İkimizin Yerine Jagdiş Anandi‘yi boşayacak mı?

İkimizin Yerine dizisi 194. bölümde Anandi yetişkinleri de eğitecek; ancak Jagdiş Anandi ile olan evliliğinin yasal olduğunu öğrenince Anandi’den boşanmaya çalışacak; zaman gelecek  Jagdiş’in Anandi’nin peşinden koştuğunu da göreceğiz ama daha zaman var.  İkimizin Yerine 20 mart özetinin ilk kısmı için tıklayınız

İkimizin Yerine 194. Bölüm Özeti 2. Kısım

Gauri Jagat‘a gidip uyumasını ve aynı odada kalmayacağını söyler. Jagat ne diyorsun, biz evliyiz diyor. Gauri, sadece oda arkadaşıyken daha rahat olduğunu söyler. Hiç garipsemedim ama şimdi gerçeği öğrendikten sonra seninle kalamam der. Senin yanında uyurken karın olmadığımı hissediyorum der.

Jagat onu durdurur ve asla böyle şeyler söylememesini söyler. Gauri, sadece hissettiği şeyi söylediğini söyler. Beni gerçekten seviyorsan, lütfen evliliğimizi yasal yap, kimsenin yasal olarak karın olmadığımı söylemesini istemiyorum der. Jagat ne yapması gerektiğini sorar. Gauri elini tutar ve Anandi’yi boşamasını söyler. Jagat şok.kimizin Yerine Jagdiş Anandi boşanacak mı

Gauri, bunun tek çare olduğunu ve sonra her şeyin yoluna gireceğini söyler. Gauri, neden boşanmıyorsun diye sorar. Jagat, problem yok ama neden boşanmalıyım, onunla yaşamıyorum ki der. Sadece seni seviyorum, evrak imzalamanın anlamı ne diye sorar. Gauri, benim için kâğıtları imzalaman gerek der. Gauri sonra ona Anandi’den boşanması için yalvarır.

Jagat tereddütlü, ama sonra avukatla konuşacağını söyler. Gauri, Jagat’a sarılır. Jagat, bir avukatla konuşur. Jagat, avukata ailesinin çocuk yaşta onları evlendirdiğini söyler. İkimiz de ayrı dünyaya aitiz ve büyüdüğümde evliliğin benim için çok zor olduğunu anladım der. Avukat, evliliğiniz yasal ve karınla boşanmak için güçlü bir nedene ihtiyacın var der.

Jagat, o benimle yaşamıyor, ailemle birlikte köyde yaşıyor, bu yüzden der. Avukat, bunun büyük bir sorun olmadığını ve onu buraya getirirsen sorun çözülecek der. Jagat, onu getiremem, çünkü burada ikinci karımla yaşıyorum der. İçin diyor. Avukat şok olur ve başka bir kadınla evlendin ve şimdi boşanmaya geldin der. Suç işlediğini biliyor musun diye sorar. Jagat şok.

İkimizin Yerine 20 Mart Özeti Devam Ediyor

Avukat, boşanmadan başka biriyle evlendiğin ve şimdi bana geldiğin için bu yasadışı işlerde sana yardım edemem, gücünü övemem der. Avukat, o kız için üzüldüğünü söyler. Avukat daha sonra adaletle dalga geçtiğini söyler. Hiçbir avukat sana yardım edemez der. Jagat, çok büyük bir hata yaptığını kabul ettiğini söyler. Bir yolu olmalı der ve avukata rüşvet vermeyi ima eder.

Avukat, size karşı bir işlem yapmadan önce defolun der. Jagdiş ofisten gider ve avukatın dediklerini düşünür. Kafası karışık. Sonra Anandi onu arar ve nasıl olduğunu sorar. Jagdiş, iyiyim, sen nasılsın, evdekiler nasıl diye sorar. Anandi iyiyiz der. Anandi bu aylık para ihtiyacını hesabına yatırdım, bu yüzden aradım der. Jagdiş ona teşekkür eder ve gerçekten paraya ihtiyacı olduğunu söyleyip kapatır.

Anandi Sumitra‘nın okuma hevesini öğrenir. Anandi Bairon’a çay verir ve neden Sumitra’nın okumasına izin vermedin, bu hatayı nasıl yaptın diye sorar. Bairon şaşkın. Sumitra araya girer ve Bairon‘u suçu değil, bu benim hatamdı der. Sumitra; Bairon bana defalarca ders çalışmamı söyledi, Dadisa ile savaşmaya bile hazır olduğunu söyledi ama ben korktum ve hâlâ da korkuyorum der.

Gözü yaşlı halde, babana bundan hiç bahsetmedim ama bugün söylüyorum, ders çalışmaktan çok korkuyorum, çocukken de şimdi de. Okula gittiğimde çok korkardım, eve ne zaman giderim diye bahaneler bulurdum. Çok uzun yıllar geçti ve bugün bile dersleri, kitapları düşündüğümde korkuyorum der. Bairon, Anandi‘ye sayende karımın aklında ne olduğunu anladım der.kimizin Yerine Anandi kimle evlenecek

Anandi ve Gehna, Sumitra’ya eğitime devam etmesini söylerler. Sumitra reddeder ve gider. Bairon, onun itiraz etmediğini sadece korktuğunu söyler. Anandi daha sonra Dadisa‘ya çay getirir. Dadisa, çayını över. Dadisa, büyüklerin okula gitmeleri gerektiğini söyler. Anandi, birileri okula gelirse gideceğim der.

Dadisa kim benim kızımın okuluna hayır diyebilir ki, Makhan’ı yolla ve her birini okula getirsin der. Anandi, biliyorum ama aklımda başka bir şey var der. Anandi, herkes gücünü ve öfkeni ve görüyor, ama ben insanların bugün senin diğer tarafını görmesini istiyorum der. Dadisa, ne dediğini anlamadığımı söyler.

İkimizin Yerine 20 Mart Özetinde Anandi, Dadisa’dan okula gitmesini ister. Dadisa onu azarlar ve okula gitmeye zorlamamasını ister. Zaten insanları idare edecek kadar akıllıyım der. Anandi, Basant’ın İngilizcesinin bozuk olduğunu söyleyerek elinden geleni yapar. Dadisa onu azarlar ve gider. Anandi Gehna‘ya Dadisa’nın da Sumitra gibi inat ettiğini söyler. Gehna, çabaların boşa gitmeyecek, bir gün Dadisa da okula gidecek der.

Anandi, Sumitra‘nın okula gelmesi için elinden gelenin en iyisini yapacağını söyler. Gauri sabırsızlıkla evde Jagat’ı bekler ve gelince de hemen avukatın boşanma hakkında ne dediğini sorar. Jagat, ilk eşimden boşanmadan başka bir kadınla evlenerek büyük bir suç işlediğimi ve bunun için de ceza alabileceğimi söyledi der. Gauri, ondan bir başka avukatla konuşmasını ister. Jagat hiçbir avukatın onlara yardım edemeyeceğini söyleyerek reddeder.

Köyde Anandi kampanya başlatır ve her köylüden okula gelmesini ister. Anandi, bir adamın evine gider ve adamı usulca karısını okula göndermeye ikna eder. Adam kabul eder, ancak karısı gelir ve öfkeyle bunu reddeder. Ayrıca, Jagdiş’in onu terk etmesinin kendi hatası olduğunu söyleyerek Anandi‘yi tartaklar ve sosyal hizmetten önce hayatını ele almasını söyleyip kapıyı kapatır. Anandi kırılır ama tüm cesaretiyle yine kapıyı çalar.

Jagdiş‘in onu terk etmesinde ne suçu olduğunu sorar ve kibarca yanıldığını fark ettirir. Anandi, kadına, oğlunun her gün onu dövdüğünü ve bunun da onun suçu olduğunu söyler. Kadın utanır. Anandi sevgiyle ona dokunur ve okula gelmesini ister. Jagat ve Gauri bir kafededir. Gauri onun en sevdiği şarkıyı mırıldanır. Jagdiş tahmin eder. Gauri iyi hisseder ve sorunları hakkında konuşur, ancak Jagdiş, konuşmamasını ister.

Gauri, onu balayına götürmesini ister. Jagat mutlu olur ve “Teri Ore” şarkısıyla göz göze bakarak eski mutlu anıları hatırlarlar. Aniden Gauri, Jagdiş’e Anandi’yi balayı için nereye götürdüğünü sorar. Jagdiş, şok olsa de “Mumbai” diye yanıtlar. Gauri daha sonra normal davranır.

İkimizin Yerine 20 Mart Fragmanı