Işığın Prensesi 15. Bölüm Özeti 19 Nisan Fragmanı Aşk Başlıyor

Işığın Prensesi dizisinde Hwai kralın karşısına çıkmıştı. Kral onu sorgularken Hwai nin saray kurallarından haberi Heo Gyun olan bir kişi olarak tanımlamıştı. Ancak Hwai bir balıkçının çocuğu olduğunda ısrar eder. Kral onun verdiği bilgilere göre ailesinin araştırılmasını emreder. Leydi Ki de Hwai den şüphelendiğini söyler.

Işığın Prensesi 15. Bölüm Özeti

Kraliçe Inmok muhafızların gelmesini 4 gözle beklerken bilekliği giderken kızına verdiğini söylüyor. Leydi Çoi prensesin öldüğünü hatırlatıyor. Inmok kendine geliyor ve onun öldüğünü kabul ediyor. Muhafızlar geliyor ve bilekliği kapının önünde bulduklarını söylüyor. Inmok onu buraya kim getirmiş diye düşünürken muhafızlar toprak kazıyıcılarının geldiklerini söylüyorlar.

Leydi Kim muhafızlar ile görüşüyor ve kraliçe Inmok’un bilekliğe aşırı tepki verdiğini öğreniyor. Muhafız bilekliğin resmini Leydi Kim’e veriyor. Oradan geçen Heo Gyun neler olduğunu öğrenmek istiyor ve bir şeylerin döndüğünü düşünüyor. Heo Gyun (Gyosan) Başkan Kang ile bir görüşme daha yapıyor. Kralı en zayıf noktasından yakalayacağız diyerek Kraliçe Inmok’u işaret ediyor. 1 91

Jo won ve Hwai birlikte silah bölümüne giderler ancak ortada kimsecikler yoktur. İkisi de yeni bir trajedi daha yaşandığını düşünürler. Kazanlardan buhar çıktığını gören Hwai oraya koşar ve eritme bölümü sorumlusunu yatarken görür. Sorumlu bir anda gözlerini açar ve Hwai’yi suçlar. Hwai çok korkmuştur. Sorumlu ayağa kalkar ve herşey için teşekkür eder. Bütün işçiler ortaya çıkar ve havai fişeklerle Hwai’yi kutlarlar.

Hwai Jo Won’a bilekliğini kaybettiğini söyler. Jo Won da arkadaşı In Wo’ya söyler. In Wo bilekliği daha önce gördüğünü söyleyince Jo Won şaşırır. In Wo Hwai nin elini tuttuğunda bilekliği gördüğünü söyler. Jo Won kıskanır ve bir kadının elini tutmasının yanlış olduğunu söyleyerek dışarı çıkar. 2 93

In Wo, He Gyun’a bir arkadaşının bilekliğini kaybettiğini söyler. Resmini çizip ona gösterir. Heo Gyun bu bilekliğin resmini Leydi Kim’İn elinde de görmüştür. Heo Gyun bu bileklik merhamet tanrıçasının gözünü temsil ediyor diyor ve sadece Arabistan da bulunduğunu söylüyor. In Wo da Hwai’yi bileklik satan bir yere götürüyor ve onun için bir bileklik beğeniyor.

Işığın Prensesi 19 Nisan Özeti

Kraliçe Inmok eski bakanlardan bilekliğin kime ait olduğunu bulmaları konusunda yardım istiyor. Kral Gwanghae bazı görüşmeler yapmak için Jo Won’u çağırıyor. Injin krallığının askerleri gizlice geliyorlar ve kral ile bir görüşme yapıyorlar. Kral Jo Won’u gösteriyor ve bundan sonra görüşmeleri onunla yürüteceksiniz diyor. 3 88

Injın askerleri gittikten sonra Jo Won krala ne yapmaya çalıştığını soruyor. Kral yakında Injin ile Ming’İn büyük bir savaşa girişeceklerini ve Ming’in kendilerinden asker isteyeceğini ancak her zaman güçlünün yanında yer alarak büyüyeceklerini söylüyor. Bu arada Ming’in elçileri de Kral ile görüşme talep ediyorlar. Jo Won geri dönerken bileklik satan bir kişiden Hwai için bir bileklik alıyor.

Bang silah bölümüne gidiyor ve Kraliçe Inmok’un olduğu saraya giden kazıyıcılar ile Hwai nin getirilmesini emrediyor. Hwai Bang’ın geldiğini ve arandığını öğrenince kaçıyor ancak bir grup asker tarafından yakalanıyor. Onu yakalayan He Gyun’dur. Hwai den kim olduğunu öğrenmek istiyor. Ayn zamanda kralın muhbiri olup olmadığını soruyor. Hwai şaşkındır.4 85

Kral Gwanghae ve tüm bakanlar Ming elçilerinin gelmesini bekliyorlardır. Uzun süre bekleyen kraliyet üyeleri Ming’in kendilerine saygısızlık yaptıklarını konuşuyorlar. Kral Ming elçilerinin güzergah değiştirerek önce Kraliçe Inmok’a uğrayacaklarını öğrenince çok sinirleniyor. Hemen Kraliçe Inmok’un sarayına gidiyor. Bu sırada Ming elçileri Inmok’un yanına gelmişler ve onu Joseun’un en büyüğü olarak taltif etmişlerdir. Kral Kraliçe ile göz göze geliyor. Kral şimdi Kraliçe Inmok’u öldürecek mi ? Hwai kurtulabilecek mi? Işığın Prensesi 19 Nisan Özeti sona erdi.

Işığın Prensesi 15. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.