İkimizin Yerine 74. Bölüm Özeti 20 Kasım Radha İntihar Ediyor

İkimizin Yerine  dizisi 74.bölümü ile 20 Kasım salı günüde izleyicisi ile buluşacak. İyice Türkiye’de Stv’de yayınlanan Küçük Gelin dizisine benzeyen İkimizin Yerine dizisinde sorunları ile başa çıkamayan Radha intihar eder.

İkimizin Yerine 74. Bölüm Özeti

Mahavir, Madan ve Tauji, Mahavir’i köyün Sarpanç’ı yapma planlarını konuşurlar. Mahavir gidince, Radha, eşine, oğlunu özlediğini kabul et der. Madan bir şey demeden gider. Anandi, Kazan‘ı besler. Kazan kızının ders bile çalışamadığı için kötü olur. Anandi Bago‘ya yemek götürür ama patronu Bago‘yu azarlar. Bago aç-acına çalışır.

Şiyam, Basant‘a, Madan’ın planını anlatır. Basant bir şeyler yapmayı planlar. Dadisa onu engeller ve Suraj diye birini arar. Jagdiş, Sunder’in çantasına sakladığı dergiyi görür. Başta yarı çıplak resimlerden iğrenir, ama yavaş yavaş onlardan zevk almaya başlar. Bago, eve sırılsıklam gelir. Kazan için yiyecek ve ilaçlar almıştır. Anandi ailesine yemek yapar. Bago hastalanır. Gehna Basant‘ın elini karnına koyar. Basant çocuğuyla konuşur.

Bago ateşi yükselince işe gitmez. Patronu arar ve Kazan’a tembelsiniz diye bağırır. Onları kulübeden atmakla tehdit eder. Anandi bunu görünce patrona gider ve bir günlük çalışmak ister. Patron daha çocuk olduğu için emin değil, ama Anandi onu ikna eder. Patron, onu bir günlüğüne işe alır ve çimento taşıyıp süzgece dökme işini verir. Anandi kabul eder.

Anandi başında leğenle çimento taşımaya başlar. Ağırlığa dayanamayıp düşer. Yönetici  ona bağırır. Patron gelir ve günlük yevmiyesini verip yollamak ister. Anandi ikinci şans için yalvarır. Patron kabul eder. Anandi çimentoyu süzgece taşır. Diğer işçiler onun için üzülür. Bu arada, Kazan Anandi’yi arar ve çalıştığını görünce şok olur. Onu durdurmaya koşarken düşer.

İkimizin Yerine 74. Bölümde Anandi gelip ona yardım eder. Kazan, çalışmayı bırakıp geri dönmesini ister. Anandi, sadece bir günlüğüne çalışacağım diye reddeder. Onu durdurmaması için Kazan‘a yemin ettirir. Gün sonunda, patron herkese parmak izi bastırıp ödeme yapar. Anandi‘ye daha az para verir. Anandi bunu fark edince karşı çıkar.

Patron onu hiçbir şey ödememekle tehdit eder, bu yüzden Anandi parayı alıp gider. Kazan Bago‘ya kızının çalıştığını anlatır. Bago çok üzülür. Anandi, ailesine ilaç  getirir. Ailesi utanır. Bago, kızının kolunda bazı yaralar görür. Kazan kahrolup ağlar. Anandi, sizinleyken mutluyum der.

Madan ve Tauji kutlama yapıp Mahavir‘i şımartırlar. Madan Mahavir’e neden Dadisa’ya düşman olduğunu sorar. Mahavir, Madan’a bu seni ilgilendirmez der. Bir adam koşarak köylülere gelir ve devlet mevcut konseyin dağıtılmasını emretti der. Adamlar şok oldu. Mahavir, haberin kesinliğini öğrenmek için bir devlet memuruyla bağlantı kurar.

Tauji, Madan’a birisi planı Dadisa‘ya sızdırmış der. Çünkü bu emrin zamanlaması çok iyidir. Madan, Radha’dan şüphelenir. Dadisa Sarpanç‘a, benim desteğimi alıyorsun ve konsey seçiminde zafer senin olacak der. Basant Dadisa‘ya Gehna’yı doktora götüreceğini söyler. Dadisa, yine doktorları kötüler ve iyi bir ebe bulacağım der. Basant, Gehna’ya söz verdiği için kabul etmez.

İkimizin Yerine 20 Kasım Özeti

Dadisa, afra tafrayla kabul eder. Gehna, gitmeden önce Dadisa’nın duasını alır. Sumitra da dua almak ister ama Dadisa uzaklaşır. Şiyam Sugna‘ya, aşerdiği için helva yapar. Sugna memnuniyetle yer. Şiyam başka ne istediğini sorar. Sugna, senin ailenle yaşamak ve bir aile olmak istiyorum der. Şiyam, babam fikrini değişene kadar mümkün değil der.

Madan, Radha‘yı planını Şiyam’a sızdırmakla suçlayıp ona bağırır. Radha, gerekirse yine yaparım der. Yine Madan’a, Sugna‘yı kabul ettirmek ister. Madan bunun yerine ölmeyi tercih ederim deyip öfkeyle gider. Radha, böyle giderse her zaman kocamla oğlum arasında kalacağım, böyle yaşamaya değmez der. Bir böcek ilacı şişesi bulup zehri içer. Eltisi Radha’ya koşup yardım çağırır. Madan ve Tauji oraya gelir. Eltisi, Radha’nın zehir içtiğini söyler. Radha bilincini kaybeder. Madan panik olur. Çaresizce izler.

Doktor Radha’yı tedaviye gelir ve midesini yıkar Radha’nın normale dönmesi birkaç gün sürebilir der. Tauji, Madan‘a, adli bir durum olduğu için Doktor Radha‘ya bakmak istemiyordu, ona yalvarmam gerekti der. Madan’dan eşini kontrol etmesini ister. Eltisi Radha’ya, yemek ve ilaç vermeye çalışır.  Radha, ilaçlarını sadece Şiyam ve Sugna’nın elinden alacağını söyler.

Gece, Anandi ailesi uyurken ağlıyor. Bago uyanır ve ona neden ağladığını sorar. Anandi, tüm sorunlarından kendini sorumlu tutar. Bago, kendini suçlama, senin suçu değil der. Anandi, Bairon bilseydi kesinlikle bize yardım ederdi der. Bago, öfkeyle  onlardan bahsetmemesini söyler. Anandi, Dadisa hariç orda herkes beni seviyor dese de Bago dinlemez.

Tüm sorunları için tamamen Dadisa’yı suçlar. Anandi‘ye, eğer seni seviyorlarsa, neden hiçbiri seni arayıp sormuyor der. Bago, Anandi‘yi kovdukları için asla o aileyi affetmeyeceğini söyler. Anandi’den bir daha onlardan bahsetmemesini ister ve uyur. Anandi bu öfkeye çok şaşırır. Anandi ve Bago uyurken, yağmur yağar. Kazan çatının akıttığını görür.

İkimizin Yerine 20 Kasım Özetinde Anandi ve Bago’yu uyandırmamak için odanın her yerine kap-kazan koyar. Gece boyunca kapları boşaltır. Sabah Dadisa yine Sumitra’yı yok sayar. Sugna, Dadisa’ya gelir ve Madan’larla ilişkisini düzeltmesini ister. Dadisa da bunu istediğini söyler, ama Madan düşmanlığı unutmak istemiyor ve Mahavir’i de dâhil etti der. Sugna Dadisa’dan bir kez daha denemesini ister.

Dadisa kabul eder. Mahavir Tauji ile buluşur. Ona Dadisa‘yı incitmek için, Sugna’yı eve getirip işkence etmesini söyler. Tauji, Sugna’nın gayri meşru hamileliği yüzünden tereddüt eder. Mahavir, her bebek doğacak diye bir şey yok der. Tauji mutludur ve bunu Madan‘la konuşmaya karar verir. Evde Tauji, Madan‘ı bir kenara çeker ve Sugna ile Şiyam’ı eve getirmesini ister. Madan şok olur.

İkimizin Yerine 74. Bölüm Fragmanı