İkimizin Yerine 40. Bölüm Özeti 17 Ekim Pratap‘ın Ailesi Sugna‘yı istemez

İkimizin Yerine dizisi 40 bölümü ile 17 Ekim çarşamba günü ekranlarda olacak. Sugna’nın dul kalması meselesi herkesi çok özdü; bakalım son gelişmeler ne şekilde.

İkimizin Yerine 40. Bölüm Özeti

Sugna Dadisa‘nın tatlı yasak dediğini hatırlar ve jalebiyi yere fırlatır. Sugna çocuklara neden hayatımı daha da zorlaştırıyorsunuz diye kızar. Jagdiş Sugna‘yı anlayamaz ve sinirlenir. Bunu senin için yaptım diyerek ayrılır. Sugna Anandi‘ye bunu Pratap için yapıyorum der. Anandi ondan özür dileyip gider. Sugna kendi kendine Pratap‘tan özür diler ve pirinç yemeye devam eder. Pratap’ın evinde rahip bazı dualar okuyor. Herkes yas tutuyor.

Bir kadın Pratap‘ın annesine, Sugna size talihsizlik getirdi der. Onu oğluna almakla hata ettin, Pratap‘ın düğün gününde ölmesi Sugna‘nın kötü şansı ve kaderiydi der. Dadisa bunları duyunca sinirlenir. Sugna‘nın bununla hiçbir ilgisi olmadığını söyler. Dua et ki sen benim köyümde değilsin yoksa seni tokatlardım diye kadını tehdit ederken, Pratap‘ın babası o kadının haklı olduğunu söyler. Biz mutlu mesut gelini almaya geliyorduk ama eve oğlumun cesedini getirdik der.

Bairon daha fazla dayanamaz ve cevap verir. Sizi anlıyorum ama herkesin önünde böyle konuşmanız yakışık olmuyor, o sizin gelininiz der. Onu ısrarla bu eve getirmek istediniz bizde siz istediğiniz için Sugna‘yı erken yaşta size verdik der. Oğlunuz yaşamasa da gelininiz hayatta ve hep size hizmet edecek der. Pratap‘ın babası Sugna’yı ailesinin yakınında bile görmek istemediğini, bu yüzden de Bairon‘a kızını evinde tutmasını söyler. Sumitra Pratap‘ın annesiyle konuşur ve kocasını ikna etmesini ister.

Bu acı hepimizin acısı der. Pratap‘ın annesi yeter diyerek onu durdurur. Basant ortalığı yatıştırmak ister ama Pratap‘ın babası Sugna‘yı lanetlemeye devam eder. O, Dadisa‘ya, benim oğlumun yerine kızınız ölseydi siz de böyle yapardınız der. Basant‘la Bairon dayanamazlar ve ne annemize ne de kızımıza hakaret edemezsin derler. Köy halkı Pratap‘ın babasını destekler. Basant annesini ve ailesini çağırır, başsağlığı verip giderler. Evde Gehna Pratap‘ın evinde tartışmaya gerek olmadığını söyler.

Sumitra Sugna‘nın Pratap’ın ailesiyle bir gün yaşayacağını ve bu olayın onun için sorun olabileceğini söyler. Sonsuza kadar burada kalamaz ki der. Bairon, Sugna‘nın her şey için suçlanmasına seyirci kalamazdım der. Dadisa Sugna‘yı göndermeyeceğiz, o burada bizimle yaşayabilir, biz ona sahip çıkarız der. Sugna tüm bunları duyar ve ağlar.kimizin Yerine 40. Bölüm resimleri

Sugna, daha önce duyduğu konuşmayı hatırlar. Ağlayarak Tanrı Kanhaji‘nin fotoğrafına, artık Pratap’ın ailesinin bir parçası olamayacağını söyler. Anandi onu teselli etmek için gelir ve kendisi de ağlar. Sugna Pratap olmadan ben de ölmek istiyorum der. Gehna kapının dışından onları dinliyor.

Aniden acıyla bağırır ve bayılıp düşer. Sugna ve Anandi ona yardıma koşar. Doktor Gehna’yı kontrol etmek için eve gelir. Dadisa ağlayarak, evindeki kötü olaylar için kendisini suçlar. Bairon onu teselli eder. Doktor herkese Gehna’nın çok zayıf olduğunu söyler. Stresten ve sorunlardan uzak olmalıdır der. Evdeki durumun iyi olmadığını biliyorum ama Gehna’ya karşı dikkatli olmadığınız takdirde, sonucu bebek için ölümcül olabilir diye uyarır.

İkimizin Yerine 40. Bölüm Özetinde Doktor gittikten sonra, Dadisa doktor bu sefer haklıydı, bu kötü havadan kurtulmalıyız, önemli olan torunumun hayatıdır der. Herkesin normal yaşama geri dönmesini söyler. Sugna Pratap’ın ölümünü artık yalnız atlatacak ve ailenin geri kalanı Gehna’nın bebeğinin güvenliğini sağlamalıdır der. Herkes eskisi gibi giyinip süslenecek ve s. konuşur. Sugna bunu üzüntüyle dinler. Herkesin normal olmaya çalıştığı birkaç gün geçer. Bir kaç gün sonra Jagdiş aşağı iner ve bundan sonra sınavlarım başlıyor der.

Dadisa onu kutsar. Jagdiş bende Anandi gibi senede 1 kez sınav versem olmaz mı der. Dadisa, Anandi sadece heves için okuyor ama sen hep başarılı olmalısın der. Anandi, Jagdiş için şekerli yoğurt (uğur getirsin diye) getirir. Sugna da gelir. Sugna yoğurdu Anandi’den alır ve Jagdiş‘e yedirmeye ister.

İkimizin Yerine 17 Ekim Özeti Devam Ediyor

Dadisa Sugna’yı durdurur ve yoğurdu elinden alıp Anandi’ye verir. Jagdiş‘i onun yedirmesini söyler. Sugna üzülür ve gider. Anandi onun peşinden gitmeye ister, ama Dadisa ona gitmemesini söyler. Ayrıca Anandi’ye her zaman Sugna‘ya bağlı olamazsın der.

Sugna mahzene gelir. Eskiden Dadisa’nın ona gösterdiği ilgiyi ve şimdi nasıl durdurduğunu hatırlar. Ağlayarak Kanhaji’nin fotoğrafıyla konuşur. Dadisa evde “Ramayan“ duasını okurken Sugna’ya yaptığı şey için ağlar. Bilezikçi gelir ve hizmetçilerden biri onu uzaklaştırır. Dadisa satıcıyı geri çağırır.

Dadisa Anandi’ye, gelinleri çağır gelip kendilerine bilezik seçsinler der. Anandi, Sumitra ve Gehna’yı çağırır. Sumitra gelmeyi kabul etmez. Gehna gidelim, belki kafan dağılır der. Sumitra, kızım hayattan zevk alamadığı için, artık böyle şeylerle ilgilenmiyorum diyerek ağlar. Dadisa oraya gelir ve Sumitra’ya hâla çok depresif olduğu için kızar. Onun normal bir yaşam sürmesini ister. O, iki gelini de bilezik seçmek için salona getirir. Anandi kendine bilezik seçer.

Jagdiş gelir ve heyecanla Anandi’nin bilezik seçmesine yardım eder. Gehna kendisi ve Sumitra için bilezik seçer. Sugna onları üzülerek izler. Anandi Dadisa‘ya, neden Sugna bu kadar üzgünken satıcıyı eve çağırdığını sorar. Dadisa, Gehna stres yaşamamalı, ben evin havasının değişmesini istedim der. Anandi Dadisa‘ya sarılır ve sen iyi birisin bundan böyle hep seni dinleyeceğim der. Dadisa Anandi‘yi öper ve gönderir. Sumitra ve Gehna iplik örmeye otururlar.

Sugna onlara yakın oturur ve eskiden annesiyle yaptığı örgüleri hatırlayıp ağlar. Gehna onu teselli etmeye kalkarken acı hisseder ve oturur. Sumitra Sugna’yı su getirmesi için gönderir. Sugna döndüğünde, Dadisa onun Gehna’ya su vermesini engeller. Sumitra’ya suyu vermesini söyler. Sugna üzgünce ayrılır. Yemek masasında Dadisa, Sugna’nın boş sandalyesine bakar ve kötü hisseder. Sugna odasında tatsız pirinç yemek ister. Sonra fikrini değiştirir ve aç uyur. Dadisa oraya gelir. Sugna’nın uyuduğunu ve yenmemiş yemeğini görür. Üzülerek Sugna’nın alnını öperkimizin Yerine 17 Ekim Özeti resimleri

İkimizin Yerine 17 Ekim Özetinde Sugna ve Anandi televizyon seyrediyorlar. Dadisa oraya gelir ve Anandi’ye bir işleve gitmek için hazırlanmasını söyler. Sugna’yı, zamanını boşa harcamaması ve bunun yerine “Ramayan“ duasını okumasını söyleyerek yollar. Anandi hazırlanır ve gelir. Dadisa, herkese gösteriş yapmak için daha fazla mücevher takmasını söyler. Sugna onları izliyor. Sugna odasına gider ve eski renkli elbiselerine sevgiyle bakar.

Tüm mücevherlerini ve Pratap’ın ona hediye ettiği makyaj setini görür. Her şeyi yerine koyar ve aynadaki dul görünüşüne üzülerek bakar. Basant Gehna’dan doktor kontrolüne gitmeye hazırlanmasını ister. Acı verici olaydan bu yana bir aydan çok geçti ve dikkatli olmalıyız der. Gehna Dadisa’dan korkuyor. Basant onu ikna eder ve Dadisa’nın aldırmayacağını söyler. Dadisa mutfakta Sumitra’ya gelir ve öğütüp Gehna‘ya içirmesi için ona bazı şifalı otlar verir.

Basant oraya gelir ve Gehna’yı doktora götürdüğünü söyler. Dadisa Basant’a, onu doktora Sumitra götürsün der. Basant benim doktorun dediklerini iyice anlamam gerek diyerek annesini ikna eder. Dadisa, benim için Gehna ve bebeğin sağlığından önemli bir şey yok der ve Basant‘a izin verir. O gittikten sonra, Sugna gelir ve pirinç bitti diyerek mutfağın dışında durur. Dadisa, Pratap’ın ölümünden 1,5 aydan fazla geçti, artık mutfağa ve mâbede girebilirsin der. Sumitra Sugna’nın kutusunu pirinçle doldurur. Sugna, tezgahtaki helvaya uzun süre bakar. Sumitra bunu görür ve pirinç kutusuna bir kase helva koyar. Sugna helvayı kaldırır.

Sugna mahzene giderken, Anandi’nin makyaj setini aldığını görür. Aceleyle Anandi‘ye gelir ve ne yaptığını sorar. Anandi ona, tırnak ojem bitince Dadisa seninkini kullanmamı söyledi der. Sugna Anandi’ye, bana sormadan eşyalarıma dokunma diye bağırır. Anandi sana sormaya gelecektim der.

Sugna, Anandi’ye, bunların benim için önemini biliyorsun ve özellikle bu makyaj setine bir daha hiç dokunma diye onu uyarır.

İkimizin Yerine 40. Bölüm Fragmanı