İmparatoriçe Ki 47. Bölüm Özeti 8 Ocak Fragmanı Maha Öldü

İmparatoriçe Ki dizisinde Leydi Ki ile İmparator Naibi Bayan arasında soğuk savaş başlamıştır. İkisi de birbirini yok etmek istemektedir. İlk olarak Leydi Ki hamle yapar. Valileri toplayarak Bayan’ın görevden alınmasını ister. Ancak Togon Bayan’a sahip çıkar. Wang Yu oğlu Maha yı görmeye tapınağa gider. Ona güven aşıladıktan sonra çıkar ve en kısa zamanda onu alıp Koryo ya götüreceğini ve Leydi Ki ye gerçekleri anlatacağını belirtir. Onları, Maha’nın dadısı Soh dinlemektedir. İmparatoriçe Ki 8 Ocak Özeti başlıyor.

İmparatoriçe Ki 47. Bölüm Özeti

Soh Maha’nın gerçek anne ve babasını öğrenmiştir. Togon yine Leydi ki nin kendisini okla öldürmeye çalıştığı kabusu görüyordur. Leydi onu uyandırınca Togon rüyanın etkisinden dolayı Leydi Ki nin boğazına sarılır. Kendine geldiğinde ondan özür diler. İçki içmediği zaman kabus gördüğünü söyler. Bayan çok önemli olduğunu söyleyerek bazı dilekçeleri mühürlemesi için Togon’a verir. Togon dilekçelere bakmadan Bayan’a kendi mührünü verir ve istediğini yapmasını ister. Bu durum Zevce Ki yi sinirlendirir. Bayan Leydi Ki ye yakın ne kadar bürokrat varsa hepsini bu mühür sayesinde zindana sokmuştur.

Onların ortak özelliği Koryolu olması. İşlerinde çok başarılı olan bu bürokratların zindana atılıp işkenceye maruz kalması Tal Tal de rahatsızlık yaratır. Bunu Bayan ile paylar ancak Bayan güç zehirlenmesine başlamıştır. Kartal evinin başkanı Yom Byuns ile görüşür. Ondan Bayan’a gitmesini ister. Yom Byuns Bayan bizi görürse öldürür der. Ancak Kartal evi yöneticisi ona bir mektup fırlatır ve benim selamımla gidersen sana yardım edecek der. Yom Byuns giderken Kartal evinin yöneticisi maskesini çıkarır. Ben de görünce çok şaşırdım ancak bu Kolta’nın ta kendisidir. Bebekliğinden beri Togon’un yanında hizmetini gören Kolta şimdi Togon’u çıkarları için kullanan büyük bir şebekenin başkanıdır.

Yom Byuns aldığı mektubu Bayan’a ulaştırır. Bayan’a Koryo ile ticaret yapan esnafların listesini gösterir ve bunların mal varlıklarına el konursa hazinenin rahatlayacağını söyler. Bayan bu cazip fikri kabul eder. Hemen işe başlar ve esnafları yakalatıp saraya getirtir. Onların yüzlerine damga vurdurup bundan sonra iş yapamayacaklarını Tal Tal aracılığıyla söyletir. Tal Tal Byan’a karşı gelince tokadı yer. Bayan bir daha sakın karşı gelme diye uyarır. Leydi Ki Tal Tal ile konuşur ve ölümden korkmadığını ve bu savaşı sonuna kadar sürdüreceğini söyler. Savaştan kaçacak kadar alçak olmadığını söyleyerek Tal Tal’a ders verir. İmparatoriçe Ki 8 Ocak Salı Özeti devam ediyor.

blank

Wang Yu çocuğunu almak için tapınağa gelir. Hadim Pak Maha’ya bakan Soh’a bir kese altın verir. Bununla ömrünün sonuna kadar yaşayabileceğini söyleyerek onu gönderir. Maha ise bu sırada son nefesini veriyordur. Hadim Pak onun öldüğünü görünce şoka girer. Soh’un çıktığını gören Bang da içeri girer ve yürek yıkan manzara karşısında hıçkırıklara boğulur. Dışarda onu bekleyen Wang Yu ya ne diyeceğini düşünerek çıkıyor. Wang YU onu görünce içeri koşuyor ve oğlunun cansız bedenini görüyor. Hıçkıra hıçkıra ağlarken Leydi Ki ye bundan bahsedilmemesini istiyor. Leydi Ki ise Togon ile şehir gezintisi yapmak istiyor. Birlikte atlarına binip şehirdeki insanların açlıkla sıkıntı çektiklerini görüyorlar.

blank

Togon beni ikna edemezsin diyerek Bayan’ın sadık bir komutan olduğunu söyleyerek yapılanların yanlış olmadığını söylüyor. Bu sırada bilinci kaybolup yere düşüyor. Hemen saray hekimine götürülüyor. Hekim ne zaman kalkacağının bilinmediğini söylüyor. Bunu fırsat bilen Ana imparatoriçe ve Bayan Leydi Ki den kurtulmak için sarayda bir isyan çıkarıp yönetimi devralmak için koları sıvarken Efendi Zang bir sorun olduğunu söyleyerek yanlarına geliyor. Leydi Ki bu sırada kurultayı toplamış, veliaht prens Ayu ile tahtında oturuyordur. Valiler, Togon kendisine gelene kadar bütün tetkilerin Ayu da olduğunu ancak onun küçük olmasından dolayı da Leydi Ki nin ülkeyi yöneteceğini söylerler.

blank

Bayan ve Dowager buna karşı çıksada Leydi Ki onların elindeki bütün yetkileri alıp güvendiği kişilere yetki verir. Tal Tal, Leydi Ki ye Komutan Bayan ile iş birliği yapan rüşvetçi bakanların listesini verir. Leydi Ki onları Ayu nun doğum gününde ziyafet vereceğini söyleyerek saraya davet eder. Davete katılanlara sadece su ikramında bulunur. Herkes şaşkınlıkla bakarken Leydi Ki bakanların rüşet aldıklarını ve görevlerini kötüye kullandıklarını söyler. Ayrıca suda arsenik zehri olduğunu söyler. Suyu içenler masumsa ben yargılanacağım eğer değillerse suyu içmesinler diyerek bakanların suçlarını konuşturmadan itiraf etmelerini sağlar. Suyu sadece Bayan içer. Tal Tal ona engel olmaya çalışır ancak başaramaz. Leydi Ki suda zehir olmadığını söyler ve bakanların yakalanmasını emreder.

blank

Tal Tal kendisinin bile aklına gelmeyecek şeyleri düşünen Leydi Ki ye hayran hayran bakar. Hizmetçi Soh yine nefsine yenik düşmüştür. Bildiği gerçekleri söylemek üzere saraya gelir. Togon da kendisine gelmiştir. İmparatoriçe Ki 47. Bölüm 8 Ocak Özeti sona erdi.

İmparatoriçe Ki 47. Bölüm Fragmanı 

Henüz yayınlanmadı.

 

İmparatoriçe Ki 47. Bölüm Özeti 8 Ocak Fragmanı Maha Öldü (1 Yorum)