İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti 16 Ekim Bairon Kızını Kurtarmak İster

Kanal 7’nin en tatlı dizisi İkimizin Yerine 16 Ekim salı günü 16:30’da 39. bölümü ile izleyicisi ile buluşacak. İkimizin Yerine dizisinde Bairon kızını bu hayattan kurtarmaya çalışacak.

İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti

Sugna Dadisa‘nın verdiyi dua kitabını okuyor. Gehna yastık yorganı getirir. Sugna‘yı kararından vazgeçirmek ister. Biz hepimiz Dadisa‘ya karşı seni korumaya hazırız der. Sugna eğer ben Pratap‘dan sarı gülleri istemeseydim o ölmeyecekti diye kendini suçluyor. Şalının ucuna düğümlediği gülleri çıkarır ve ağlar. Gehna acın taze olduğu için mantıksız düşünüyorsun ama zamanla her şeyi daha iyi anlayacaksın deyip gider. Dadisa Bairon‘dan Sugna‘ya böyle davrandığı için özür diler. Ama çaresizim, toplumun kurallarına uymak zorundayız der.

Bairon annesine neden hayatımızı zorlaştıran kurallara boyun eğmeliyiz diye sorar. Dadisa kural ve değerler iyidir der. Bairon, ben kızımı bu kurallara kurban etmeyeceğim der. Sumitra Anandi‘yi dizine yatırıp uyutur. Sumitra onu uyuturken sanki Sugna‘yı uyutuyormuş gibi hayale dalar ve hayalinden ayılınca ağlar. Sugna kuru yerde uyumuştur.

Annesi yanına gelir. Sugna Pratap‘ın adını sayıklar. Bairon da kapıdadır ve kahrolurlar. Ertesi gün herkes Holi bayramını kutluyor. Sugna oradan geçerken Pratap‘la son oynadıkları Holi‘yi hatırlar. Çocuklar onu boyamak ister ama bir adam köy çocuklarını durdurur.

İkimizin Yerine 39. bölüm özetinde Sugna tapınağa gidiyor. Jagdiş dolaptan renk paketlerini çıkarır. Anandi gelir ve Sugna bu durumdayken holi kutlamak yanlış olur der. Jagdiş, kutlama yapmayacağım bunları önceden almıştım şimdi çöpe atacağım der. Birbirlerine, normalde her Holi‘yi nasıl eğlenceli geçirdiklerini anlatır. Çocuklar gelecek sene holi‘yi eğlenceli geçirmeyi planlar.kimizin Yerine 16 Ekim resimleri

Sugna eve gelir. Dadisa ona erkenden nereye gittiğini sorar. Sugna tapınağa gittiğini ama içeri girmediğini söyler. Dadisa ona 40 gün boyunca tapınağa gidemeyeceğini hatırlatır. Sugna mahzene gider. Dadisa Sumitra‘ya, eskiden Sugna‘yı hiç erken uyanamazdık ama şimdi herkesten önce uyanmış, yıkanmış ve dua etmeye gitmiş der. Sumitra Bairon ve Dadisa‘ya çay hazırlarken elleri titrer. Gehna, istersen çayı Anandi götürsün der. Ama Sumitra reddeder ve kendisi götürür. Anandi Sugna‘ya çay götürmek için Gehna‘dan izin alır.

Anandi çayı getirir ama Sugna duaya hazırlanıyor ve içmez. Anandi mahzenin temizlendiğini görür ve kimin temizlediğini merak eder. Sugna ben temizledim der. Anandi Sugna‘yla biraz konuşur. Sugna Anandi‘ye eğer bana iyilik yapmak istiyorsan, Pratap‘ın bana aldığı kırmızı kolyeyi bul getir der. Dadisa tüm takılarımla beraber onu da aldı, onu bana getir, çünkü o Pratap‘dan kalan tek hatıra der. Anandi elinden geleni yapacağını söyler. Sumitra eşiyle Sugna hakkında konuşur. Sugna‘nın bu sabah erken uyanıp soğuk havada kuyudan su getirip yıkandığını anlatır. Annesini ikna etmesi için eşine yalvarır.

Bairon bunu zaten denediğini ama başaramadığını söyler. Dadisa‘nın hayatında ilk kez ondan af dilediğini anlatır. Yine de hayatım boyunca annemin öfkesine dayanmaya hazırım ama Sugna da bunu istemeli, bu onun seçimi der. Sumitra onunla konuşup ikna edelim der. Sugna‘yla konuşmaya gelirler. Annesi Sugna‘yla konuşur ve sen acı çekince biz de acı çekiyoruz diye ikna etmeye çalışır. Bairon, eğer fikrini değişirse, onu ömür boyunca Dadisa‘ya ve topluma karşı koruyacağını söyler. Sugna, sizi anlıyorum ama benim için nerde yaşamamın farkı yok, siz beni orada da ağlarken görüp yine üzüleceksiniz diye kabul etmez. Sumitra sen nerde ağlarsan biz bunu hissederiz der. Sugna ailesine sarılır ve ağlayarak yalnız kalmak ister.

Sugna Pratap‘ın kolyeyi hediye ettiği zamanı hatırlar. Sugna Pratap‘a, o kolyeyi hep takacağına söz vermişti. Sabah Anandi Jagdiş‘e gelir ve Sugna‘nın kolyesini istediğini anlatır. Jagdiş Dadisa‘nın bu ara çok sinirli olduğunu ve asla izin vermeyeceğini söyler. Anandi, biz onu bulursak Sugna‘yı mutlu ederiz diyerek Jagdiş‘i ikna eder.

Jagdiş Dadisa‘ya gelir ve bir şey ister misin diye sorar. Dadisa bir kutudan ona biraz para verir ve Bairon‘a vermesini ister. Jagdiş kolyeyi de aynı kutuda görür ve onu kendisi için Dadisa‘dan ister. Dadisa bu Sugna‘nın diyerek vermez. Jagdiş ısrar eder. Dadisa ona bağırır ve inat etmemesini söyler. Jagdiş ona kızar ve bir daha senin için hiçbir şey yapmayacağım, parayı da kendin babama verirsin der. Dadisa parayı yerine koyar. Jagdiş Anandi‘ye başaramadığını söyler. Gece herkes uyuyunca, Jagdiş ve Anandi gizlice buluşurlar.kimizin Yerine 39. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 16 Ekim Özeti Devam Ediyor

Jagdiş Dadisa uyurken kolyeyi odasından alacağım, biri gelirse öksür ve beni uyar der. Anandi bunun hırsızlık olduğunu söyler. Jagdiş o kolye zaten ablamın biz de ona geri vereceğiz bu hırsızlık değil der. Jagdiş Dadisa‘nın odasına girer ve dolaptan kolyeyi alır. Dadisa uyuyordur ve Jagdiş kapıda kulaklarını tutarak içinden özür diler.

Gecenin köründe Sumitra ve Bairon‘un kapısı çalınır. Kapıyı açınca şaşırırlar. Sugna yerde uzanmıştır ve kurumuş çiçeklere bakıp ağlıyordur. Anandi ve Jagdiş gelir ve ona kolyeyi verirler. Sugna çok sevinir. Dadisa‘nın kendisini verdi diye sorar. Anandi ve Jagdiş sessiz kalır. Sugna ve çocuklar kapıda duran Bairon, Sumitra ve Dadisa‘yı görürler.

Dadisa Sugna‘dan kolyeyi geri alır. Bairon Jagdiş‘i hırsızlık yaptı diye azarlar. Sugna baba kolyeyi getirmesini ben istedim der. Anandi ben de hatalıyım der. Çocuklar özür dilerler. Dadisa Jagdiş bunu ablası için yaptı bu hırsızlık değil der. Dadisa, Sugna gönüllü olarak arzularından vazgeçmeye karar verdi sanıyordum galiba yanılmışım der.

Sugna ağlayarak yalvarır. Onu takmayacağım ama bırak benimle kalsın der. Dadisa ben senden hiçbir şeyi esirgemem ama şimdi sen tüm bunlardan uzak kalmalısın der. Sugna ağlayarak başını Dadisa‘ya yaslar. Anandi odasında Kanhaji tanrısının fotoğrafıyla konuşur ve Sugna için üzüldüğünü anlatır. Ertesi sabah Sugna sobayı yakmaya çalışır ama beceremez.

İkimizin Yerine 16 Ekim Özetinde  Anandi gelir ve Sugna‘ya yardım eder. Ona soba yakmayı ona öğretir. Sugna‘ya, Tanrı Kanhaji‘nin fotoğrafını verir ve yalnız his edince fotoğrafla konuşmasını söyler. Sugna etkilenir ve Anandi‘ye sarılıp ağlar. Sumitra da onları görür. Dadisa Pratap‘ın evine gitmek için Sumitra, Bairon ve Basant‘ı çağırır. Giderken Gehna ve Anandi‘yi eve iyi bakın diye tembihler.

Anandi odasına gelir ve dalgındır. Jagdiş ne olduğunu sorar. Anandi Jagdiş‘le konuşur ve Sugna artık tatsız yemek yiyor der. Jagdiş Sugna‘nın önceden pirinç yemeğini sevmediğini söyler. Anandi Sugna‘nın ev yemekleri yiyemediğini söyler. Jagdiş ona madem ev yemeği yiyemez o zaman ona dükkândan tatlı alalım der. Anandi evet Dadisa sadece evde pişen yemekleri yiyemez demişti der.

Jagdiş Sugna‘ya tatlı almaya gider. Gehna Sugna‘yı ziyarete gelir. Sugna Pratap‘ın ailesiyle yaşamak istediğini söyler. Pratap bizi izleyince mutlu olur ve bende onun elbiselerine bakarak avunurum der. Gehna onun isteğinin gerçekleşmesine umut ettiğini söyler.

İkimizin Yerine 39. Bölüm Fragmanı