İkimizin Yerine 428. Bölüm Özeti 9 Kasım Palaş’ın Tablosu Krize Yol Açtı

İkimizin Yerine dizisinde Anandi’ye musallat olan Palaş Şiv’i sinirlendirmiştir. Anandi ve Şiv bir restoranda akşam yemeğine giderler. Anandi sürpriz olduğunu söylerken Şiv ondan parmağını uzatmasını ister. Şiv Anandi için yüzük alarak onu bir kere daha sevindirir. İkimizin Yerine 428. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 9 Kasım Özeti

Gehna Basant’ın fotoğrafıyla konuşur. Anılarım sana bağlı, beni terkettin ve gittin şimdi ne yapacağım diyerek üzülüyordur. Palaş Anandi ve Şiv’in gideceği restoranı öğrenir ve oraya gider. Onlar gerilirken Palaş ne büyük sürpriz, sizin burda olduğunuzu bilmiyordum der. Şiv biz de bilmiyorduk derken Palaş yandaki masaya oturur. Anandi Şiv’i sakinleştirmek için elini tutar. Palaş bir müddet sonra sinirle kalkar.

Şiv ise Anandi’yi dans pistine götürür. Romantik dansın ardından herkes onları alkışlar. Palaş ise evinde Venüs’in karşısına geçer ve Şiv’in Anandi’ye olan sevgisini hatırlayarak hiddetlenir. Venüs ile arasındaki en büyük engelin Şiv olduğunu düşünüyordur. Şiv garsondan hesabı ister. Garson hesabın ödendiğini söyleyerek Palaş adına faturayı gösterir. Anandi ve Şiv yine şok olurlar.

Ganga Nirancan ile Gehna’nın bir arada olmaları için bazı şüpheleri olduğunu söyler. Dadisa Nirancan’ın Tanrı tarafından doğru zamanda geldiğini söylerken Jagdiş de aynı fikirdedir. Dadisa önce Nirancan ile daha sonra Gehna ile konuşmayı düşünür.

Şiv Palaş’ın yanına gider ancak asistanı uyuduğunu söyler. Şiv cebinden para verir ve ücretsiz yemekten hoşlanmadığını söyler. Palaş ise onları izliyordur. Palaş Diwali gününde Şiv’in evinde patlayacağını düşünür ve bakanı arayarak Şiv’i şikayet eder. Bakan ona yardım etmeyi garanti ediyor.

Iravati kapıyı açar ve bir paket getirir. Herkes Anandi’nin tablosu olduğunu düşünerek başına toplanır. Tablo açılırken Alok asılacak yeri belirlemeye çalışır. Tablo açılınca Anandi’nin modern kıyafet giymiş resmi ortaya çıkıyor. Anandi ve evdekiler şok olurken Subhadra bu şekilde mi poz verdin diye Anandi’ye kızıyor. Anop eğer Anandi bu şekilde poz vermediyse Palaş’ın yakasını toplayalım der. Anandi ise hala şoku üzerinden atamamıştır.

İkimizin Yerine 428. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Sançi ile Vivek konuşurken kapı çalar. Sançi”ye bir hediye olduğu söylenerek küçük bir kutu verilir. Sançi kutuyu açınca araba anahtarı görür ve dışarı çıkar. Patronu ona araba hediye etmiştir. Patronu Mital Sançi’yi arar. Sançi ona teşekkür ederken Vivek sıkıntılıdır. 22 23

Palaş Anandi’yi arar ve tabloyu beğendiğini düşünüyorum diye konuşur. Anandi ona sinirlenir ve telefonu yüzüne kapar. Palaş Anandi sen benimsin diyerek evlerine gider. Anandi karşısında Palaş’ı görünce şok olur. Palaş seni kalbimin derinliklerinde seviyorum der ve bir şey göstermek için onu zorla götürmeye çalışır. Bu sırada Anop yetişir ve Palaş ile kavgaya başlar. Palaş onu etkisiz hale getirerek Anandi’yi arabasına bindirir. Anop arkasından koşsa da yetişemez ve Şiv’i arar. Şiv Palaş’ın kaldığı yere doğru gidiyordur. 33 25

Palaş misafirhanesine gelir ve Anandi’ye Venüs resmini gösterir. Bu resmi yıllar önce yaptığını ve hayallerinin kadını Anandi olduğunu söyler. Şiv sana hiç bir şey veremez diyerek onunla birlikte olmasını ister. Bu sırada Şiv gelir ve Palaş’ı pataklar. Şiv ondan uzak durmasını ister. Onlar ayrılırken Palaş pişmiş kelle gibi sırıtıyordur. Anandi ve Şiv eve geldiklerinde ailesi neler olduğunu sorar. Şiv herşeyi anlatır.

Dadisa ve Jagdiş Gehna’nın durumundab-n bahsederek Nirancan ile konuşurlar. Nirancan’a Gehna ile evlenmesini teklif ederler. Ancak Nirancan evlenemeyeceğini söyleyerek ona şok eder. Jagdiş Nirancan’a düşünmesi için zaman verilmesini ister. Dadisa muhtemelen olumsuz olacak der ve Gehna’nın iyiliği için dua eder. 44 24

Subhadra Anop’u etkilemek için Tanrı’ya dua ediyormuş gibi davranır. Anandi için Anop yaralandı ama yine de yaranamadı diye konuşuyordur. Anop yanına gelir ve üzülmemesini ister. Subhadra Anandi şehveti poz vermek istemiş ancak daha sonra vazgeçmiş der ve Anop’u kışkırtmaya çalışır. Anop Anandi’nin böyle bir şey yapacağını düşünemiyorum diyerek Subhadra dan yatmasını ister ve odasına gider. Subhadra Anop’un içine kurt düştüğünü düşünerek gülüyordur.55 7

Anandi ve Şiv uyurken Palaş ANandi’yi arar. Anandi telefonu açar. Palaş beni benden çok sevdiğin için telefonumu açacağını biliyordum der ve yeniden aşkını itiraf eder. Eğer kabul etmezsen kendimi öldürürüm der. Anandi korkar ve telefonu kapatır. Nirancan kendisine edilen teklifi düşünüyordur. Bu duruma son vermeliyim diyerek evden ayrılmaya karar verir. Dadisa için yazdığı mektubu son bir defa daha okur. Palaş asistanından iki uçak bileti ayarlamasını ister. İkimizin Yerine 9 Kasım Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 428. Bölüm Fragmanı