İkimizin Yerine 482. Bölüm Özeti 2 Ocak Manu ve Poja Evlenmek Üzere Kaçtılar

İkimizin Yerine dizisinde Manu olayı gittikçe derinleşiyor. Melek sandığımız Manu birden bire şeytana dönüşmüştür. Manu evi terk etmek için harekete geçiyor. Puşkar’ın annesi Kamli’ye Kundan’ın evleneceğini söyler. Ona düğüne katılabileceğini belirtir. Kamli Kundan Nimboli ile evli olduğu için böyle bir evliliğe katılmayacağını belirtir. Puşkar’ın annesi Harki’yi arar ve Kamli ile konuşmasını sağlar. İkimizin Yerine 2 Ocak Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 482. Bölüm Özeti

Kamli annesine beni buraya zorla gönderdin bari Kundan’ın başka birisiyle evlenmesine mani ol diye annesine kızar. Harki bunun Akira’nın fikri olduğunu söyler. Kamli düğüne gelmeyeceğini söyler. Harki Kamli’yi bilgilendiren kişinin Nimboli olduğunu düşünerek yanına gider ve Akira’nın telefonunu izinsiz alarak Kamli’yi aradığı için onu azarlar. Nimboli mazeretler bulur ve böyle bir şey yapmadığını söyler. Harki bir daha böyle bir şey yapması halinde onu döveceğini söyler ve ayrılır.

Manu eşyalarını çantasına koyar ve gitmek için salona indiğinde Dadisa ve Ganga ile karşılaşır. Onların nimetlerini alıp çıkar. Annesi ve Dadisa onun okula gittiğini zannediyordur. Manu dışarı çıkar ve bisikletinin tekerinin patladığını görür. Jagdiş Manu’yu görür ve arabayla bırakacağını söyler. Manu onun arabasına biner. Jagdiş Manu’yu okula bırakır. Manu ona teşekkür eder ve harka bir gün geçirdiğini söyler. Jagdiş ayrıldıktan sonra Manu oradan başka bir yere gider.1 2019 12 24T144236.239

Puşkar ve Kamli gölün kenarında geziyorlar. Puşkar göle taş atarken bazı gençler gelir ve Puşkar’ı kızdırırlar. Puşkar onlara taş atarken Kamli’den endişelenmemesini ister. Gençler Puşkar’ı dövmek için harekete geçtiklerinde bir grup köylü oradan geçiyor. Gençler onları görünce kaçarlar. Kamli Puşkar’ın kendisini koruduğunu düşünüyor. Bu sırada taksi gelir ve onlar binip giderler.

Manu Şiv Niketan okuluna gider ve Poja ile görüşür. Poja’ya evden ayrıldığını söyler. Poja dan da okuldan ayrılıp kendisiyle gelmesini ister. Poja biraz zor ikna olsa da kabul eder ve Manu ile gider. İkili otobüse binerler. Ancak Poja Jagdiş’in yolda olduğunu görür. Şoför otobüsü durdurur. Jagdiş arabasının bozulduğunu ve Jailsalmar’a kadar gideceğini söyler ve otobüse biner. Manu ve Poja arka koltuktadır. Manu Jagdiş bizim gittiğimizi bilmiyor derken Jagdiş Jailsalmar’a gelince iner.2 2019 12 24T144236.894

Sarita Anandi’ye Poja’nın bir yere gittiğini ve elbiselerinin de olmadığını söyler. Jagdiş Manu’yu şaşırtmak için okuluna gitmiş, arkadaşlarından Manu’nun bu gün okula hiç gelmediğini öğrenmiştir. Anandi Jagdiş’i arar ve Manu’nun da kayıp olduğunu öğrenir. Onların birlikte olduklarını söyler ancak nereye gitmişlerdir. Manu ve Poja Nimboli’nin kaldığı  Jhalra köyüne ulaşır. Akira ve Harki düğün için Nİmboli’yi götürmeme kararı alırlar. Nimboli üzülürken Disa 2 gün boyunca plan yapıp eğleneceklerini söyler. Nimboli mutlu olur.

Manu ve Poja’yı aramaya başlayan Jagdiş ve ailesi sonuç alamazlar. Bu arada sinirler gergindir. Ganga Poja’yı bıraktığı için bütün hıncını  Sarita’dan almak ister. Anandi onu engellemeye çalışır. Jagdiş polise de haber vermiştir. Manu ve Poja bir otel odasına yerleşmişlerdir. Manu Poja’dan bir şey düşünmemesini ve uyumasını ister. İkili farklı yataklarda uyurlar. 3 2019 12 24T144237.484

Akira ve Harki’nin yokluğunda Nimboli bütün yeteneklerini Dİsa’ya gösterir. Nimboli Akira’nın kılığına girip Disa’dan elbiselerini çıkarıp renkli elbiseler giymesini ister. Disa bunu reddederken gülmekten yıkılıyor. Kamli’nin sürekli ağlaması Puşkar’ın dikkatini çekiyor ve neden ağladığını soruyor. Kamli cevap vermezken Puşkar’ın annesi ona Kundan’ın evleneceği ailenin telefonun veriyor. Onlara Kundan’ın evli olduğunu söylemesini istiyor.

Manu Poja’ya erken kalkmaları gerektiğini, panditin evliliklerini onaylayacağını söyler. Poja ben daha 18 yaşına girmedim ve çocuk evliliklerine karşıyım der. Manu, bu durum rızasız şekilde aileleri tarafından zorla evlendirilenler için geçerli, ancak biz birbirimizi seviyoruz diyerek mani olmadığını söyler. 4 2019 12 24T144234.553

Jagdiş; Anandi, Dadisaa ve Ganga’ya cüzdanındaki paranın eksik olduğunu ancak yeni fark ettiğini söyler. Dadisa şükürler olsun ki Manu’nun parası var der ve baygınlık geçirir. Herkes endişelenirken Dadisa Manu’dan dolayı çok üzgün görünüyor. İkimizin Yerine 2 Ocak Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 482. Bölüm Fragmanı