Kesişen Umutlar Doktoru Prof. Dr. Murat Tuncer Kimdir? Hangi Hastanede Çalışıyor?

Kesişen Umutlar Eylül Perşembe 21.30’da TLC de izleyicisi karşısına çıkmak için gün sayıyor. Daha önce Bu Ben miyim? isimli  bir estetik programı hazırlayan TLC şimdi de bir sağlık programı hazırladı. Türkiye’nin özgün tek tematik kanalı olma özelliği taşıyan TLC i, böbrek yetmezliği yaşayan birçok aile için ümit olmaya geliyor. Türkiye’nin üst üste yaptığı başarılı böbrek nakli operasyonları ile ünlenen meşhur doktoru  Prof. Dr. Murat Tuncer’in sunuculuğunu ve doktorluğunu üstleneceği Kesişen Umutlar programı böbrek yetmezliği olup da böbrek nakli ameliyatı bekleyen bir çok hastaya şimdiden umut oldu.

Tabi ki Türkiye’de ki böbrek nakli bekleyen hastaların tamamı Kesişen Umutlar programı ile sağlıklarına kavuşmayacak ancak böbrek nakli için uygun bir donör arayan hastalar için bir tanıtım ve reklam olacak. Türk insanı fark etmediği bu çaresizce bekleyen insanları fark edecek ve uygun donörler bir bir ortaya çıkınca artık Böbrek Yetmezliği olan hastalarda hayata sımsıkı sarılma şansı elde edecek.

Türkiye’de organ bağışı ile bir çok organ nakli yapılıp bir çok hasta tekrar sağlığına kavuşabilecek yanlış dini inançlar ile bu fırsatlar ne yazık ki kaçıyor; ancak nakil bekleyen hastaların bekleme fırsatı yok. Kesişen Umutlar Dr. Murat Tuncer

İşte  Prof. Dr. Murat Tuncer Kesişen Umutlar  programı ile böbrek yetmezliği yaşayan birçok insanı vericileriyle eşleştirerek hayata yeniden sarılmalarını sağlayacak. Kesişen Umutlar  programı ile izleyici onların yaşadıkları zorluklara ve mücadeleye tanık olacak.

Prof. Dr. Murat Tuncer Kimdir?

 Aslen Kayserili olan Murat Tuncer 1956 da Kayseri’de dünyaya gelmiş ve 63 yaşındadır. Murat Tuncer 1974 yılında Kayseri Lisesinden birincilikle mezun olmuş ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1981 yılında aldığı 7 yıllık eğitimin sonunda Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezi yönetici olarak çalışma hayatına girmiştir. Daha sonra iç hastalıkları yani dahiliye uzmanlığını kazanan Murat Tuncer  daha sonra Sivas’a asker doktor olarak tayin olmuştur.Prof. Dr. Murat Tuncer Kimdir
İlerleyen yıllarda Kanada Toronto’ya giderek yurt dışında ihtisasına devam eden  Murat Tuncer 1989’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne dönmüştür. Akeniz Üniversitesinde uzun yıllar çalışan Murat Tuncer 1987 de profesör olmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Prof. Dr. Murat Tuncer Akdeniz Üniversitesinden ayrılmış ve şuanda Medicana Çamlıca Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. . İletişim adresi ise : mtuncer@medicana.com.tr
Murat Tuncer sadece iyi bir doktor değil aynı zamanda da iyi dünyalar tatlısı ve eşsiz bir insandır. Mesleğini severek yapan, güler yüzünü hastalarından eksik etmeyen gelen her hasta ile gözlerinde ki ışığı görene kadar sabırla ilgilenen bir melektir.

Murat Tuncer’i diğer iç hastalıkları doktorlarından ayıran önemli özelliklerinden biri de Türkiye’de İlk Doku uyumsuz böbrek naklini Akdeniz Üniversitesinde 2000 yılında yapan doktor olmasıdır. Yine dünya’da ilk Hepatit B pozitif vericiden Hepatit B negatif alıcıya nakli Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Uzmanlık alanları ise daha çok Organ Nakli, Diyaliz ve Hipertansiyon üzerinedir. Dünyada ilk uluslararası çapraz organ naklini yapan doktordur.

Çapraz Organ Nakli yani Böbrek kardeşiliği kendi yakınından böbrek alma şansı olmayan iki ya da üç çiftin karşılıklı böbreklerini paylaşarak sağlıklı nakil olma şansını yakalamasına denir.

Kesişen Umutlar Tanıtım Fragmanı TLC

Yorum yaz