İmparatoriçe Ki Koryo Kralı Wang Yu Kimdir ? Joo Jin-Mo Kaç Yaşında Sevgilisi Var Mı

İmparatoriçe Ki dizisinde Koryo’nun veliaht prensi Wang Yu diğer veliaht Wang Ko’nun entrikalarına rağmen Koryo’nun kralı olmuştur. Wang Yu, İnju da yapılan tuz ticaretini Wang Ko’nun yaptığını Sunyang sayesinde öğrenmiştir. Wang Yu kral olduktan sonra Sunyang’ı özel bir görev ile Yuan’ın sürgün prensi Togon’u karşılamak üzere görevlendirmiştir. Wang Yu oldukça cesur ve aynı zamanda akıllı bir kraldır.0

Sunyang sürgündeki prens Togon’u karşılamaya gittiğinde herşey değişmiş, onun için defalarca ölümle burun buruna gelmiştir. Wang Yu ve Togon her ikisi de Sunyang’a aşık olacak ancak Sunyang, Togon’u seçecektir. Wang Yu Yuan Kralı El Temur’un desiselerinden dolayı tutsak edilecek ancak Togon’un yeni kral olup hakimiyeti ele geçirmesinden sonra özgürlüğüne kavuşacaktır.

İmparatoriçe Ki Joo Jin-Mo Kimdir ?

İmparatoriçe Ki dizisinde Koryo Kralı Wang Yu karakterini oynayacak olan Joo Jin-Mo 26 Eylül 1974 yılında Güney Kore de doğmuştur. 44 yaşındaki yakışıklı oyuncu küçük yaşlarda dizi ve filmlerde rol alarak kariyerine başlamıştır. Aynı zamanda dans eğitimi almıştır.

joo

Beden Eğitimi okumak için Incheon Üniversitesi ne giden Joo, daha sonra Chung-Ang Üniversitesi’nde Film ve Sanat eğitimi almıştır. İlk deneyimi 1997 yılında ”Taksi Şoförü” isimli bir tiyatro oyunudur. 2001 yılında çekilen Musa filminde önemli bir rolü olmuştur. Sayısız dizi ve filmde rol almıştır. En İyi Erkek Oyuncu dallarında ödülleri bulunmaktadır. joo 1

Deneyimli oyuncu Joo Jin-Mo 1,80 boyunda ve 75 Kg dır. Türkiye de de hayran kitlesi bulunan oyuncu son olarak 2017 de Bad Guys 2 dizisine başlamıştır.

Joo Jin -Mo Evli mi ?

Yetenekli Oyuncunun 2017 yılında Çinli oyuncu Zhang Li ile birlikteliği söz konusu olsa da şu anda bununla ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

İmparatoriçe Ki Koryo Kralı Wang Yu Kimdir ? Joo Jin-Mo Kaç Yaşında Sevgilisi Var Mı (4 Yorum)

  1. Bu adamı İmparatoriçe Ki dizisiyle tanımış olmamım verdiği haklı gururla gerek ses tonuna olsun, gerekse oyunculuğuna ve tabii gerekse yakışıklılığıyla karizması olsun, hayran oldum. Adamı geç tanıyarak kendime kızdım tabii. Bundan sonraki projelerine de bakacağım, bundan önce oynadığı tüm diğer dizi ve filmlerini de arayıp bulup bakacağım. Joo Jin-Mo, bir hayran daha kazandın :).

  2. ilkdefa bir kora dizisi izledik eşim kızımveben imparatoriçe ki bayıldık kızım dokuz yaşında güney korelileri çok seviyo müzik guruplarını korece şarkı söylüyor ama enönellisi seslendirme harikaaaasanatçılarıyla çok tanışmak isterdik hepsini çok seviyoruz