

Şekarların evinde Alok kızını durdurur ve bizi aşağıladığın için teşekkür ederim der. Iravati neden onunla konuşuyorsun ki der ve Sançi bencil aptal olmanın yanı sıra, kötü düşünen bir kız olduğunu söyler. Ellerini birleştirir ve onu doğurduğu için özür diler. Bundan sonra Sançi’nin hareketlerinden sorumlu olacağını ve hata yapamayacağını belirtiyor. Onu odasına götürür ve bu odanın bundan sonra onun dünyası olduğunu söyler. Menakşi bu ceza onun için çok ağır oldu derken Sançi hala sarhoştur.

Dadisa Dadu’yu arar ve yaşanan olaylardan sonra neler olduğunu sorar. Dadu sizi aramak istedim ancak utancımdan arayamadım der. Dadisa zamane gençliğini anlamakta güçlük çektiğini söyler ve SAnçi için en iyisinin birisiyle evlenmesi olduğunu belirtir. Dadu önerisi için teşekkür edr ancak Sançi’nin Jagdiş’i unutamadığını, kendisine bakmasını bile bilmeyen birisinin nasıl evleneceğini, Sançi’nin psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu söyler. 22 1 3

Sançi arkadaşı Ankita ile telefonda konuşur. Odasında kilitli olduğunu söyler. Ankita buna sevinir ve odasını içeriden kilitlemesini ister. Ganga ütü yaparken Jagdiş gelir ve Ganga’ya sarılır. Onu öpmek üzereyken telefonu çalar. Telefondaki Lal Sing Jagdiş den ne zaman geleceğini sorar. Jagdiş yakında geleceğini söyler ve telefonu kapatır. Jagdiş Ganga ya ona sevgisinin asla tükenmeyeceğini söyler. Aynı zamanda hastanede çalışmak istiyor musun diye sorar. Ganga evet der. Jagdiş Lal ile konuşacağını belirtir.

Anandi kahvaltıya Sançi’nin de çağrılmasını ister. Alok gerek yok derken Anandi kahvaltıyı alıp Sançi’nin odasına gider. Şiv kapıyı içerden kilitlediğini söyler.Iravati ve Menakşi endişelenir, Şiv kapıyı zorla açtığında Sançi yüzünüzü görmek istemiyorum bağırmaya başlar. Iravati kızından bir kere daha iğrenir. Şiv ve Anandi den zamanlarını boşa harcamamalarını ve Sançi’yi yalnız bırakmalarını ister. 33 1 3

Jagdiş yemek masasında önemli bir şey söyleyeceğim der. Ganga’nın hastanede çalışmasını istediğini söyler. Bairon ve Sumitra olumlu görürlerken Dadisa Manu’ya kimin bakacağını sorar. Sumitra ben bakarım deyince Dadisa da izin verir. Ganga herkese teşekkür eder ve hem işte hem de evde en iyisini yapacağını söyler. Anandi Chanda’nın çağrısı üzerine yetimhaneye gider. Chanda sokağa terk edilen bir çocuk bulduklarını ve onu buraya getirdiklerini söyler. Doktor fareler çocuğu ısırmış ancak şimdi durumu iyi der. Anandi bulunan çocuğa bir isim bulmalarını ister. Yetimhanedeki çocuklar Anuja ismini önerir. Anandi güzel der ve çocuğa Anuja ismini koyar.

Anandi eve gelince Şiv ile bebeği konuşur. Şiv çocuklardan hoşlandığını biliyorum der. Anani ondan yetimhaneye gelmesini ister. Bir çocuğu evlat edinmekten bahseder. Şiv neden kendi çocuğunu doğurup bakmak istemiyorsun der. Anandi yetimhanedeki bebeklerden birine daha iyi bir yaşam sunmak istediğini bu yüzden evlatlık almak istediğini söyler. Şiv ailesiyle görüşeceğini söyleyince Anandi heyecanlanıyor. 44 1 1

Şiv ailesi ile birlikte yetimhane çocuklarını ziyarete gider. Orada piknik yaparlar ve çocuklarla eğlenirler. Ardından bir çocuk evlat edinmek istediklerini söyler. Ailesi razı olduktan sonra Anandi ile birlikte yetimhane müdürüne giderler ve taleplerini iletirler. Ganga hastanede çalışmaya başlar. Manu ise evde babaannesi ile birliktedir. Manu temizlik malzemesini süt diye içer. Sumitra görünce beyninden vurulmuşa döner ve hemen hastaneye götürür. Jagdiş ve Ganga Manu’yu yoğun bakım ünitesine alırlar.

Sumitra her şey benim yüzümden diye ağlarken Ganga kasıtlı yapmadığını, hatta hayatını kurtardığını söyler. Sumitra’ya sarılır. Anandi ve Şiv’in çocuk sahibi olmak istemesi sadece Iravati’yi rahatsız etmektedir. Alok onlar yetişkin bireyler ve kararlarına saygı duymalıyız derken Iravati neden kendi çocuklarını doğurmuyorlar diye tepki gösterir.

Menakşi Sançi’ye yemek götürür ve birazdan psikolojik danışmanın geleceğini söyler. Sançi şiddetle reddeder. Danışman da Anandi ile birlikte gelmiş ve Sançi’nin konuşmalarına şahit olmuştur. Danışman Sançi sakinleştikten sonra tedaviye başlayacağını söyler. Ona bazı ilaçlar vereceğini ve bunu Sançi’nin haberi olmadan vermeleri gerektiğini söyler. Iravati bunun nasıl mümkün olacağını söylüyor. Anandi bir yolunu bulacaklarını belirtiyor. İkimizin Yerine 30 Ağustos Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 357. Bölüm Fragmanı