İkimizin Yerine 505. Bölüm Özeti 25 Ocak Gita’nın Kocası Disa’ya Saldırır

İkimizin Yerine dizisinde Tavşan Kaç tazı tut oyunu sergileniyordur adeta. Anandi ve Jagdiş Nimboli ve Disa’nın uğradığı yerlere geliyor ancak bir sonuç alamadan dönüyorlardır. Cahilliğin zirve yaptığı dizide Disa Nimboli’yi güya düşünerek kaçırmayı sürdürüyordur. Son olarak tapınakta karşılaştığı çocukluk arkadaşı Gita onu evlerine götürür. İkimizin Yerine 25 Ocak Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 505. Bölüm Özeti

Disa Gita’nın evine gider ve Nimboli hakkında bilgiler verir. Gita da kocasının dışarda olduğunu ve bir kaç gün içinde geleceğini söyler. Ertesi gün Disa banyo yaparken Gita’nın kocası gelir. Adam banyoyu gözetlerken Disa’yı farkeder. Dİsa birisinin onu gözetlediğini farkeder ve bağırır. Nimboli de adamı Dİsa’yı gözetlediği için fırçalar. Gita kocasına Disa ve Nimboli’nin evlerinde misafir olduğunu söyler. Adam karısı için aldığı bilezikleri gösterir ve banyo yapan kişinin karısı olduğunu zannettiğini söyler. Dida’dan özür diler.

Gita kocasına kaç gün burdasın diye sorar. Adam bir müddet kalacağını söylerken evde özel misafir bırakamayacağını düşünüyor. Kundan çocuk mahkemesine getirilirken Harki onunla görüşmek istediğini söyler. Ancak izin verilmez. Bu sırada Anandi gözükür. Kundan onu görünce sinirlenir. Harki Anandi’nin ayaklarına kapanır ve Kundan’ı affetmesini ister. Anandi sen de benim gibi annesin der ve Kundan’ın yaptıklarından dolayı cezalandırılacağını söyler. 11 83

Mahkeme başlar. Savcı Kudan’dan doğruyu söylemesini ve suçunu itiraf etmesini ister. Kundan suçlu olmadığını söyleyince savcı Kundan’ın suçunun sabit olduğunu ve 15 gün boyunca Juvenil’de kalması için ceza verdiğini söyler. Bu süre zarfında ona danışmanlık yapılacaktır. Gita Nümboli için kıyafet verir. Nümboli hemen giymek ister ancak Gita nevrati gününde giymesini ister. Nümboli Gita’nın çocukları sevdiğini söyler. Disa bazı anneler böyleyken bazıları da çocuklarını terkediyor der.

Nimboli gerçek annesini düşünürken Disa senin gerçek annen benim der. Disa gerçek annen ile karşılaşırsan ne yapacaksın diye sorar. Nimboli onu taşlayacağını söyler. Disa böyle düşünmemesini ister. Gerçek annen seni almak isterse ne yapacaksın diye yeniden sorar. Nimboli asla onunla gitmeyeceğimi söyler. Disa ona mutlulukla sarılırken Anandi’yi kötülemeye devam eder.

22 78

Harki Akira’ya gider ve 15 günlük hapisten bahseder. Ayrıca 15000rs para bulmak zorunda olduklarını söyler. Akira Kamli’den yardım almasını ister. Gita’nın kocası Disa ve Nimboli için süs eşyaları ve kıyafetler getiriyor. Disa dul olduğumu ve renkli kıyafetler giyemeyeceğini söylüyor. Adam özür dilerken Nimboli Disa için kıyafetleri saklayacağını söylüyor. Adam Disa’yı kazanmanın zor olacağını düşünüyor.

Harki Kamli’den Kundan’ın kurtarılması için 15000 para ister. Ancak Kamli Kundan’ın ceza almasını istediğini söyleyerek reddeder. Disa yemek yaparken  şişe almaya çalışır ve masaya çıkar. Geeta’nın kocası gülümseyerek gelir ve şişeyi alıp Dİsa’ya verir. Ondan getirdiği kıyafetleri giymesini ister. Bu sırada karısı gelir ve Disa’nın lezzetli yemekler yaptığını söyler.33 79

Disa Gita’ya ayrılmak istediğini söyler. Gita neden bu kadar ani karar verdiğini sorar. Dİsa bunu geldiğimden beri düşünüyorum, sana ve kocana daha fazla yük olmak istemiyorum diye cevap verir. Gita 2 gün sonra Nevrati olacağını ve Nimboli’nin çok mutlu olacağını, bu yüzden 2 gün daha kalmalarını ister. Disa Gita’ya bakar ve kocası Nareş’in kötü gözle baktığını nasıl anlatacağını düşünür. Ancak 2 gün daha kalmak zorunda olduğunu ve Nareş’e daha fazla dikkat etmesi gerektiğini düşünerek kabul eder.44 76

Kundan içerde temizlik yapmayı reddedince diğer çocuklar tarafından iyice dövülür. Çocuklar kafasına bir bez örterler ve onunla alay ederler. Kundan hepsiyle ayrı ayrı hesaplaşmayı düşünür. Disa ıslak elbiselerini asarken Nareş arkasından şehvetle bakıyordur. Ona yaklaşır ve kolundan tutar. Disa ondan uzak durmasını ister ancak Nareş aramızda kalacak diye onunla birlikte olmasını ister. Disa bıçağını çıkarır ve uzak durmasını ister. Gita benim çocukluk arkadaşım, şimdilik ona bir şey söylemeyeceğim ama bir daha yakınıma gelirsen seni öldürürüm diye onu tehdit eder. Nareş daha sonra acısını çıkarmayı düşünüyor.55 38

Nareş arabasıyla bir yere giderken polisler tarafından durdurulur. Polis ona Nimboli ve Dİsa’nın fotosunu gösterir. Nareş şoktadır. Onları görmediğini söyler. Bu çevreyi bildiğini söyleyerek Disa ve Nimboli’nin resmini ister. Kundan yemek yerken çocuklardan biri yemeğini elinden alır ve ondan kalkıp kızlar gibi dans etmesini ister. Kundan isteksizce dans eder. (Oh canıma değsin, sen ve baban kadınlara işkence ederseniz böyle olur işte) İkimizin Yerine 25 Ocak Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 505. Bölüm Fragmanı