İkimizin Yerine 404. Bölüm 1. Kısım Özeti 16 Ekim Subhadra Evden Ayrılmak İstiyor

İkimizin Yerine dizisinde Subhadra Sançi’nin yanına gitmiş ancak Suman’ın yalanlarına maruz kalmıştı. Suman oğlu Saurab’ı savunurken Sançi’yi suçlamıştı. Sançi kendisini aklamaya çalışsa da Sunbhadra o gece içki içitiği için Sançi’ye kızmış ardından Vivek ile evlenmesine de tepki göstermiştir. İkimizin Yerine 16 Ekim 1. Kısım Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 404. Bölüm 1. Kısım Özeti

Gulli ve ailesi Dadisa’nın evine teşekkür etmek için gelirler. Gulli Manu ile oynarken ailesi kızları için  Onun iyi birisiyle evlenebileceğinden endişelendiklerini söylerler. Dadisa Gulli’nin kızı gibi olduğunu ve evlenmesine yardımcı olacağını söyleyerek aileyi rahatlatır. Dadu artık işlerin yoluna gireceğini düşünerek sevinmektedir. Vivek Şiv’in itibarını yeniden kazanacaklarını belirtir. Bu sırada Sançi ve Subhadra gelir.

Subhadra açar ağzını yumar gözünü ve Sançi’nin tecavüze uğradığını ardından Vivek ile evlendiğini aynı şekilde Şiv’inde boşanmış Anandi ile evlendiğini söyler. Dadu haddini aşıyorsun diye kızarken Subhadra ne yani ben mi suçluyum der. Dadu Vivek tecavüze uğramış masum bir kızla evlendiği için mi suçlu der ve Subhadra’dan susmasını ister. Ancak Subhadra yine bu evde kalamayacağını söyler. Dadu git o zaman diyerek herkesi şaşırtır, ardından Sançi’ye sarılır.

Subhadra odasına gider ve eşyalarını hazırlar. Bir yandan da arkasına bakıyordur ve kendisini durdurmak için kimsenin gelmediğini, o cehenneme nasıl gideceğini söylüyor. Sonunda bavulu ile birlikte salona iniyor. Tüm aile ona bakarken Dadu hiç bir şekilde ona yüz vermiyor. Subhadra kız kardeşin gidiyor ha… diye söylenirken Dadu onu duymazlıktan geliyor. Subhadra bir iki adım attıktan sonra yere yığılıyor. Dadu ve ailesi ona doğru koşuyor. Şiv onu kanepeye yatırır ve yüzüne su serper.

Subhadra kendine geldiğinde burada kalmak istemediğini ancak Dadu’dan uzakta kalmaya dayanıp dayanamayacağını bilmediğini söyler. Aile üyeleri de ondan kalmasını isteri Subhadra iyi bir oyunculuk yaparak kalmayı başardığını düşünüyor. Ancak Subhadra’nın ayağı incinmiştir. Hastaneye gitmemekte direnince Dadu ona  gitme emri verir ve herkesi bir gülümseme tutar.

Şiv’in mahkemesi yeniden başlar. Vivek beklediğimiz adam geldi mi diye sorar. Şiv henüz gelmediğini belirtir. Rasika’nın avukatı Şiv’in en ağır cezayla cezalandırılmasını isterken Vivek ayağa kalkar ve Narenra’nın intihar etmediğini öldürüldüğünü söyler. Rasika ve eski patronu şoka girerler. Yargıç ondan kanıt ister. Vivek az sonra göreceklerini belirtir.

Jagdiş kılık değiştirerek bir satıcıya gider. Köylüler karaborsacılık yapan bu adamdan malzeme alıyordur. Jagdiş satıcıdan gaz yağı ister ancak adam ellerinde bulunmadığını söyler. Jagdiş ısrar edince adam ona tokat atmak için elini kaldırır. Jagdiş adamın elini tutar ve sahta bıyığını çıkarır. BU sırada polisler de gelir. Jagdiş polşslerle birlikte adamın deposuna gider ve malların burada stoklandığını tespit eder. Adamın dükkanı mühürlenirken köylüler Jagdiş lehine sloganlar atar.

Dadisa Gulli için bir talip bulur ve onları evine çağırır. Onlara Gulli ve ailesi hakkında bilgiler verir ve çok iyi bir aile olduklarını söyler. Ayrıca Gulli’nin başından geçenleri de anlatır. Aile doğruyu söylediği için Dadisa’ya teşekkür ederler ve düşünmek için zamana ihtiyaç duyduklarını belirterek ayrılırlar. Gulli’nin ailesi kızları için ailenin bir daha gelmeyeceğini söylerken Dadisa onlardan endişelenmemesini ister ve iyi bir ittifakın oluşacağından emin olduğunu belirtir.

Vivek Rasika’nın eski patronu Biriceh’e sorular sorar. Bu zaman kadar Biriceh patronları tarafından işten atılırken sen neden onu tuttun der. Aralarında nasıl bir ilişki olduğunu sorar. Biriceh susma hakkını kullanırken Vivek 5 dakika sonra tanığının geleceğini söyler. Mahkemeye 5 dakika ara verilirken herkes endişeli gözlerle tanığın gelmesini bekliyordur. İkimizin Yerine 16 Ekim 1. Kısım Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 404. Bölüm Fragmanı