İkimizin Yerine Ganga’nın Jagdiş İçin Yazdığı Mektupta Neler Yazıyor Çok Duygusal Şiir

İkimizin Yerine dizisinde Jagdiş Ganga’yı Mangalor’da ziyarete gitmişti. Daha önce onu yalnız bıraktığını düşünerek Ganga’nın yanında yer almak istemiştir. Ganga onu karşısında gördüğünde çok sevinmiştir ancak Sumitra ve Sançi bu durumdan hiçte memnun değildir. Jagdiş bir süre orda kalmış ve daha sonra Sançi’nin kaldığı eve gelmişti. Ganga duygularını tam olarak ifade edemese de Jagdiş giderken gizlice onun bavuluna bir mektup bırakmıştır.

Jagdiş Sançi ile birlikte yemek yemiş, Sançi’nin ona yaklaşmasından rahatsızlık duymuştur. Jagdiş bu süreçte de Ganga’yı aklından hiç bir zaman çıkaramıyor. Hayalen onu görüyor. Anandi Jagdiş ile konuşuyor ve Ganga’yı unutmasını ve Sançi ile de nişanlı olduğunu hatırlamasını ister. Jagdiş ondan merak etmemesini ister. Jagdiş evine dönerken Ganga’ya sapık bir adam dadanmıştır. Şimdilik onu gözetliyordur.

Jagdiş eve gelir ve odasına çıkıp eşyalarını yerleştirirken Ganga’nın yazdığı duygu dolu mektubu görüyor. Jagdiş Ganga’nın kendisi için yazdığı şiiri okumaya başlıyor. Mektup şiir şeklinde yazılmış ancak metin orjinal olduğu için çevirisini çok zor yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim.. İşte O Mektupmektup

Ben hayattayım ama bir türlü hayatla barışamadım

Güneş her sabah doğuyor ama benim güneşim değil

İnsanoğlu için bir çok destek vardır ama benim hiç bir desteğim yok

Doğdum, nefes aldım, ilişkilerim oldu ama bir türlü barışı bulamadım

Mutluluk ve hayallerden uzak oldum

Hayat benim için hep yük oldu.

Ve bir gün tüm hüzün bulutları dağıldı

Benim için bir güneş doğdu.

Karanlıklar yerini aydınlığa bıraktı,

Hafif bir esinti ile tüm acılar uçup gitti. ganga 1

Jagdiş okumayı bir anda bırakıyor ve Ganga’yı düşünüyor. Keşke şimdi burada olsaydın ve sesini duysaydım diyerek gözlerini kapatıyor. Tam bu sırada Ganga’nın sesi geliyor. Jagdiş gözlerini açar ve Ganga’yı karşısında görünce şaşırır. Şiirin geri kalanını Ganga okuyor. Bu sırada Saiyaan Meray Saiyaan şarkısı çalıyor.

Saiyaan Meray Saiyaan Şarkısı

Sen hayatıma girince yeni hayallerim oldu

Yeni umutlar canlandı, artık korkacak bir şey yok

Gökyüzüne açılan yeni yollar var

Bütün yollar ışığa götürüyor ve bu ışığa karanlıklar engel değil

Benim ışığım sensin Doktor Jagdiş..

Sana güven vermek istiyorum

Hayatım boyunca hep acı gördüm ama

Seninle yaşadığım günler tüm acılarımı unutturdu

Benim en büyük destekçim Doktor Jagdişganga 1 1

Jagdiş gülümserken Ganga’nın yanağına dokunmak istiyor ancak Jagdiş’in telefonu çalıyor ve Ganga kayboluyor. Karşıdaki kişi Sançi… Sançi beni ne zaman unuttun diye konuşuyor. Jagdiş meşgul olduğu için arayamadığını söylerken Sançi çok fazla yakınlaştıkları için ondan özür diliyor. Kendie hakim olamadım diyor. Jagdiş telefondan sonra oturuyor ve Ganga’yı unutmak zorunda olduğunu söylüyor.

Ailesine söz verdiğini Sanç ile nişanlı olduğunu bu yüzden Ganga’yı aklından ve kalbinden atması gerektiğini düşünüyor. Ancak nasıl unutacak. Seni sevemem ve buna da hakkım yok derken Ganga’nın evdeki hatıralarını nasıl silebileceğini düşünüyor.