Işığın Prensesi 16. Bölüm Özeti 22 Nisan Fragmanı In Woo Gerçeği Öğrendi

Işığın Prensesi dizisinde Hwai,  He Gyun tarafından esir edilmiş, Kral Gwanghae de Ming krallığından gelen elçilerin önce Kraliçeyi görmelerine çok sinirlenmiştir. Elçileri bakanlarıyla birlikte bekleyen Kral gelen haber üzerine kraliçenin yanına gidiyor. Ming elçilerinin ona saygı gösterisinde bulunduklarını görüyor. Kraliçe Inmok onun bu zaafını kullanmaya çalışıyor.

Işığın Prensesi 22 Nisan Özeti

He Gyun ise Hwai den Kralın adamı olduğunu itiraf etmesini istiyor. Hwai ise yanlış yoldasın diye ona kızarken kendisinin de Kralın karşısında olduğunu söylüyor. Hwai madem aynı amacı paylaşıyoruz o zaman beni çözmek zorundasınız diyor. He Gyun sinirleniyor ve ne cüretle böyle konuşursun diye bağırıyor. Hwai merhamet tanrıçasının gözünü kraliçenin neden bu kadar önemsediğini bildiğini söylüyor. Ancak sana bu konuda güvenmem için beni serbest bırakmalısın diyor. Onunla ortak hedeflerinin kral olduğunu söylüyor. He Gyun dışarı çıkıyor.

Ming den gelen elçi Başkan Kang ile bir araya geliyor. Kraliçeye önem vererek kralı etkisiz hale getirmenin güzel bir fikir olduğu konusunda hem fikirler. Ming elçisi Gwanghae’nin küstahlaşarak asker vermeyi reddetmesini affedemeyiz diyor.

Kral ise bakanlar kurulunu toplayarak Ming’in yaptığı terbiyesizliği kabul edebilir miyiz diye bakanlarına soru soruyor. Bakanlar ikilem içinde kalmışlardır. Krala ne cevap vereceklerini bilemezler. Jo Won her tarafta Hwai yi aramaktadır. He Gyun başkan Kang ile Hwai yi görüşüyor. Onu kraliçenin harekete geçmesi için kullanacaklarını söylüyor. 1 98

Onlar konuşurken In Wo geliyor. Onları bir arada görünce şaşırıyor. He Gyun Hwai ile bir görüşme daha yapıyor. Hwai ona bir mektup veriyor ve onu kraliçeye verirseniz benimle görüşmeyi kabul edecektir diyor. He Gyun mektubu okuyunca şaşırıyor. Hwai merhamet tanrıçasının gözü prensese ait deyince He Gyun iyice şaşırıyor. Bunu nerden bildiğini soruyor.

Hwai kardeşini prensese hizmet eden hizmetçilerden biri olduğunu o gün kendisinin de orda olduğunu ve prenses ile hizmetçi kardeşinin yandığını gördüğünü söylüyor. O yüzden krala düşman olduğunu söylüyor. In Woo ise onların bir arada olmalarına şaşırıyor. Kral Jo Won’u kabul ediyor. Jo Won Ming elçilerinin yanına gidip saygılarınızı sunana kadar onların buraya gelmeyeceğini söylüyor. Kral onların derdi Joseun asker versin, silah üretmesin diyor ve duvardaki haritayı gösteriyor.2 100

Işığın Prensesi 16. Bölüm Özeti

Jo Won haritada Joseun’un bir ticaret merkezi olduğunu söylüyor. Kral en büyük hayalinin Joseun’u ticaret merkezi yapmak olduğunu beliriyor. Bunun için davamdan hiç bir zaman vazgeçmedim ve bundan sonra da vazgeçmeyeceğim diyor. Kralın bu kararlı hali Jo Won’u etkiliyor. Hwai kükürt bölümüne gidiyor ve işten ayrılmak zorunda olduğunu söylüyor. Adam bu ani kararı beklemediklerini söylüyor. Hwai ona bir mektup verirken Jo Won geliyor.

Jo Won bu zamana kadar nerdeydin diye kızarken adam Hwai nin ayrılmak için geldiğini söylüyor. Jo Won duyduklarına inanamıyor. Hwai bir kadın olarak bu işlerin ağır geldiğini söylüyor. Hwai işlerle ilgili bir mektup yazdığını ve kükürt eritme ile ilgili herşeyin bu kağıtta olduğunu söylüyor. Jo Won neden diye tekrar soruyor. Hwai benim burda kalmam herkese zarar verecek diyor. Jo Won çaresiz onun gitmesine izin veriyor.3 94

Hwai giderken ikimiz çok farklıyız ve aynı krala hizmet edemeyiz diyor. Jo Won ise onun için aldığı bilekliği tutuyor ve onu vermediği için kendine kızıyor. Hemen sokağa çıkıyor ve Hwai yi arıyor ancak nafile. Jo Won elindeki bilekliği yere bırakıyor. Kraliçe Inmok’un kaldığı yere birileri okla mektup fırlatıyor. Kraliçe Inmok mektubu okuyor ve çok heyecanlanıyor.

Mektubu yazan kişi ile buluşmaları gerektiğini bu yüzden dışarı çıkacaklarını söylüyor. Kraliçenin hadimi askerleri ayarlıyor ve dışarı buluşma yerine gidiyor. Aynı dakikalarda Hwai de onun kaldığı saraya geliyor ve kraliçe ile görüşmek istediğini söylüyor. Hizmetçi onun mektup sahibi ile görüşmek için dışarı çıktığını söylüyor ve mektubu gösteriyor. Hwai mektubun kendine ait olmadığını görüyor ve kraliçeye kumpas düzenlendiğinin farkına varıyor. 4 91

Kraliçe beklerken onun yanında yer alan bakanları görüyor. Bakanlar ellerindeki mektubu gösteriyorlar ve bizi mektup yazarak neden çağırdınız diye sorarlar. Kraliçe de kumpas olduğunun farkına varmıştır ancak iş işten geçmiştir. Askerler onların etrafını çevirir ve hainlerin götürülmesini isterler. Hwai şok içinde beklerken mektup olayından sadece He Gyun’un(Gyosan) haberi olduğunu düşünür.

Gwanghae ise Ming elçisinin yanına gider ve istedikleri askerleri vermeyeceklerini söyler. Kral hıyanet haberlerini duyunca hemen saraya gider. Gyosan Başkan Kang ile bir araya gelir. Asıl amacının Kralın kraliçeyi tahtan indirmesi ve bundan halkın haberi olmasıdır. Bu sayede Gwanghae tahtan indirilecektir. Gwanghae yıllardır bu şekilde davranıyor diyerek çıkar. Dışarda onu bekleyen In Wo ona tokat atar ve Hwai ile ne planladığını sorup ona bıçak dayar.5 74

Gyosan babanın kraliçe ile ilgili planları olduğunu öğrendim diyor. Hwai nin elindeki bilekliğin de prensese ait olduğunu öğrendim diyor. In Woo şaşırıyor. In Wo yalnız kaldığında geçmişe gider ve bilekliğin sahibi olan Hwai yoksa prenses Jungmyung mu diye şok olur. Hwai ise her yerde Jo Won’u arıyordur. In Wo Hwai yi görünce ona gerçek ismin bu mu der. Ona majesteleri diye hitap eder. Hwai yutkunurken Jo Won görünür. Işığın Prensesi 22 Nisan Özeti sona erdi.

Işığın Prensesi 16. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.