İkimizin Yerine 9 Temmuz Şiv Tayin Oluyor

İkimizin Yerine 9 Temmuz  özetinin ilk kısmında Şiv ve Anandi Ganga’yı çocuğuna kavuşturmuşlar ve büyük mutluluk yaşanmıştı. İkimizin Yerine 9 Temmuz özetinin ilk kısmını okumadıysanız okumak için tıklayınız İkimizin Yerine Özet

İkimizin Yerine 9 Temmuz Özeti

İkimizin Yerine dizisi 305. Bölümü ile 9 Temmuz salı akşamı ekranlarda olacak. İkimizin Yerine dizisinin 9 temmuz özetinde Şiv’in tayini çıkar Anandi şok olur.

Anandi Şiv’in odasına girdiğinde Şiv’i uyurken bulur. Uyanık olup olmadığını kontrol eder ama Şiv’in sesi çıkmaz. Şiv’e onu ne kadar sevdiğini söylemeyi hayal eden Anandi biraz hayal kırıklığına uğrar ve o da uyumaya başlar. Şiv Anandi’nin uyuduğundan emin olduktan sonra yataktan kalkar ve Anandi’nin önünde uyuyormuş gibi davrandığı için üzülür. Anandi’ye anlatması gereken ama Anandi’nin hayallerini paramparça edebileceğinden korktuğu tayin haberini uykusunu kaçırmıştır.

Salona geçen Şiv’in omzuna Iravati elini koyar.  Iravati bana hala kızgınsın o yüzden mi bu kadar kötü görünüyorsun der; ama Şiv ona kızmadığını başka bir problemi olduğunu söyler. Iravati anlatmasını ister. Şiv annesine her şeyi anlatacaktır ama kimseyle bu konuyu paylaşmamasını ister. Iravati ağzını sıkı tutacağına dair söz verir.

Baba, Mahi ve Alok bir sürpriz yapar ve davulla zurnayla Jetsar’a gelirler. Herkes bu kutlamanın sebebini sorar. Alok şaşırır, kimsenin bir şey bilmemesine ve sürprizi açıklar. Şiv büyük bir başarı göstermiş ve Şiv’in Udaipur’a tayini çıkmıştır. Herkes çok mutlu olur; ama Anandi şok olur. Iravati, Alok’a daha Anandi bilmiyordu bırakın şu kutlamayı der; bunu duyan Anandi konuyu bilmeyen tek kişi olduğu için bir kez daha üzülür; ama diğerlerinin yanında çaktırmaz.kimizin Yerine 305. Bölüm fotoğrafları

İkimizin Yerine 305. Bölüm özetinde Anandi ve Şiv odada yalnız kaldıklarında Anandi Şiv’e duyduğu üzüntüyü gözyaşları ile gösterir ve odadan kaçarcasına çıkar. Şiv peşinde gider; ancak Anandi bana neden güvenmedin de bu haberi benden sakladın der. Şiv senin çok üzüleceğini biliyordum o yüzden nasıl söyleyeceğimi bilemedim der ama Anandi bunu bir güven sorunu olarak görmüştür bile. kimizin Yerine 9 Temmuz resimleri

Açık havada aile tezekte patates közleme yapar. Sançi bunu yemek istemez; Anandi ise ateşte elini yakar. Şiv onun için çok telaşlanır ve hemen elini eline alır ve öper. Herkes Şiv’in Anandi için ne kadar telaşlandığını görmüştür. Bu arada Daddu, Şiv ve Anandi’nin düğünü sırasında başbakanla konuştuğunu, Şiv’in Jaitser de çalıştığından beri neredeyse onu hiç göremediklerini artık evlendikten sonra torun sevmek istediğini ve onun tayin dilmesini istediğini söyledim der.

Şiv Jetsar’da daha yapacağım çok şey vardı bu nedenle tayininime sevinemedim der. Daddu ise gelecek kaymakam işlerini devralır senin köyde değil büyük şehirlerde yönetici olman daha fazla insana hizmet sunman anlamına gelir der. Iravati ise hemen savunmaya geçer ve Jetsar köy değildir der. Herkes kayınvalidenin Anandi’nin savunucu olmasına şaşırır. Sançi Anandi’ye ailesinden uzak yaşamak zorunda kalacağı için üzgün olup olmadığını sorar. Anandi ise cevap vermez.

Dadisa ise tüm aileyi yemeğe çağırmak ister; Sumitra ise bu kadar büyük bir topluluğa özel yemek hazırlamayacağından korkuyor. Ganga hazırlıklara yardım edeceğini ancak önce dua için tapınağa gitmek istediğini söyler. Dadisa izin verir. Ganga tapınağa altın küpelerini sunacağını söyler. Dadisa ise tek ziynet eşyasının bu olduğunu hatırlatır ama Ganga evladım için canımı versem az der. Jagdiş onu tapınağa motor ile götürür.

Dadisa Şiv’in ailesini yemeğe çağırmak için telefon açar; telefona Dede çıkar. Dadu size bir haberim var der ama tayin haberini vereceğinden korktuğu için Şiv hemen telefonu Dadu’dan alır. Dadisa haberin ne olduğunu çok merak eder.

Sançi, Şiv’e neden onlara tayin haberinden bahsetmediğini sorar. Şiv sadece cesaret toplayamadığını söyler. Daddu ise tüm Jetsar bu haber ile çalkalanacaktır onlar da en son duydukları için üzülürler der Şiv akşam yemeğinde onlara anlatmayı kabul eder. Şiv’in aslında derdi Jetsar falan değildir o Anandi’ye kendini nasıl affettireceğini düşünmektedir.

İkimizin Yerine 9 Temmuz Fragmanı