Işığın Prensesi 8. Bölüm Özeti 10 Nisan Fragmanı Aradan 10 Yıl Geçti

Işığın Prensesi dizisinde herkes çocukların ne zaman büyüyeceğini merak ediyordu. İşte 8. Bölüm itibariyle çocukların 10 yıl sonraki halleri gösterilecektir. Dizi asıl şimdi başlıyor. Önceki bölümde Kral içindeki insanlık duygularının tamamen öldüğünü söyleyerek Deok Hyung’un öldürülmesini emretmişti. Bunun için Yi Çom görevlendirilmiştir.

Işığın Prensesi 8. Bölüm Özeti

Deok Hyung öldürülürken hastalıktan öldüğü söylenerek olay gizlenmiştir. Ancak onun öğretileri başta Joo Won olmak üzere bir çok insana ilham verecektir. Aradan 10 yıl geçmiştir. Prenses yeni ismi Hwai kükürt madeninde çalışmaya devam ediyordur. Hwai, Maruno nun güvenini kazanmış en yakın adamlarından biri haline gelmiştir.

Maruno Hwai’yi çağırtır ve kükürtü kontrol etmesini sağlar. Hwai işlenen kükürtün kalitesiz olduğunu söyler. Maruno teslimatın akşam yapılacağını söyler ve bu süre zarfında yeniden kükürt işlemelerinin imkansız olduğunu belirtir. Hwai bir planı olduğunu söyler. Teslimat için gelen tüccarlara işlenmemiş kükürt verilir.

Tüccar malları kontrol eder ve kalitesiz olduğunu söyler. Ancak içerden bir adam hemen malları yüklemelerini ister. Tüccar tamam efendim diyerek malları yükletir. Adamlar gittikten sonra Hwai onların kükürtten anlamadıklarını anladım der. Bu yüzden onlara işlenmemiş kükürt verdiğini söyler. Ama içerdeki adamın bir devlet yetkilisi olmasından şüphelenir. 11 21

Malı alan kişi kükürtü denize boşaltır. Gu Bok şişman bir genç olmuştur. Ne zaman başına bir iş gelse yanında Hwai vardır. Gu Bok Joseun dan elçilerin geleceğini söylemiştir. Jo Woon silah üretilen bölümün başına geçmiştir. Yi Çom bölümü ziyarete gelir ancak Jo Won kralın emri olmadan onu içeri almaz. Bu durumu anlayışla karşılasa da Yi Çom onu takibe almıştır.

Ardından kral silah bölümünü ziyarete gelir. Geliştirilen topların denemelerini izler. Birçok bakan bundan sonra Ming Krallığının kendilerini küçük göremeyeceklerini  belirtirler. Son olarak gülle denemesi de başarılı olunca kralın yüzü güler. Kral Jo Won’u görmeye gider ve yüzünün asık olduğunu görür. Jo Won sınırda neler olduğunu biliyor musun diye sorar.22 18

Işığın Prensesi 10 Nisan Özeti

Jin Krallığının sürekli saldırdığını hatırlatır. Oradaki askerlerin elinde barut olmayan silahlarla askerlerin beklediğini ancak saraydaki kutlamalarda havai fişek patlatıldığını söyler. Kral Gwanghae ondan majesteleri demesini ister. Küçük bir çocukken dediği sözleri unutmadığını belirtir. Jo Won o zaman beni neden yanınınzda tutuyorsunuz der.

Kral Edo’ya (Bu günkü Japonya) elçi olarak Jo Won’u göndermeyi düşünüyor. Leydi Kim sizi arkanızdan vurmak için fırsat bekleyen birisini gönermenin riskli olabileceğini söylüyor. Kral ben babamın katillerinin bile elinden tutmuş adamım diyerek önemli olmadığını zamanı gelince icabına bakacağını söylüyor. Edo’ye Maruno ile birlikte gitmek isteyen Hwai, Ja-kyung’u kızdırır. Ja-kyung, Joseun dan gelen elçiler için gittiğini biliyordur. 33 19

Sınıra geldiklerinde Hwai erkeğe benzemek için üstünü iyice sarar. Sınırı geçerken görevli kadın onu durdurur ve kadın olduğunu söyler. Onu askerler tutar, cezası ise ölümdür. Bu sırada elçilerin geldiği duyulur. Hwai yani prenses bu karışıklıkta serbest bırakılır ve sınırı geçmesine izin verilir. Bakan Kang Jo Won ile konuşur. Baban kralla çalışmak istemediancak sen onun en değer verdiği silah bölümünün başına geçtin der. Jo Woon ben sıradan bir memurum der.

Bakan Kang kralın genç bir çocuğu Japonya ya elçi olarak göndermesini anlayamıyordur. Sonunda Edo ya geliyorlar. Jo Woon kükürt tüccarı ile gayri resmi görüşme yapmak için bir lokanta giriyor. Aynı yere Hwai de elçileri takip ederek gelmiştir. Jo Woon 2 saatten beri beklediğini söyleyerek adamıyla kalkar. Bu sırada oradaki haydutlardan biriyle çarpışır. 44 16

Haydutlar bir araya gelir ve onları öldüreceklerini söylerler. Hwai araya girer ve onları savunmaya çalışır ancak haydutlar kararını vermiştir. Hwai Jo Won’u kaçırır. Onu güvenli bir yere götüren Hwai önce kendisini tanıtır. Ardından onun Jo Woon olduğunu öğrenir. Işığın Prensesi 10 Nisan Özeti sona erdi.

Işığın Prensesi 8. Bölüm Fragmanı

Henüz Yayınlanmadı.