İkimizin Yerine 427. Bölüm Özeti 8 Kasım Sorun Büyüyor

İkimizin Yerine dizisinde Palaş Anandi ve Şiv’i yemeğe davet eder. Anandi ve Şiv’i yemeğe giderler. Şiv’e telefon gelir ve uzaklaşır. Palaş Anandi’ye yaptığı resimleri ve hikayesini anlatıyordur. Bir ara Anandi’nin elbisesini tutar ve onun hayalini kurar. Ancak Şiv’in ayak seslerini duyunca elbiseyi bırakır. Birlikte yemeğe geçerler. Palaş Anandi gibi bir yüzü hiç bir zaman görmediğini söyler ve onun resmini yapacağını söyler. Anandi tereddüt etse de Şiv bu teklife çok sevinir. İkimizin Yerine 427. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 8 Kasım Özeti

Palaş benim resimlerimi alabilmek için binlerce kişi sıraya girerken ben sizin resminizi satmayacağım ve size hediye edeceğim der. Anandi yine de ikna olmadığını söyler ve eve gidince bunu büyükleriyle tartışacaklarını Şiv’e söyler. Eve gidince Subhadra model olmanın iyi bir şey olmadığını söyler. Anop da aynı fikirdedir. Alok bunda bir zarar olmadığını, Palaş’ın tabloyu Anandi’ye hediye edeceğini söyler. Menakşi’de Alok’u destekler. Dadu kararı Şiv ve Anandi’ye bırakır.

Öğretmen ödevleri kontrol edecektir. Sınıfın yaramaz çocuğu Dadisa’nın defterini gizlice alıp kendi çantasına koyar. Öğretmen ödev yapmayan çocukları azarlarken sıra Dadisa’ya gelir. Dadisa defterin çantada olduğunu ancak bulamadığını söyler. Öğretmen yalan söyleme diye bağırır. Dadisa ben yalan söyleme der ve ödevini yaptığını söylerek öğretmene sert çıkar. Sonra hatasını anlayan Dadisa öğretmenden özür diler. Öğretmen de ödevlerin yarın getirilmesini ister.

Gehna Nirancan’a çay verirken neden evlenmedin diye sorar. Nirancan bir kızı sevdiğini ancak durumlarından dolayı teklif edemediğini söyler. Gehna kızdan bahsetmesini isterken Nirancan onun geçmişi olduğunu söyler. Palaş, Anandi’nin oturduğu sandalyeye oturur ve sen sadece benimsin diyerek bağırır. Ardından Anandi’yi hayal ederek onunla dans ediyormuş gibi davranır.

Ertesi gün Palaş Anandi ve Şiv’in gelmesini bekliyordur. Şiv Anandi’yi getirirken Palaş yalnız çalışmak istediğini söyleyerek Şiv’i gönderir. Palaş Anandi’ye nasıl oturması gerektiğini anlatırken Anandi ondan yapılması gerekenleri eliyle değil sözleriyle anlatmasını ister. Palaş Anandi’nin saçlarına dokunmak için yere kalemini atar ve almak için aşağıya eğilir. Bu sırada Anandi’nin saçlarına dokunur. Anandi hiç birşeyden habersizdir ancak Palaş’ın hareketleri onu rahatsız etmiştir. İkimizin Yerine 8 Kasım Özeti devam ediyor. 11 24

Palaş resmi yapmaya devam ederken Anandi’nin sürekli hareket ettiğini bahane ederek resmini karalar ve yarın da gelmesini ister. Anandi geleceğini söyleyince Palaş memnun kalır. Akşam Şiv’e Palaş’ın resmi tamamlayamadığını söyler. Bu işin zor olduğunu söylerken Şiv sen şimdi mankensin der ve bu işin zorluklarından bahseder. Anandi Palaş’ın iyi davrandığını anacak ters giden bir şeylerin olduğunu söyler.

Dadisa okulda yaramaz çocuğun başının belada olduğunu görür. Büyük çocukların elinden onu kurtarır. Yaramaz bu davranışın ardından Dadisa’dan özür diler ve defteri de kendisinin aldığını söyler. Dadisa senden şüpheleniyordum ama şimdi ortaya çıktı der. Dadisa bir belanın daha üstesinden gelmiştir. 2 50

Anandi yeniden Palaş’ın yanına gelir. Palaş Şiv senin buraya gelmenden rahatsız mı diye sorar. Anandi kocamın bana güveni tamdır der. Palaş Anandi’ye yarı çıplak bir hintli kadın gösterir ve böyle bir poz vermesi gerektiğini söyler. Anandi sinirlenir ve buna nasıl cüret ettiğini sorar. Palaş mükemmel diyor ve Hintli kadınların yanlışını örtüyor diyerek Anandi’yi över. Anandi’den özür diler ve yanlış anlaşıldığını söyler. Anandi’yi yeniden oturtur.

Anandi’nin Hintli kadınların öfkesi isimli tablo için poz verir. Palaş 10 dakika içinde tabloyu tamamlayacağını söylerken Anandi bir daha gelmek istemediğini söyleyerek 10 dakika daha süre verir. Palaş şok olurken benim yanıma gelmek istemeyen birini daha tanımadım diye düşünür. Resmin tamamlandığını söyleyen Palaş Anandi’nin kalkabileceğini söyler. Anandi resmini görmek ister ancak Palaş bazı eksiklere tamamladıktan sonra göstereceğini söyler. Anandi’den birlikte yemek yemelerini ister ancak ANandi kabul etmez.3 48

Anandi Şiv’e yarı çıplak resimden bahseder. Şiv senden bunu yapmanı mı istedi der. Anandi daha sonra benden özür diledi ama emin değilim der. Şiv sinirlenir ve buna cüret ettiyse başka şeyler de yapabilir der. Palaş Şiv’i arar ve onları yemeğe davet eder. Şiv reddeder. Anandi onunla yüzleşeceğini söylüyor. İkimizin Yerine 8 Kasım Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 427. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 427. Bölüm Özeti 8 Kasım Sorun Büyüyor (2 Yorum)