İkimizin Yerine 6 Şubat Özeti Phuli’ye İftira

İkimizin Yerine dizisi 152 bölümde bir çok gelişme var; bu nedenle  İkimizin Yerine 6 Şubat özetini 2 kısımda sizlerle paylaşacağız.  İkimizin Yerine 6 Şubat özetinin ilk kısmı için tıklayınız. İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 6 Şubat Özeti

Konsey çağrılır ve Phuli iffetsizlikle suçlanır. Phuli iffetsiz olmadığını, bütün mektupları kendi kendine yazıp gönderdiğini söyler. Tanrı ve toplum tarafından alınan mutluluğumu bulmak istedim der. Dadisa, Phuli’nin cezalandırılması gerektiğini söyler. Anandi öne çıkar ve neden onun şerefiyle oynamaya çalışan genç değil de Phuli cezalandırılacak der. Genç kendini savunur.

Anandi yanağındaki tırnak izinin ne olduğunu sorar. Genç, onu reddettiğimde beni tırmaladı der. Gencin babası Phuli’yi suçlayarak oğlunu kullanmak istediğini ve reddedince de onu yaraladığını söyler. Herkes biraz kömür alıp Phuli’nin yüzünü karalar. Anandi onları durdurur ve karayı siler.

Siz konseye hakaret ediyorsunuz, karar vermelerine izin verin der. Konsey, Phuli’yi suçlu bulur ve evinden çıkmasını yasaklar, toplumla olan tüm ilişkisini koparır. Dadisa memnun olur. Anandi şok olur ve konseyden bu adaletsizliği iptal etmesini ister.kimizin Yerine 6 şubat

Anandi, konseyin kararını değiştirmeye çalışır, ama reddederler. Anandi Basant’tan destek istese de bütün ahali Phuli’ye karşıdır. Konsey dağılır. Bairon, Phuli’nin babasına onu yeniden evlendirmesini söyler. Phuli’nin babası, senin kızın evlendi çünkü bütün köy sizi çok destekliyordu, ama Phuli evlenirse toplumun bizi dışlayacağını düşünüyorum, biz fakiriz ve o eğitimini bitirdi der.

Kim ailesine eğitimli bir gelin ister ki der. Düğününü çocukken durdurduğu için Bairon‘u suçlar. Yoksa koca evinde olurdu, şimdi bunun için acı çekiyoruz der. Phuli ağlarken Anandi onu teselli eder. Daha sonra Bairon Anandi’yi eve getirir. Dadisa Anandi’ye sanki katilmiş gibi bakar.

Dadisa Anandi‘ye herkesin önünde kızar, konseye karşı çıkarak ailesine saygısızlık getirdiğini söyler. Phuli için köylülerin önündeki tüm yalvarışlarına rağmen kaybettin der. Dadisa gider. Jagdiş, Anandi ile telefonda konuşur. Anandi, Phuli’ye olanları ona anlatamaz.

Ertesi sabah Sarpanç, Jagdiş ve Phuli hakkındaki dedikoduları haber verince Dadisa yine Anandi’ye kızar. Bairon Anandi’yi destekler, köylülerin Phuli‘ye çok kötü davrandıklarını söyler. Ama onların ağzını nasıl kapatacağız der. Dadisa, bu cemiyette yaşamaları ve onların kurallarına uymaları gerektiğini söyler.

Anandi’ye Phuli ile görüşmemesini emreder. Anandi, Dadisa evin en büyüğü olduğu için ona itaat edeceğini, o izin verene kadar Phuli’yi asla görmeyeceğini, ama kimsenin ne söylediğine bakmaksızın Phuli’ye güveneceğini söyler. Jagdiş ve Gauri kantinin yemeklerinden kaçmak için sokak yemeği yerler.

Aileleri hakkında konuşurlar. Gauri, anne ve babasının tek çocuğu olduğunu söyler. Jagdiş, büyük bir ailede yaşadığını söyler. Hatta abartarak, annem ev hanımı ama bazen işlere de yardım ediyor der. Evli olduğunu saklar.kimizin Yerine Phuliye iftira

Jagdiş Anandi’yi arar, ona anatomi sınıfından bahseder. Anandi anatomi kelimesini söyleyemez. Onlar konuşurken Gauri gelir ve Jagdiş’e derslerden bahseder. Jagdiş hemen telefonu kapatır. Anandi endişelenir. Dadisa çok büyük bir politikacı olan “Heth Singh‘i karşılamaya hazırlanır.“ Bairon, pek çok özel politikacıyla tanıştık, bu yüzden endişelenme der.

Heth ve Sarpanç eve gelir. Heth, o bölgedeki herkesin, fakirler için yaptıkları için Dadisa‘yı övdüğünü söyler. Dadisa biraz kibirli halde bütün politikacılar büyük şeyler vaat ediyor, ama asla sözlerini tutmuyor der. Basant ve Basant, yarım kalan su kanalı ve yol projesinden bahsederler. Dadisa, çay ne zaman servis edilecek diye mutfağa gelir.

Anandi’yi görünce Sumitra’ya kızar ve bu kız büyük Heth‘in önünde beni rezil etmenin bir yolunu bulur, onu uzak tut der. Sumitra her şeyi hazırlar ve Anandi beklemesini ister. Sonra Jagdiş’le Mumbai’den getirdiği yeni çay paketini alır ve Sumitra’ya, Mumbai’de otelde öğrendiği modern tarz çay demlemeyi öğretir. Sumitra çay vermeye gelir ve Heth‘e ne tür bir çay ve ne kadar şeker istediğini sorar.

Herkes şaşırır. Heth’e limonlu çay verir. Herkes mecburen limonlu çay içer. Dadisa, süt eklemediği için Sumitra‘ya kızar. Heth, kanal ve yol projesini yeniden başlatacağını söyler. Heth giderken, oradaki insanların çok ileri görüşlü olduklarını söyleyerek limonlu çayı över.kimizin Yerine 152. Bölüm resimleri

Jaipur’da bile bu kadar iyi çay içmedim, yeni şeyler denemek faydalıdır der. Dadisa, Sumitra‘yı över. Sumitra bu Anandi’nin fikriydi diyecekken Anandi yapma diye işaret eder.