İkimizin Yerine 60. Bölüm Özeti 6 Kasım Düğün İptal

İkimizin Yerine 60. Bölüm Özeti

Sumitra, Sugna’dan ailesine güvenmesini ister ve onu alt kata indirir. Şiyam gözlerini Sugna‘dan alamaz. Tauji, Madan’a neden ritüellerin yapılmadığını sorar. Madan, Şiyam’ın isteğine göre sade evlilik olacağını söyler. Tauji, Madan’ı bir köşeye çeker ve düğün ritüeller olmadan gerçek olamaz der.

Madan, Bairon’la birlikte, Şiyam’ın istediği gibi bir sade evliliğe karar verdiklerini der. Tauji, evlilik oyun değil ve parmak izi basarak yapılamaz der. Mutlaka 7 turun tamamlanması gerektiğini anlatır. Tauji, Madan’a Bairon ve ailesini ritüelleri yapmaya ikna et, yoksa vazgeçeceğimizi söyle der.

Madan, bir köşede Dadisa’ya, kardeşim tüm ritüellerin yapılmasını istiyor der. Dadisa ve oğulları, onu vazgeçirmek ister. Ama Madan, ben Sugna’yla konuşurum der. Dadisa, Sugna bir koşul koymadı, toplumun kuralı böyle der. Madan şaşırır ve nedenini sorar. Dadisa, hamile bir kızın bunu yapamayacağını bilmiyor musun” diye sorar. Madan şokta.kimizin Yerine 6 Kasım resimleri

Dadisa, Sugna’nın hamileliğini unuttun mu, o hamileyken 7 turu dönemez, tüm bunları Şiyam‘a anlattık der. Dadisa, Şiyam sade evliliği çözüm buldu der. Madan öfkeyle çığlık atar. Şiyam endişeyle Madan’a yaklaşır. Tauji ne olduğunu sorar. Madan, Şiyam‘a, Sugna’nın hamileliğini biliyor musun diye sorar.

Bunu duyan herkes şok olur. Basant, Madan’a neden bilmiyor gibi davrandığını sorar. Madan yine Şiyam’a sorar. Şiyam endişeyle kabul eder. Madan, Şiyam’ı tokatlar ve terlikle döver. Sakladığı için ona bağırır. Sugna ağlıyor. Madan, Dadisa‘lara bağırarak, beni kandırıp hamile kızınızı oğluma yamadınız der. Tauji, bilerek yaptılar diye Madan‘ı kışkırtır. Basant öfkeyle Madan’a bağırır.

Dadisa da öfkeyle hiçbir şey gizlemedik der. Asıl sen bize hakaret etmek için bu günü bekledin der. Dadisa, Madan ve Şiyam’ı ailesine hakaret etmekle suçlar. Madan, direk bana söylemediniz der. Bairon, direk senle konuşmak istedik, ama Şiyam engel oldu der. Tauji, iki ailenin oturup her şeyi konuşmasını söyler. Dadisa, biz Şiyam’a defalarca senin izin verdiğinden emin olmasını söyledik der.

İkimizin Yerine 60. Bölümde Madan, Dadisa ve Sugna’ya hakaret eder. Basant‘ın gözü döner ve Madan‘la dövüşmeye başlar. Şiyam, kavgayı durdurur ve Madan’a, seni kandırmadılar der. Şiyam, gebeliği ailesinden sakladığını herkese anlatır. Sugna hâlâ ağlayıp utanıyor. Şiyam, her şeyi bilerek Sugna‘yı kabul ettiğini söyler. Babama bunu anlatmak istedim ama cüret edemedim der. Madan yine Şiyam’ı azarlayıp döver.

Radha Şiyam‘a gelir ve biz seni hep desteklerken, sen gerçeği gizledin diye azarlar. Şiyam ailesine, ben Sugna’yı her haliyle kabul ederken size ne oluyor der. Tauji, karaktersiz bir kızı kabul edemeyiz der. Madan Şiyam’a ve ailesine gidelim der. Dadisa’lar üzülür.

İkimizin Yerine 6 Kasım Özeti Devam Ediyor

Şiyam hariç herkes ayrılır. Madan Şiyam’ı çağırır ama Şiyam reddeder. Ailesinin duygularını incittiği için özür diler ama evleneceğime söz verdim ve evlenmeden gidemem der. Madan, düğünün artık imkansız olduğunu söyler. Şiyam, ya şimdi Sugna ile evlenirim ya da cesedimi götüreceksiniz der. Herkes şokta.

Madan Şiyam’a cehenneme kadar yolun var der. Şiyam‘ı evlatlıktan reddeder. Eşine de, bizim oğlumuz öldü der. Şiyam, annesi giderken ağlar. Kadınlar, Sugna ve ailesi hakkında dedikodu yapar. Sugna ağlayarak içeri kaçar, Sumitra da peşinden. Bahambari köylüleri kovar. Dadisa mosmor. Sugna odasında ağlıyor. Sumitra gelir. Sugna, hiç biriniz beni dinlemediniz ve benim yüzümden ailem acı çekecek der. Sumitra onu teselli eder. Dadisa ailesine hakaret edilmesinden Şiyam‘ı sorumlu tutar.kimizin Yerine 60. Bölüm

Şiyam, pişmanım ama böyle olacağını düşünemedim der. Hala Sugna ile evlenmek istediğini söyler. Bairon, Şiyam’a vurur ve ailene neden gerçeği anlatmadın der. Dadisa, Sugna ile evlenmene izin veremem der. Şiyam, etkili bir konuşma yapar. Herkes Şiyam’ın sözlerine ikna olur. Sarpanç, Madhav ve Basant Dadisa’ya Şiyam’ı dinlemesini söyler. Aile onurunu bu düğün yeniden kurtarabilir derler. Dadisa ikna olur. Madan’ın evinde Radha ağlıyor.

Tauji, Dadisa ve Sugna, Şiyam’ı tuzağa düşürdü diye Madan‘ı kışkırtır. Madan bu sözleri duydukça öfkeleniyor. Tauji harekete geçmesini söyler. Dadisa‘lar da, Sugna ve Şiyam nikah belgelerini imzalar. İkisi de çelenk değiştirir. Sugna, Şiyam alnına Sindur sürerken ağlıyor. Herkes Sugna ve Şiyam‘ı kutsar. Bahambari, sevinerek çifti koltuklarına götürür. Madhav’ın karısı, bu olayı sessizce kutlamalarına çok sevindiğini söyler. Bahambari çocuklara katılır ve dans eder.

İkimizin Yerine 6 Kasım özetinde Madan ve ailesi üzgündür. Bazı akrabalar gelir ve siz burada yastayken, Dadisa‘lar düğünü yaptı derler. Madan ağlar. Öfkeyle çığlık atarak bir şeyleri kırıp döker. Bairon‘ların bu hakaretinin intikamını alacağını söyler. Bir kılıç alıp dışarı çıkarken, Tauji onu durdurup yatıştırır. Aceleyle bir şey yapmamasını söyler. Biz kesinlikle intikam alacağız, ama kafayı kullanarak alacağız der.

Tauji, planını anlatmak onu içeri alır. Dadisa odasında otururken Şiyam ona sütlaç getirir. Dadisa yemek istemiyor. Şiyam onun ayaklarının yanına oturur ve seni nasıl teselli edeceğimi bilmiyorum der. Tatlı dille Dadisa’yla barışmaya çalışır. Uzun bir konuşmadan sonra Dadisa, Şiyam‘a yanına oturmasını söyler. Şiyam‘a sütlaç yedirir ve kendisi de yer. Şiyam mutlu. Dadiya gülümseyerek onu sofraya gönderir.

Kadınlar herkese yemek servisi yapar. Basant, Dadisa’nın tepkisini merak ediyor. Şiyam gelir ve Dadisa’nın sütlaç yediğini söyler. Herkes mutlu. Şiyam, Sugna’nın yanına oturtulur. Herkes Sugna‘ya tatlı tatlı ilişir. Sugna ilgisizdir. Ben iyi değilim diyerek yemeyi reddeder. Gehna Sugna’yı içeri alır. Radha, Şiyam’ın süslü odasına bakıp üzülür. Her şeyi Sugna’nın yaptığını düşünüyor. Oğlumu benden ayırdı der. Sugna‘ya, asla mutlu olmayasın diye beddua eder.

İkimizin Yerine 60. Bölüm Fragmanı