İkimizin Yerine 403. Bölüm Özeti 15 Ekim Rasika Gittikçe Sıkışıyor

İkimizin Yerine dizisinde Anandi, Bireceh’in evine giderek Rasika ile olan ilişkisini öğrenmek istemiştir. Anandi Bireceh’den su istemiş ve masanın üzerinde duran kadın çantasıba dikkat kesilmişti. Bu çanta eşinin mi diye sorunca da Bireceh sinirlenmiş ve Anandi’yi utanmazlıkla suçlamıştı. Anandi’nin bazı şeyleri bildiğini düşünüyordur. İkimizin Yerine 403. Bölüm Özeti başlıyor.

Anandi evden çıkınca Rasika saklandığı yerden çıkar ve Anandi ilişkimizi biliyor mu diye sorar. Bireceh bir şey yapamayacağını söyler. Anandi ve Vivek Bireceh’İn eski karısını araştırmak için komşularına giderler. Eski karısının Sunita olduğunu öğrenirler ve irtibat numarası isterler. Komşular numara vermekten çekinirler ve Bireceh’İn çok tehlikeli biri olduğunu söylerler.

Ertesi gün Şiv’in mahkemesi devam eder. Vivek Biriceh’i tanık sandalyesine alır ve evli misiniz diye sorar. Biriceh bunun kişisel bir mesele olduğunu söylerken Vivek Rasika sizin sekreteriniz olunca eşiniz Sunita’dan ayrıldınız mı diye sorar. Biriceh’in avukatı bu soruya itiraz ederken hakim kanıtınız var mı diye sorar. Vivek henüz olmadığını söyler. Hakim delillerin elde edilmesi için mahkemeye ara verir.

Rasika Narendra’nın ailesiyle tapınağa gitmiş dua ediyordur. Anandi ve Şiv de oraya gelirler. Narendra’nın annesi sizin burda ne işiniz var diye sorar. Anandi Narendra için dua etmeye geldiklerini söyler. Narendra’nın annesi oğlum Şiv yüzünden öldü der. Oğlum ateşten çok korkardı ve ağlardı deyince Anandi ve Şiv şok olurlar. Rasika endişe ile onları izliyordur.

Ganga evdekilere çay verirken Ratan’ın anne ve babası gelirler. Dadisa şimdi ne için geldiler deyince Jagdiş hastanede yaşadıklarını anlatır. Ratan’ın babası Ganga’yı över ve verdiği kan ile hayata tutunduğunu söyler. Daha önce yaptıklarının çok yanlış olduğunu söylerler ve Dadisa dan özür dilerler. İyi ki Manu sizinle birlikte kalıyor diyerek Ganga’ya övgülerde bulunurlar.

Şekar ailesi Narendra’nın ateşten korktuğunu ancak nasıl olur da kendisini yaktığını tartışıyorlardır. Şiv bunun intihar değil bir cinayet olduğunu söyler. Buaji şimdi masum olduğunu nasıl kanıtlayacaksın deyince Iravati görünür ve ben daha ölmedim der ve Şiv’e bir şey olmasına izin vermeyeceğim der. Herkes buruk bir sevinç yaşıyordur. Iravati aynı zamanda Şiv’e desteğini hiç eksik etmeyen ve ona güvenen Anandi’ye teşekkür eder ve onunla gurur duyduğunu belirtir.

Nandu ödevini evde unutmuştur. Sıra arkadaşı ödevini yapmadıysan öğretmeni milletvekili amcan ile korkutmalısın diye akıl verirler. Nandu da öğretmene Jagdiş ile oyun oynadığı için ödevlerini yapamadığını söyler. Öğretmen korktuğu için bir şey diyemez. Basant Nandu’nun öğretmenleri tehdit ettiğini öğrenince Nandu’yu azarlar ve bir daha yapmaması için onu uyarır. Nandu ağlarken bir daha yapmamaya söz verir.

Vivek gaz yağı temin eden kişinin kim olduğunu öğrenmek için  o bölgedeki kamera kayıtlarına bakmaya giderler. Ancak umutları suya düşer. 2 aydan beri görüntü alınmadığını öğrenince moralleri bozulur. Şiv Narendra’nın telefonu da o gece yandı ama konuşma kayıtları mevcut der ve kayıtların ele geçirilmesi oldukça işe yarar der. Dadu bu fikri beğenir.

Nandu evde ağlarken Jagdiş gelir ve neden ağlıyorsun diye sorar. Nandu üst sınıftaki çocuklar fen dersi hocasıyla görüşmemi ve soruları almamı istediler der. Bunu da senin ismini kullanarak yapacaktım diye konuşur. Jagdiş benim ismimi bir daha kullanma der ve ondan okula gitmesini ve üst sınıftaki çocukların üstesinden gelmesini ister. Nandu bunu başarabileceğini söyler. Nandu okula gidince etrafında Jagdiş’in olduğunu düşünerek büyük sınıftaki çocuklarla konuşur. Nandu çocuklara öğretmenin soruları vermeyi reddettiği yalanını söyler.

Subhadra Sançi’yi görmek için evine gider. Suman Subhadra ile tanışırken Saurab gelir. Suman onu da tanıştırır. Ardından Sançi ile Saurab arasında geçen tecavüz olayını hatırlatır. Saurab’ın masum olduğunu, Sançi’nin daha önce Saurab’ı sevdiğini, Sançi’nin taciz olayında Saurab’ı suçladığını anlatır. Yani Suman oğluna toz kondurmayarak Sançi’yi suçlamıştır. Subhadra da onunla birlik olarak Sançi’yi suçlar. Sançi onları dinliyordur.

Telefon kayıtlarını ele geçiren Şiv eve gelir ve son aranan numarayı çevirir. Karşısına çıkan şahıs Narendra’nın Rasika’yı suçladığını belirtir. Anandi ve Şiv bu laf üzerine şok olurlar. İkimizin Yerine 15 Ekim Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 403. Bölüm Fragmanı