İkimizin Yerine 457. Bölüm Özeti 8 Aralık Nandini Gelin Oldu

İkimizin Yerine dizisinde Anandi’nin çocuk yaşta bir kızı evlenmekten kurtarması Akira’yı çok sinirlendirmişti. Akira oğluna ve kendisine yapılan bu hakareti telefi etmek için Anandi’nin kızını kaçırır. Onu Rajastan bölgesine götürür. Akira karısının verdiği akılla oğlu Kavya’yı Anandi’nin kızı Nandini ile evlendirir. İkimizin Yerine 8 Aralık Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 457. Bölüm Özeti

Dadu ve Kazan Nandini’nin resimlerini herkese gösterir ancak akşama elleri boş dönerler. Dadisa huzursuz olduğunu söyleyerek Anandi’yi arar ve tüm gerçeği öğrenir. Tanrı’ya onun için dua edeceğini söyler. Dadisa Jagdiş’i de bilgilendirir. Evdekiler de Anandi’yi suçluyordur. Başkaları için çocuğunu feda ettiğini söylüyorlar. Dadu ise Anandi’ye sahip çıkar. Kazan bu durumda hatalısın ama acınu anlayabiliyorum diyerek kızına sahip çıkar.

Menakşi Anop’u ziyaretinde Nandini’nin kaçırıldığını söyler. Anandi’nin ona sahip çıkamadığını belirtir. Anop Nandini’yi bulmaya çalışmalarını isterken Anandi’ye güvenemeyeceklerini belirtir. Ganga hastanede doktor kalmadığı için ameliyata girmek zorunda kalır ve başarılı olur. Dadisa Ganga’nın sıradan bir kadın olmadığını söylerken bir mucizeyi gerçekleştirdiğini belirtir. 1 90

Nirancan tedirgin bir şekilde oturur ve Baranas Üniversitesinden müzik öğretmenliği için teklif aldığını söyler. Dadisa önüne gelen bu fırsatı değerlendirmesini isterken Nandu ben bu şehirden başka bir yere gitmem diyerek reddeder. Gehna biz buradan başka şehre gitsek bile sık sık ziyarete geleceğiz dese de Nandı fikrinde sabittir. Dadisa Nirancan’ın geleceği ile ilgili bir karar olduğunu, Nandu’nun tıpkı Jagdiş gibi başarılı bir doktor olmasını istediğini, bu şehrin olanaklarından faydalanarak bunu başaracaklarını söyleyerek Nandu’yu ihna eder. Nandu ağlıyordur.

Dadu çocuk arabalarına bakarken Iravati Şivam’ı Anandi’ye sormadan getireceklerini söyler. Dadu neden diye sorar. Iravati Anandi başkalrının çocuklarını düşünürken kendi çocuğunu hiçe saydı der. Dadu Anandi’nin bir anne olduğunu ve kendilerinden daha fazla acı çektiğini söyler. Madem öyle Şiv de başkaları için öldü der ve ona da kızılması gerektiğini söyler. 2 97

Anandi herkesin uzak kaldığı dönemde Sançi’ye sahip çıktı, Anandi hem eşini hem de kızını kaybetmenin acısı içinde kıvranırken ona destek vermek yerine suçluyorsunuz diyerek ağlar. Anandi odasında Şivam ile konuşurken Iravati, Menakşi, Dadu ve Alok gelir. Iravati ve Menakşi Anandi’den özür dileyerek ona sarılırlar. Alok da ondan özür diler. Anandi Nandini kaybolduktan sonra herkesi özlüyorum der ve tepkilerinde haklı olduklarını söyler. Dadu Tanrı’ya şükür ailemiz yeniden birleşti der. Buna en çokAmol’un sevineceğini söyler.

Jagdiş başarılı bir şekilde ameliyat gerçekleştiren Ganga’yı över ve ondan doktor olması için okumasını ister. Ganga sen benim yanımda olduktan sonra her şeyi yaparım diyerek Jagdiş’i mutlu eder. Ertesi gün Jagdiş Manu için oyuncak alınması gerektiğini söyler. Nandu bir sürü oyuncakla gelir ve Manu’ya verir. Nasılsa burda artık işime yaramayacak der. Evde duygusal anlar yaşanırken Dadisa onunla gurur duyduğunu söyler. 4 90

Alok Singapur için oturum izninin çıktığını söyler ve acilen toplanmalarını ister. Annadi hazır olmadığını söylerken Dadu bunu daha önce konuşmuştuk der. ANandi o zaman Nandini bizimle birlikteydi şimdi ise nerde olduğu bile belli değil, buradan ayrılırsam kızımı rahat ve çaresiz bırakmış gibi hissedeceğim der ve gitmeyeceğini söyler. Menü Dadu’ya ne yapacağını sorar. Dadu Anandi’yi de götüreceklerini söyler. Menaki ben Anandi’nin yerinde olsaydım aynı şeyi yapardım der. Dadu biraz düşüneyim diyerek Dadisa’yı arar.

Dadu Dadisa’yı arar ve önemli bir mesele hakkında konuşmak istediğini söyler ve bir şeyler söyler.(Ne söylediğini biz de bilmiyoruz) Dadisa o iş ben de der ve elinden geleni yapacağını söyleyerek telefonu kapatır. Dadisa da Jagdiş’i arar ve önemli bir karar almaları gerektiğini söyler. Anandi merdivenlerden aşağıya iner ve beni mi arıyordunuz der. Karşısında Dadisa’yı görünce şaşırır. 5 54

Dadu biz Singapur’a giderken sen de Dadisa ile birlikte Jetsar da kalacaksın der. Anandi şok olur ve bu evi terketmemş nasıl isteyebilirsiniz der. Dadisa Jetsar’da senin evin değil mi der. Nandini’yi burada da birlikte arayacağız der. Anandi göz yaşlarına boğulurken Dadu bu bir rica değil emirdir der. İkimizin Yerine 8 Aralık Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 457. Bölüm Fragmanı