İkimizin Yerine 465. Bölüm Özeti 16 Aralık Akira Nişanı Kıran Kamli’yi Öldürmeye Çalışır

İkimizin Yerine dizisinde Kamli kendinden oldukça büyük aynı zamanda iki çocuklu birisine verilmişti. Kamli bu durumu içine sindiremez ve cesaretini toplayarak babasına evleneceği kişinin 2 çocuklu olduğunu söyler. Babası bu lafa bile tahammül edemeyerek Kamli’ye sert bir tokat atarak yere serer. Evleninceye kadar evden ayrılmamasını ister. Nimboli bu işin üstesinden geleceğine dair söz verir. İkimizin Yerine 16 Aralık Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 465. Bölüm Özeti

Akira ve karısı Kamli hakkında konuşurlarken damadın babası elinde tatlılarla gelir ve Kamli’nin oğluyla nişanı kırdığını söyler. Ardından elindeki tatlıları Akira’nın suratına fırlatır. Akira, Nimboli ve Kamli diye bağırır. Onlar gelince de tokatlamaya başlar. Bunu kim yaptı diye bağırır. Kamli’nin boynunu tutar ve doğruyu söylemesini ister. Nimboli onun acı çekmesine dayanamaz ve her şeyi ben yaptım der. Kamli’nin kocası çok yaşlı olduğu için bunu yaptım der.

Anandi okul için gelen Vasandra’nın kızı Nidhi’yi okula aldırmıştır. Nidhi kısa sürede Anandi’nin dikkatini çeker. Ancak onun kötü bir alışkanlığı vardır. Fırsat buldukça gizli gizli içki içiyordur. Annesi ile konuşan Nidhi telefonun ardından içki içer ancak bu sefer Sarita’ya yakalanır. Sarita içki şişesini alır ve burada yasak olduğunu söyler. Bu arada Anandi de gelir ve Nidhi’nin annesiyle konuşulmasını ve okuldan atılmasını ister. Nidhi şoktadır. 11 54

Akira iki kızı depoya götürür ve ikisinin de boynundan tutarak öldürmeye çalışır. Harki ve Disa ona engel olmaya çalışsa da adamın gözünü kan bürümüştür. Sonunda ellerini bırakır. İki kız yere düşerler. Harki Kamli’den odasına gitmesini isterken Nimboli’yi evin dışına çıkarır. Poja arkadaşı Vidya ile konuşur ve Manu’nun kendisine çikolata verdiğini söylerken mutludur.

Bu sırada Sarita Nidhi’yi elinden tutarak dışarı çıkarır. Poja Nidhi’ye ne olduğunu sorar. Sarita okuldan atıldığını söyler ve herkesin derse girmesini ister. Harki Nimboli’yi ineklerin olduğu ahıra kilitlemiştir. Nimboli burada da gülüyordur. İneklere Kamli’nin Gopal’i sevdiğini anlatır. Ardından onların resmini çizer. Akira odun doğrarken Harki ona meyve suyu getirir. Nimboli’yi ahıra kilitlediğini söyler. Kamli gizlice Nimboli’yi ziyarete gider. 22 49

Nimboli onu görünce çok sevinir ve sarılır. Nimboli Gopal ve Kamli’yi çizdiği duvardaki resmi Kamli’ye gösterir. Onu çamurla yaptığını söyler. Kamli eğer babam Gopal’den haberdar olursa onu öldürür diye endişelenir. Akira kızının gönlüne göre hareket etmeyeceklerini karısına söyler. Kamli biraz yiyecek vererek ahırdan ayrılır. Nimboli elindeki bir parça yiyeceği ineğe yedirir.

Nidhi okulun kapısında annesinin gelmesini bekliyordur. Ancak onun desteğini asla istemiyor. Elindeki içki şişesini dökerken Sarita onu görüyor. Nidhi Anandi’yi görüyor ve ondan tekrar özür diliyor. Bir daha içki içmeyeceğine dair söz veriyor. Anandi annen az sonra gelecek der ve ondan kapıda beklemesini ister. Nidhi çaresiz kapıya gidiyor.33 51

Disa Kamli için yiyecek getirirken Kamli bu dünyada neden kadınlar her zaman eziliyor diye sorar. Disa bu dünyanın kuralı böyle diye cevap verir. Kamli erkekler her istediğini yaparken kadınlara yaşama hakkı bile verilmiyor diye dert yanar. Disa ondan sabretmesini ve zamanı geldiğinde hareket etmesini ister. Kamli o zamanın gelmesini dört gözle beklediğini söylerken Dİsa mutludur.

Jagdiş, Ganga’ya domuz gribinin daha fazla yayılmasını durdurmaları gerektiğini söyler. Ganga daha fazla önlem alacağını belirtir. Bu sırada Abhi’nin küçük bir çocukla oynadığını görürler. Jagdiş Abhi’ye buraya kiminle geldiğini sorar. Abhi annemle deyince Jagdiş çok sinirlenir. Buraya bir çocuğun gelmeyeceğini stajyer bir çocuk bile bilirken sen nasıl olur da Abhi’yi getirirsin diye bağırır. Abhi hata benim diye Jagdiş’den özür dilerken bir daha hastaneye gelmeyeceğini söyler. 44 48

Anandi Nidhi’nin annesinin hala gelmediğini söyler ve o gelene kadar Nidhi’nin içerde kalmasını ister. Nidhi yüzünden kuralları değiştiremeyeceklerini söylerken Nidhi baygınlık geçirir. Bu sırada annesi de gelir ve Anandi’yi azarlar. İkimizin Yerine 16 Aralık Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 465. Bölüm Fragmanı