İkizler Memo Can Ne Zaman Final Yapacak? Ne Zaman Bitecek?

İkizler Memo Can dizisi çok kalitesiz ve basit bir dizi olarak ekranlarımızda yer almaya başladı. İkizler Memo Can dizisinde oyunculuklar, kamera kalitesi ve senaryo o kadar kötüydü ki dizinin reyting sonuçları her ne kadar iştah kabartsa da Türkiye’de ki komedi ve dizi sektörüne böyle bir dizi hiç yakışmamış hemde 2018’in sonlarına geldiğimiz bu günlerde. Dizi sanki 2000’lerden fırlamış kadar kötü.

İkizler Memo Can Dizisi Reytingleri

İkizler Memo Can dizisi 27 ekim cumartesi akşamı 5.6 reyting alarak kendisine total sıralamada 3. sırada kendisine yer bulmuş ve Show Tv’nin sevilen dizisi  Yeni Gelin’i bile arkasında bırakmış.  Eğitim seviyesine göre üniversite eğitimi almış insanların izleme oranları olan Ab de ise 4 reytingi geçerek başka bir başarıya da imza atmış. Bana göre bir dizi iyi reyting almışsa başarılı bir dizidir diye bir gerçek yok. İkizler Memo Can dizisi 10 reyting de alsa bana göre değeri olan sanata katkısı olan bir proje değil.

İkizler Memo Can dizisi çok gereksiz ve fazla şekilde Emir Berke Zincidi üzerine kurulmuş. Emir Berke Zincidi de iki farklı rolü ne yazık ki becerememiş; ama çocuğun kendine göre bir hayran kitlesi var ve oldukça geniş. Benzer yaş çocukları evde televizyona hakim oldukları için reytingleri olumlu etkilemiş.

Diğer taraftan Özgürcan Çevik’in Şevkat Yerimdar’da kazandığı büyük bir kitle var. Özellikle gençler Şevkat’i çok seviyor. İkizler Memo Can dizisi Özgürcan Çevik ve Emir Berke Zincidi’nin omuzları üzerinde yükselmiş; iki yıldızın da çabaları kendi dizileri Şevkat Yerimdar  ve Küçük Ağa’yı devam ettirmeye yetmemişti.

İkizler Memo Can dizisinde oyunculukları ile ün yapmış bir çok isim dizinin genel kalitesizliğine uymuş ve kendilerini rezil etmiş. Özellikle son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde ki başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Burak Hakkı. Ne yazık ki İkizler Memo Can  dizisinin ilk bölümününde o kadar kötü oynamış ki onun adına ben üzüldüm.

Diğer taraftan en çok bu projede olmasına üzüldüğüm ve kendisini yakmış dediğim diğer bir isim de Şevkat Yerimdar ile ünlenen Özgürcan Çevik oldu. Özgürcan Çevik dizinin kadrosuna gerçekten renk katsa da Şevkat Yerimdar  karkaterinden çok uzak üç kağıtçı bir karakteri oynuyor ve ne yazık ki rolünün hakkını verememiş.  Özgürcan Çevik’te bir hırsız bir üç kağıtçı tipi yok; ne yazık ki daha önce ki oynadığı rollerden sonra bu role girememiş. 

İkizler Memo Can dizisinde kullanılan kameralar o kadar kötüydü ki özellikle gece yapılan çekimlerde ekran kararıp kalıyor insanlar seçilemiyordu. Bu kadar kötülüğün yanında dizi de bir iyilik olmaz mı? İkizler Memo Can dizisinin senaryosu da gerçekten inanılmaz kötü.

İkizler Memo Can Dizisi Tuttu mu Sevildi mi?

90’ların senaryo kalitesi bile 2018’in sonunda çekilen İkizler Memo Can’dan bile daha iyi. Dizi de bir çok oyuncu var kadro inanılmaz geniş ama bir kaç oyuncu dışında hiç biri geleceği olan yada geleceği düşünen isimler değiller o nedenle de bu saçma senaryoyu kabul etmiş olmalılar.

İkizler Memo Can dizisinde en çok beğendiğim şey ise dizinin girişinde Arka Sokaklar ekibinin diziye konuk olup senaryoya güzel şekilde monte edilmesiydi; ne yazık ki Rıza Baba ve ekibi adeta iş yapmaz bir çocuğu bile bulamaz bir ekip gibi gösterildi.

İkizler Memo Can dizisi yapımcısı Erler Film dizinin maliyetini düşürmek için elinden geleni yapmış her yerden çalmış ama bu kadar hırsızlık sonucunda aldığı yüksek reytingler sanatın değil saçmalıkların reyting getirdiğini gösteriyor.

İkizler Memo Can Ne zaman Final Yapacak?

İkizler Memo Can dizisi 10. bölümü geçebilir bunun en önemli nedeni dizinin maliyetinin çok düşük olması ama bence hiç bir şartta İkizler Memo Can  dizisi ocak ayını yani 13. bölümü göremez.

İkizler Memo Can Ne Zaman Final Yapacak? Ne Zaman Bitecek? (1 Yorum)

  1. Memo can i canlandıran çocuk yüzünden, yeri doldurulamaz büyük sanatçı Zeki Alasya kalp krizi geçirmişti. Asla unutmam. Bu terbiye görmemiş çocuğun olduğu hiç bir diziyi Özgür’e rağmen izlemem ve asla etrafındakilere de izlemem ki zaten izlemiyoruz şu çocuğu