İkimizin Yerine 93. Bölüm Özeti 9 Aralık Büyük Sır

İkimizin Yerine dizisinde bir devrin sonuna gelindir artık sırlar ortaya çıkıyor. İşte İkimizin Yerine 93. Bölümde ortaya çıkan büyük sır.

İkimizin Yerine 93. Bölüm Özeti

Basant’ın şiddete başvururken Dadisa sessizdir. Mahavir, oğlumu nasıl tanıyamadım der. Onunla gelmesi için Basant’a yalvarır. Basant, bir şey söylemesi için Dadisa‘ya bakar. Mahavir, eğer Dadisa, Basant’ın başına elini koyup benim oğlum olmadığına yemin ederse buradan gideceğim der. Bairon ve Basant, Dadisa’dan konuşmasını rica ederler, ama o yapmaz.

Mahavir, oğlu olmadan çıkmayacağını söyler. Sonra, tamam o zaman, buradan eli boş dönmem oğlum yoksa torunumu istiyorum der. Basant Mahavir’i öldürmeye çalışır. Mahavir, bundan sonra barışa izin vermeyeceğini söyler. Dadisa üst kata çıkıp kapıyı kapatır.

Basant onunla konuşmayı dener ama bunu başaramaz. Basant, Dadisa’nın bu büyük konuda sessiz kaldığı için üzgün. Gehna onu teselli etmeye çalışır ama o yalnız kalmak ister. Dadisa Tanrı‘ya, ailesinin birliğini neden kırdığını sorup ağlar.

Bairon, Sumitra ve Bago, Dadisa’nın sessizliğinden endişe eder. Dadisa, Basant’la eski anılarını ve Mahavir‘in ne dediğini hatırlar. Gehna, Basant’tan Dadisa’ya biraz süre vermesini ister. Basant, Dadisa’ya gider. Ona kapıyı açmasını ve artık vermediği cevabı vermesini söyler. Gehna, Dadisa’ya inandığını söyler.

Dadisa kapıyı açmaz. Dadisa eski bir fotoğrafa (Mahavir’in karısı Bahu) bakarak, Basant’a cevap vermek için sözümü bozmam gerek diye ondan af diler. Basant üzgünce dışarı çıkarken Bairon onu durdurur. Basant, annesi ona cevap vermekten kaçtığı için, yaşamak istemediğini söyler. Anandi, Dadisa’ya koşar ve Basant ölmemesi için kapıyı açmasını ister.

Basant Bairon‘a, kardeş olmamızdan emin olmadan ne hakla beni durduruyorsun der. Dadisa, gelir ve Mahavir‘in söylediği her şey gerçek, Basant‘ı Mahavir’in karısı doğurdu der. Herkes şaşkın. Dadisa, ama seni asla kendi bebeğimden ayırmadım ve ölen çocuğuma verebileceğim sevgiyi verdim der. Basant, kimliğinden koparıldığı için Dadisa’yı suçlar. Dadisa, sadece doğuran mı anne oluyor, peki her an seninle ilgilenen kişi kimdir? diye sorar.kimizin Yerine 9 aralık fotoğrafları

İkimizin Yerine 93. Bölümde Basant, Dadisa’yı başka bir kadının bebeğini çalmakla suçlar. Dadisa şok olur. Bairon, suçlamadan önce Dadisa‘ya sorar. Dadisa Basant’a annesinin (Bahu) resmini gösterir. Annene asla kimseye söylemeyeceğime söz vermiştim ama seni böyle görmeye dayanamadım ve sözümü bozdum, onun resminden af diledim der ve anlatmaya başlar.

Geçmişte Genç Dadisa doğum sancısıyla ağlar, Mahavir ebeden onu susturmasını ister. Ebe Dadisa‘ya, ağlama der. Ebe Bahu‘ya da Dadisa doğum yapınca iyi haber vereceğim der. Mahavir bir yere giderken Bahu onu durdurmaya çalışır ama durduramaz. Sonra ebe Bahu‘ya gelir ve Dadisa‘nın bebeğinin öldüğünü söyler. Bahu merdivenlerden yukarı fırlarken düşer.

Ebe Dadisa‘ya bebeğinin öldüğünü söyler. Dadisa ölen bebeğine bakıp ağlar. Sonra ebe yine gelir ve Bahu’nun oğlu oldu ve seni çağırıyor ama çok az ömrü kaldı der. Ebe, Mahavir’den korkarak oradan kaçar. Bahu, son nefesinde Dadisa‘ya, oğluma sen bak ve bu konuyu kimseye anlatmamaya söz ver, Mahavir‘e de ölü bir bebek doğurup öldüğümü söyle der ve ölür) Gerçekte: Hepsi ağlar.kimizin Yerine 93. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 9 Aralık Özeti Devam Ediyor

Dadisa, Basant’a kalmak ya da gitmek istediğine karar vermesini söyler. Ama hâla benim büyük oğlumsun deyip gider. Bairon, Basant’a, bütün bağların aynı olduğunu ve hiçbir şeyin değişmediğini söyler. Gehna, Dadisa’nın yüce biri olduğunu, ona kötülük yapan adamın oğlunu büyüttüğünü söyler. Basant, Dadisa’ya gider ve annesinin resmini geri verir.

Hiçbir gerçek senin annem olduğundan daha büyük değil der. Dadisa‘dan özür diler. Dadisa, onu affeder. Bairon onları birlikte görmesine sevinir. Sumitra, Bago’ya çay getirir ve Dadisa ile Mahavir’in düşmanlığından acı çektiği için Bago‘dan özür diler. Bago yok öyle bir şey, her şey kaderdi ve bizim Dadisa ile tanışmamız gerekiyordu der.

Bago, Dadisa’ya gider ve onun ayaklarına dokunur. Ben sana çok öfkeliydim çünkü Mahavir‘in sana olan öfkesinin bedelini kocam ödedi, ama Basant’ı öğrenince sana hiç öfkem yok, sadece yüce bir şey yaptığın için sana saygı duyuyorum der.

Dadisa, çok mütevazı konuşur. Dadisa Bago’dan gidip yemek yapmasını ister. Sumitra bunu görmesine sevinir. Dadisa, Mahavir’in ilişkilerini kırmaya çalıştığını ama Tanrının buna izin vermediğini düşünerek sevinir.

İkimizin Yerine 93. Bölüm Fragmanı