İkimizin Yerine 7 Şubat Özeti Anandi Gulli‘yi kaçırdı (2. Kısım)

İkimizin Yerine dizisinin 7 şubat özetinin ikinci kısmında Anandi evlenmek istemeyen Gauri’yi kaçırır. İkimizin Yerine 7 Şubat Özetinin ilk kısmı(İlk 40 dakikasının özeti) için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 7 Şubat Özeti 2. Kısım

Gulli’nin evlilik ritüelleri yapılırken Anandi durun diye bağırır. Gulli ona sarılır. Anandi ona nikâha rızan var mı diye sorar. Gulli hayır der. Dadisa gelir ve ne yapıyorsun, bırakta nikâh gerçekleşsin der. Anandi, o daha çok küçük  ne düğünü diye sorar. Anandi onlara çocuk evliliğinin zararlarını anlatır ve ortam gerilir. Bunu, durdurmak zorundayım, ben de aynı yaştaydım ne olduğunu daha anlamamıştım der. Ağlayarak çocukluğundan ve hayallerinden istemeden mahrum kaldığını söyler.

Koca evindeki hiçbir şey gülme, ağlama, sokaklarda koşma, yağmurda dans etme ve b. gibi özgürlüğümün yerini tutmadı, ders çalışmaya çok düşkündüm ve bundan da mahrum oldum der. Evliliğinin ne olduğunu öğrenince de 5 yıl boyunca baba evine geri gönderilmiştim der. Heth’e iyi tanındığını ve bunu nasıl yapabildiğini sorar. Kendin yanlış yapıyorsan, başkalarının yanlışını durduracak hiçbir hakkın yok der.

Heth, Dadisa’ya, sen beni onurla davet ederken gelinin bana nasıl hakaret edebilir diye sorar. Dadisa Anandi’yi sürükleyerek arabaya bindirir ve Sumitra ile Makhan’ı başına gardiyan diker. Anandi, Gulli‘nin hayatının mahvolacağını söyler. Dadisa, Gulli’nin hayatını bilmiyorum ama seninki evde cehenneme dönecek der ve Basant ile gider. Sumitra, Anandi’ye elinden geleni yaptığını söyleyerek onu takdir eder.

Herkes dinledi ama kimse seni anlamadı ve bir şey yapmadı der. Anandi, düğünü durdurmaya karar verip Bairon’u arar. Sumitra şok olur. Basant ve Dadisa, Heth’den özür dileyip gitmek isterler. Heth, Anandi’nin hatalı olduğunu düşünerek Dadisa‘yı affeder. Ritüeller tamamlanana kadar kalmalarını ister. Dadisa Makhan’a Anandi‘yi eve götürmesini söyler. Anandi karşı çıkar.kimizin Yerine 7 Şubat Özeti resimleri

İkimizin Yerine 7 Şubat özetinde Anandi, eve doğru giderken, Gulli‘yi düşünür ve evlendikten sonra çektiği tüm acıları hatırlar. Dadisa‘nın attığı tokatları, azarlamaları tekrar tekrar hatırlar ve Gulli’nin de bunu yaşamasına izin vermemeye karar verir. Evlilik törenleri başlar. Yolda polis kontrol için cipi durdurur ve Anandi fırsatını bulunca kaçar. Anandi düğün evine ulaşıp Gulli’nin odasına gider ve devam eden törenleri görür.

Gulli’ye odaya gel diye bir not yazar ve bir çocuktan geline vermesini ister. Çocuk Gulli’ye notu verir ve kulağına Anandi’nin onu çağırdığını söyler. Anandi Gulli’nin büyükannesinin sesini duyunca saklanır. Gulli odaya girer ve Anandi’ye sarılır. Bu arada Dadisa söylenirken Makhan gelir ve ona Anandi‘nin kaçtığını söyler. Dadisa kızarak Gulli’nin odasına gider. Anandi, Gulli’ye bir şey fısıldar.

Gulli, dedem beni öldürecek der. Dadisa odaya ulaşır ve Gulli‘yi sorar. Büyükannesi odada olduğunu söyler ve içeri girince Anandi ve Gulli’nin kaçtıklarını görürler. Heth durumu öğrenince çok kızar ve adamlarına Gulli’yi bulmalarını emreder. Engel olan olursa onu da öldürün der. Basant kızar ve adamların durmasını ister. Heth’e gidip her ikisini de arayacaklarını söyler. Onun soğumasını ister, ama Heth inat eder. Basant’la kavga ederler.

İkimizin Yerine 153. Bölüm Özeti

Heth, tüfeğini Basant‘a doğrultur. Dadisa araya girer. Basant gelinin Anandi’nin notunu okuduğuna dair kanıt ister. Dadisa onları geri getireceğine söz verir. Bairon polisle gelir ve çocuk evliliğine karıştığı için Heth’i tutuklamalarını ister. Hepsi şok olur.
Heth,  karışıklık yarattığı için Dadisa‘yla alay eder. Heth, oğlunun nişan törenini yaptığını söyler. Damat da babasını destekler. Bairon, polisten Heth’i tutuklamasını ister. Polis ona inanmaz ve Heth’ten özür dileyip giderler. Heth, ailesinin tüm işlerinden Dadisa‘yı sorumlu tutar. Dadisa’nın ailesinden intikam alma söz verir. Herkes kızar. Anandi, Bairon’u arar ve Gulli ile birlikte evde olduğunu söyler.

Bairon, odasında Gulli ile saklanmasını ve Dadisa’ya görünmemesini ister. Anandi sürekli ağlayan Gulli’yi besler. Tabakları yıkamak için aşağı iner ve Dadisa ile Basant eve girer. Anandi koşup Bairon’un odasında saklanır. Gulli de oradadır. Dadisa Anandi’nin odasına girer ve boş bulur. Bairon ve Sumitra eve gelir. Dadisa, Bairon’a Kazan’ı ara ve Anandi’nin Bilaria’ya gidip gitmediğini öğren der.kimizin Yerine 153. bölüm Özeti resimleri

İkimizin Yerine 153. Bölüm özetinde Bairon Anandi’yi yarın bulmaya karar verir. Dadisa onu durdurur ve Anandi’yi umursamadığını, ama Gulli’yi bulup Heth’e geri vermek istediğini söyler. Basant, Bairon’a Anandi’nin yanlış olduğunu ve gereksiz yere Heth’le düşmanlık yarattığını söyler. Bairon suçlulukla bakar.

Bairon ve Sumitra odalarına giderler. Bairon Anandi‘ye güvence verir ve o gece Gulli ile kalmasını ister. Jagdiş uyumak üzereyken Gauri onu arar ve arkadaşı ertesi gün gideceği için Jaipur’da kalacak iyi bir otel var mı diye sorar. Jagdiş otellerde kalmak zorunda olmadım der. Gauri yine onu arar ve dersten önce bahçede onunla buluşmasını ister. Gauri, son yıllardaki çocuk evliliklerine kızgın ve gelenek adına çocuklara haksızlık edildiğini ve her zaman buna karşı olduğunu söyler.

Jagdiş‘in kafası karışır ve onu sakinleştirmek ister. Öfkeyle hiçbir şeyi değiştiremezsin der. Gauri daha çok kızar ve sen bu adaletsizliği yaşamak zorunda kalmadığın için bilmiyorsun der. Gulli susayınca etrafına bakar. Anandi ortada yoktur. Gulli sürahiyle odadan çıkınca Dadisa‘ya yakalanır. Herkes gelir. Anandi banyodan çıkınca Gulli’nin kaybolduğunu görür ve çıkar. Dadisa onu üst katta ayakta görür. Dadisa yine Anandi ile alay eder. Anandi ağlar.

İkimizin Yerine 7 Şubat Fragmanı