İkimizin Yerine Anandi Ölecek mi?

İkimizin Yerine dizisinde gelecek bölümlerde Anandi’nin başına çok büyük bir felaket gelecek. Anandi Jagdiş’i kurtarayım derken beynine kurşun yiyecek. İşte detaylar.

Jagdiş ilerde Hariya diye bir çocukla tanışacak. Bairon her seferinde Jagdiş‘i ders çalışmaya zorlayacak ve Jagdiş sınavda korkarak arkadaşı Hariya‘nın yardımı ile sahte karne ayarlayacak. Böylece herkes Jagdiş‘i sınıf birincisi zannedecek. Anandi‘yi geçtiği için Dadisa Jagdiş‘e bir sürpriz parti yapacak.

Partinin ortasında okul müdürü gelip Bairon‘a gerçeği anlatacak. Bairon bunun üzerine gidip Jagdiş‘i odaya götürüp dövecek. Ayrıca herkesin önünde Jagdiş‘e özür diletecek. Jagdiş her şeyi arkadaşı Hariya‘nın ayarladığını itiraf edecek. Jagdiş odasındayken Hariya pencereye gelecek.

Jagdiş Basant‘ın dolabından 3000 rupi alacak ve bir mektup bırakıp Hariya ile evden kaçacak. Ailesi bunu öğrenince deliye dönecek. Dadisa Bairon‘u suçlayacak. Hepsi dört koldan Jagdiş‘i arayacak. Jagdiş Anandi‘yi telefonla arayacak.

Anandi bunu Bairon‘lara bildirecek ve numaradan onun Mumbai‘ye gittiği öğrenilecek. Bunun üzerine Bairon, Şiyam ve Anandi Mumbai‘ye gidecek. Jagdiş ve Hariya Mumbai‘den hoşlanacak. Ama onlar çocuk olduğu için paralarını kaptıracaklar.

En sonunda da dilenci çetesi çocukları kaçıracak hatta Jagdiş‘in bacağını kesmeye çalışacaklar ama neyse ki vazgeçecekler. Anandi‘yi arayıp kaçırıldığını söyleyecek ve bir kaç ipucu verecek. Bairon polise bildirince polis yeri bulacak ve oraya baskın yapacak.

Adamın biri Jagdiş‘i alıp kaçarken Anandi de onu kovalayacak. Anandi sonunda Jagdiş‘e yaklaşacak, Jagdiş adamı ısırıp Anandi‘ye koşacak. Adam silahla Jagdiş‘i nişan alacak ama Anandi bunu fark edince Jagdiş‘i arkaya itecek ve kurşun onun başına isabet edecek.

Bairon ile polisler oraya varacak ve Anandi hastaneye kaldırılacak. Bairon eve de haber verecek. Kazan ile Bago Dadisa‘ların evine gelir ve bize niye söylemediniz diye hesap sorarlar. Kazan ağzına geleni Dadisa‘ya söyler. Dadisa Anandi için çok üzülmüştür.

Sonunda Kazan, Bago ve Sumitra da Mumbai‘ye gider. Hastanede Anandi‘nin kalbi durur. Doktor umut bitti dese de Jagdiş içeri girip Anandi sallayarak uyandırmaya çalışır. Bir mucize eseri Anandi‘nin kalbi tekrar atar ve o komaya girer.

Doktor, kurşunun acilen çıkarılması gerektiğini ama beynin çok kritik bir noktasında olduğu için, uzman doktor Dr. Mitra‘nın ameliyatı yapmasını söyler. Fakat Dr. Mitra çok yoğun çalışan biridir ve Amerika‘da bir konferanstadır.

Bairon‘lar mabette onun eşi Bayan Mitra ile tanışır. Jagdiş kadını ikna eder, kadın da arayıp kocasını geri çağırır. Bu arada Dadisa da Anandi için bir dua töreni ayarlar. Dadisa Anandi‘ye yaptıkları için çok pişmandır.

O, mabette, Anandi‘ye bir şey olursa Tanrı‘yı bir daha anmamayacağını söyler. Dr. Mitra Anandi‘yi ameliyat eder. Kazan, Bago ve Sumitra da gelmiştir. Ameliyat başarılı geçer ve herkes Anandi‘yi görmeye girer. Anandi anne-babasını tanır ama Bairon, Sumitra, Şiyam ve Jagdiş‘i tanımaz. Herkes şok olur.

Tüm bunları 102-109 bölümlerde izleyebilirsiniz.

Etiketler