İkimizin Yerine 405. Bölüm 1. Kısım Özeti 17 Ekim Subhadra Tedaviye Gidiyor

İkimizin Yerine dizisinde Şiv beraat etmişti. Onun beraat etmesinde en büyük destek ise Vivek’den gelmişti. Subhadra ayağının tedavi edilmesi için Jetsar’a gidecektir. Dadisa onu bekliyordur. Vivek ailesiyle birlikte kahvaltı yaparken Raki bir telefon görüşmesinden sonra abisine sarılır ve onu Şiv’deb dolayı tebrik eder. Ardından Subhadra ve babası da onu kutlar. İkimizin Yerine 405. Bölüm Özeti 1. Kısım başlıyor.

İkimizin Yerine 17 Ekim Özeti

Dadisa evlerinin önünü temizletir. İçeri girdiğinde işçilerin gittiğini görür ve kapıdaki bir kova pis suyu döker ancak su olduğu gibi Subhadra’nın üzerine dökülür. Dadisa sen kimsin diye sorar. Subhadra Anandi’nin bahusu olduğunu söyleyince Dadisa utanır ve onu hemen eve götürür. Gehna ve Ganga’ya onu tanıtır ve onlardan Subhadra’nın nimetlerini almasını ister.

Dadisa ve Subhadra birlikte doktora giderler. Doktor ayağında bir şey olmadığını ancak kimyasal bazı şeylere karşı hassaslaştığını belirtiyor. Ondan bazı yiyeceklerden uzak durmasını istiyor. Subhadra yemek yemezsem öleceğim der ve bazı yiyecekleri söyler. Dadisa buraya tedavi olmaya geldin der ve o yiyecekleri yemezse ölmeyeceğini söyler. Onlar tartışırken doktor onları izliyordur.

Anandi odasına girince heryerin resimleriyle süslendiğini görüyor. Bir anda müzik çalar ve Şiv onun gözlerini  kapatır. Onu çok ama çok sevdiğini söyler. Birbirlerine sarılırken Şiv her zaman onun yanında olmasını ister. Ertesi gün Anandi kadınlarla birlikte etkinlik yapıyor. BU sırada ismş Pramila olan bir kadın gelir ve kadınların çalışmalarından bir çoğunu satın alır. Anandi’yi de çalışmalarından dolayı  över. Onunla tanışmak istediğini söyler. Anandi en kısa zamanda geleceğini söyler.

Doktor bazı sesler duyarak Subhadra’nın odasına gider. Subhadra hemşireyle tartışıyordur. Şilte üzerinde yatmayacağını, odasında tv istediğini vb şeyler istiyordur. Doktor hemen Dadisa’yı arar ve Subhadra ile başa çıkamayacaklarını söyler ve onu eve götürmelerini ister. Dadisa şoförden geri dönmesini ister ve Anandi’nin bu kadın yüzünden neler çektiğini düşünemiyorum bile der.

Saurab üst kattaki vazoya bir ip bağlarken annesi ona gözcülük yapıyordur. Saurab ipin ucunu alt kata getirir ve annesinden Sançi’yi çağırmasını ister. Sançi elinde yemek kasesiyle gelirken Saurab ipin ucunu çeker ve vazonun düşmesini sağlar. Kendisi de Sançi’yi kurtarmak için üzerine atlar. Yere birlikte düşerler ancak Saurab kırılan vazonun parçalarından dolayı kolunu kanatır. Suman gelir ve oyunun bir parçası olarak endişeleniyormuş gibi yapar. blank

Akşam üzeri Vivek kardeşine teşekkür ederken Saurab yengemi kurtarma şerefine nail olduğum için Tanrı’ya şükürler olsun der. Sançi tuhaf gözlerle onlara bakıyordur. Subhadra bacağını kaşımaya devam ederken Dadisa tedaviye başlamadığı için ona kızar. Subhadra ona aldırmıyor gibi görünür. Dadisa ona sinir olur ve Dadu’ya her şeyi anlatacağım der. Subhadra endişelenir ve bunu yapmamasını ister. Odasına giden Subhadra Dadisa’yı suçlamaktadır. blank

Pramila Anandi’yi arar ve akademideki kızların giysileri beğendiğini söyler. Anandi ona teşekkür ederken Pramile onu dans akademisine davet eder. Anandi uğrayacağını söyler. Subhadra tedavi olmak için yine hastaneye gider. Hemşirenin getirdiği ilacı o gittikten sonra döker ve bakalım kim kazanacak diye nazire yapar. İkimizin Yerine 17 Ekim Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 405. Bölüm Fragmanı