İkimizin Yerine 72. Bölüm Özeti 18 Kasım Bago ile Kazan Dayak Yer

İkimizin yerine 72 bölüm özeti. 18 Kasım. Bago ile Kazan dayak yer.

İkimizin Yerine 72. Bölüm Özeti

Dadisa Madan‘la dünür olduğu için bir şey yapmaz.  Şiyam dışarı çıkar. Sugna nereye gittiğini sorar. Dadisa, Şiyam’a, Madan’ın evine gitmeni istemiyorum der. Şiyam onu dinlemeyip gider. Madan’ın evinde, erkekler zaferlerini kutlarken, kadınlar izler. Şiyam gelir. Radha oğluna koşup yaraları için ağlar. Madan, Şiyam‘la alay eder.

Radha’ya içeri git diye bağırır. Şiyam, Dadisa‘larla uğraşmayı bırak der, Mahavir’i de lanetler. Madan‘a Mahavir gibileriyle ilişki kurmamasını söyler. Madan ve Tauji, Şiyam’a bağırır. Şiyam babasını planlarından vazgeç diye uyarır. Yoksa konseye giderim der. Madan ve Tauji şok olur. Şiyam gider. Mahavir, Madan’ı Şiyam‘a karşı kışkırtır.

Dadisa, babasını tehdit ettiği için Şiyam’ı azarlar. Basant, Şiyam’ı destekler. Jagdiş arkadaşlarıyla bir Jalebi standına gider ve Anandi’yi hatırlar. Phuli ve ailesi Anandi’nin evine onu ziyarete gelir. Bago ve Phuli‘nin ailesi tarlaya gider. Anandi, evini özlediğini söyleyip ağlar. Phuli onu teselli eder ve oynamaya götürür. Şiyam konseye hazırlanırken Sugna‘yla tatlı bir an yaşarlar.

Sumitra Şiyam‘a gelir ve babasına karşı çıkmamasını söyler. Şiyam kabul etmez, babama karşı değilim ama adaletsizliğe karşıyım der. Bago, eve dönünce Anandi’yi dışarıda oynarken görür. Evli olduğunu söyleyerek onu içeri almaya çalışır. Köylü kadın, Anandi‘ye, sen gelin değilsin, oynayarak kendini meşgul edebilirsin diye alay eder.kimizin Yerine 72. Bölüm

İkimizin Yerine 72. Bölümde  Şiyam konseyde, Madan ve Tauji’yi, Mahavir‘le bir olup Dadisa’ya karşı komplo kurmakla suçlar. Köylüleri sadece yem olarak kullanıyorlar der. Madan tüm suçlamayı reddeder, Dadisa’yı da fesatlıkla suçlar. Konsey, çiftçilerin arazileri yabancılara satmamalarını emreder. Herkes birbirine girer. Dadisa herkese durun diye bağırır ve şikayetini geri aldığını söyler. Çiftçilerin topraklarını istedikleri kişiye satması sorun değil der. Şiyam şoktayken, Madan ve Tauji sevinir.

Dadisa konseyin kararını kabul etmez. Dünürümü şikayet edemem deyip aceleyle gider. Sarpanç, artık karar verecek bir şey olmadığı için toplantıyı bitirir. Madan sevinerek birini arar. Dadisa, eve dönerken, Mahavir onu durdurur. Mahavir intikamla ilgili konuşarak onu tehdit eder. Dadisa, Mahavir‘e güler ve Jetsar’daki yerimi alamazsın der.

İkimizin Yerine 18 Kasım Özeti

Govind, Kazan‘lara bir adamla gelir. Adam, Vişnu diye birisi benim arazimi, yasadışı olarak Kazan‘a satmış, o satış geçersiz, arazi benim diyor. Kazan ve Bago, arazinin yasal belgelerini göstererek adamla tartışır. Kazan ve Govind ve adam, Vişnu’yla konuşmaya gider. Jagdiş, Anandi ile yaptığı aile ağacını görür. Anandi’yi özler.

Dadisa’nın resmini görünce resme boynuzlar çizip öfkeyle gider. Sumitra, eşiyle konuşur, ama evdeki sorunlardan bahsetmez. Kazan ve Govind eve döner ve arazi satışından beri Vişnu‘nun kaçak olduğunu söylerler. Govind, Kazan’a birkaç gün tarlaya gitmemesini söyler. Ama Bago dinlemek istemiyor. Bago, Kazan’a çalışıp borçlarımızı ödemek zorundayız der.

Radha açlık grevi yapıyor ve sürekli ağlıyor. Madan gelir ve yengesi Radha’nın 2 gündür bir şey yemediğini söyler. Madan, Radha’ya Şiyam kontrolden çıktı ama sen hâlâ benim karımsın der. Radha, ben hem bir eş, hem de anneyim, birinizi diğerinizden ayıramam diye ağlar. Jagdiş sınavları olduğu için annesinin duasını alır. Annesi, Dadisa’nın da duasını almasını ister. Ama Jagdiş reddeder. Anandi ve ailesi tarlada çalışır.

Arazi sahibinin adamları ile gelir ve arazisinde çalışmayı bırakmalarını ister. Bago onlara bağırır. Kazan, Vişnu‘yu bulana kadar çalışma izni ister. Arazi sahibinin kabul etmez. Bago ısrar eder. arazi sahibi, adamlarına onları dövmelerini emreder. Adamlar Bago ve Kazan’ı döver. Kazan çok kötü dövülür. Anandi, arazi sahibine yalvarır.kimizin Yerine 18 kasım

Polis gelip kavgayı durdurur. Müfettiş, arazi sahibine bağırır. Ardından Kazan‘lara, arazi sahibinin arazisinde çalışmalarının yasak olduğunu söyler. Bago vazgeçmez. Müfettiş Kazan’ı tutuklamakla tehdit eder. Anandi polise yalvarır ve polis bir uyarı ile bırakır. Jagdiş sınavlarda zayıftır. Sunder gelip Jagdiş’i bir kenara çeker.

O, Jagdiş‘e diğer sınavları için sınav kağıtlarını verir ve hile yapmasını söyler. Jagdiş tereddüt eder. Sunder, onu ikna eder. Jagdiş yeniden Sunder‘le arkadaş olur. Bago, ağlayarak Kazan’ın yaralarıyla ilgilenir. Anandi yemek pişirip ailesini besler.

İkimizin Yerine 18 Kasım Özetinde  Madan eve gelip Radha’ya seslenir. Sonra Tauji’ye, doğum günü için Radha’ya mücevher aldığını söyler. Tauji, kadınların mabede gittiğini söyler. Şiyam, yengesinin de yardımıyla annesine mabette büyük bir doğum günü töreni düzenler ve Sugna ile birlikte ona sürpriz yapar. Radha çok mutlu olur. Şiyam annesinin grevini de öğrenir ve hemen bozmasını ister.

Radha, Sugna’nın uzakta durduğunu görür. Şiyam, sana bu töreni yapmak Sugna‘nın fikriydi der. Şiyam, Sugna’dan annesine yaklaşmasını ister. Sugna, çekinerek Radha’ya yaklaşır ve eğilip duasını almak ister. Radha onu durdurur ve bu durumda eğilmemesini söyler. Sugna‘nın sağlığı için endişesini dile getirir ve Şiyam’dan ona iyi bakmasını ister.

Sugna Radha’ya bir hediye verir. Radha kabul eder ve Sugna‘yı kutsar. Sugna ve Radha birbirlerine sarılır. Sugna ana-oğulu ayırdığı için Radha‘dan özür diler. Şiyam’a, baban beni kabul edene kadar ailenle kal der. Sugna’nın jesti Radha‘ya dokunur. Radha da buna karşılık verir ve seninle kalsın der. Sugna‘yı da överek oğlum haklıymış der.

İkimizin Yerine 72. Bölüm Fragmanı