Işığın Prensesi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

İmparatoriçe Ki, Kralın Kızı derken Trt 1 ekranlarında yeni bir tarihi dizi daha yayınlanacak. Tarihi diziler serisini devam ettiren Trt 1 Kralın Kızı dizisinin bitmesinin ardından yine Tarihi bir dizi olan Işığın Prensesi dizisini yayınlayacak.

İmparatoriçe Ki Trt 1 ekranlarında Kore dizilerine olan ilgiyi bir hayli artırmıştı. Dizide tarihi gerçekler anlatılırken Leydi Ki nin büyük mücadelesi ve sonrasında İmparatoriçe olması anlatılıyordu. Leydi Ki’nin üstün zekası ve zerafeti en büyük yardımcısı olmuştu. İmparatoriçe Ki izleyiciden tam not almıştı.

İmparatoriçe Ki 52 bölüm yayınlandıktan sonra yerini Kralın Kızı dizisine bırakmıştı. Kralın Kızı dizisinde Solnan ve Solhi arasında yaşanan hadiseler anlatılmıştı. Solhi herkesi kandırarak Pekçi Krallığında prenses olmuş ancak onun hırsı öz babasının ölmesine ve sevdiklerini kaybetmesine sebeb olmuştu. Solnan kardeşinin daha fazla hata yapmasını engellemiş ancak başına gelmeyen kalmamıştı.

Işığın Prensesi Ne Zaman Başlayacak?  Kaç Bölüm Olacak?

Kralın Kızı 54 bölüm sürdü. 29 Aralık Cuma günü final yaparak yerini Işığın Prenine bırakacak. Işığın Prensesi orijinal adıyla Splendid Politics veya Hwajung tarihi/dramatik/romantik bir dizi olacak. Dizi 1 saat süreyle 50 bölüm şeklinde yayınlanacak. Dizi 1 Nisan 2019 Pazartesiden itibaren Trt 1 ekranlarında yayınlanacak. Dizi hafta içi hergün 17.40 da başlayacak.

Işığın Prensesi Hakkında Genel Bilgi

Orijinal ismi Splendid Politics | Hwajung | olan dizi tarihi/dramatik/romantik tarzda seyircinin karşına çıkıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Kim Sang- Ho bulunurken dizinin senaristi Kim Yi- Young. 50 bölüm şeklinde yayınlanacak olan dizi 1’er saat şeklinde olacak. Dizinin yapımcısı Son Ki-Won, Lee Chang-Sub. Dizi Güney Kore’de 13 Nisan 2015 – 29 Eylül 2015 tarihleri arasında yayınlanmış. Ülkemizde 1 Nisan 2019 Pazartesi 17,40 dan itibaren Trt 1 ekranlarında yayınlanacak.

Işığın Prensesi Konusu

Prenses Jeongmyeong yükselişini ve düşüşünü anlatmaktadır. Prenses Jeongmyeong, Kral Seongjo’nun kızıdır. Bir gün Prenses Jeongmyeong’un küçük erkek kardeşi, üvey abisi Prens Gwanghae tarafından öldürülür ve o böylece prenseslik pozisyonunu kaybeder.

Işığın Prensesi Oyuncuları

Işığın Prensesi Prenses Jeongmyeong (Lee Yeon Hee)layn

9 Şubat 1988 yılında Güney Kore de doğdu. Oyunculuğunun yanı sıra modellikte yapan oyuncu Chung Ang Üniversitesi- Tiyatro ve Sinema Bölümünü bitirdi. 1,70cm boyunda 46 kg ağırlığındadır. Hristiyan dinine mensuptur. yüzme, şarkı söylemek, film izlemek ve okumak hobileri arasındadır. Birçok dizi ve filmde rol almıştır. Çok sayıda ödülü vardır.2 71

Dizide Prenses Jeongmyeong karakterini oynayacak. Bir prenses olarak dünyaya gelecek ancak iktidar mücadelelerinden dolayı kendisini ölü gösterecektir. Gwanghae’nin hükmettiği ülkenin kalbine bizzat girebilen cesur bir kişidir. Maceracı bir kişiliğe sahiptir. İlk bölümlerde onların çocuk hallerini göreceğiz.

Işığın Prensesi Prens Gwanghae (Cha Seung Won)gavar

7 Haziran 1970 yılında Güney Kore de dünyaya geldi. Oyuncu olmasının yanı sıra modellikte yapmaktadır. Cha Seung Won Dankook Üniversitesini bitirdikten sonra Sungkyunkwan Üniversitesine girmiş ancak tamamlayamamıştır. 1.88 m boyunda 80 kg ağırlığındaki oyuncu Hristiyandır. Cha Seung-Won 1989 yılında (18 yaşında) üniversite 1. sınıfta iken Lee Soo-Jin ile evlendi. Çiftin 1989 yılında Cha No-Ah  adında bir oğlu ve 2003 yılında Cha Ye-Ni adında bir kızı oldu. Çok sayıda dizi ve filmde oynayan Cha’nın çok sayıda ödülü bulunuyor.3 67

Dizide Prens Gwanghae karakterini oynayacak. İktidar olabilmek için  Prenses Jeongmyeong’un küçük erkek kardeşini öldürecek. Babası Seon Jo yüzünden hayatı dışlanarak geçtiği için merhameti olmayan birisi olarak yetişir ve tahta yükselir.

Işığın Prensesi Kral Injo (Kim Jae Won)kimm

18 Şubat 1981 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. Sangmyung Üniversitesi Tiyatro ve Sinema Bölümü, Hanyang Üniversitesi Uluslararası Turizm Bölümü olmak üzere iki üniversite bitirmiştir. 1,83 m boyunda 65 kg ağırlığındadır. Bir reklam jansı sahibinin kızı olan Park Seo-Yeon ile evlenmiştir. 2013 yılında erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Çok sayıda dizide rol almıştır. Yakışıklı oyuncunun çok sayıda ödülü bulunmaktadır.

Dizide Kral Injo’yu oynayacaktır. Gwang-Hae üzerinden tahtı ele geçirir. Başarılı bir darbe girişimi ile tahtı ele geçirmesine rağmen döneminin en korkunç kralı olarak tanınır.

Işığın Prensesi Hong Joo-Won (Seo Kang Joon)see

12 Ekim 1993 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. Genç oyuncu aynı zamanda şarkıcıdır. Vokal dansçı olarak bulunduğu grubunun ismi 5urpise’dir. 1,83 m boyunda 65 kg ağırlığındadır. Genç yaşına rağmen bir çok dizide rol almıştır. Ödülleri bulunmaktadır.

Dizide Hong Joo Won karakterini oynayacaktır. Soylu bir ailenin en büyük oğludur. Üstün bir zekaya sahiptir ve bildiği doğruları söylemekten çekinmez. Kitap okumayı çok sever. Daha küçük bir çocukken dahi üstün vasıflarını herkes farkeder.7 2

Üst düzey biri dahi olsa karakterinin gereğini yapar. Dünyayı güzelleştirmek ideali vardır.  Prenses Jeongmyeong ile romantik bir ilişkileri vardır. İlk bölümlerde onların çocuk hallerini göreceğiz.

Işığın Prensesi In Woo (Han Joo Wan)joo han

10 Ocak 1984 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. Seul Sanat Enstitüsü Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Onun kız kardeşi meşhur şarkıcı Han Hui-Jung’tur. 1,77 m boyunda, 61 kg ağırlığındadır. Çok sayıda dizi ve filmde rol alan sanatçının ödülleri bulunmaktadır.8

Dizide In Woo karakterini oynayacaktır. Tutkulu bir çapkındır. O Prenses Jeongmyeong’a karşı olan duygularını gizleyemediği için Hong Joo-Won ile çatışma halindedir. İlk bölümlerde onların çocuk hallerini izleyeceğiz.

Işığın Prensesi Kang Joo-Sun (Cho Seong Ha)cheo

27 Ocak 1966 yılında Güney Kore de doğmuştur.  Seul Sanat Enstitüsü  Tiyatro ve Sinema Bölümü mezunudur. 1,74 m boyunda balık burcudur. Tecrübeli oyuncu çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. Oyuncunun bir çok ödülü mevcuttur.

Işığın Prensesi Lee Deok-Hyeong (Lee Sung Min)lee

15 Ekim 1968 yılında Güney Kore de doğdu. 51 yaşındaki deneyimli oyuncu Taegu Bilim Koleji TV Eğlence Bölümünü bitirmiştir. Çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. Ayrıca bir çok dalda oyunculuk ödülleri bulunmaktadır.4 63

Dizide başbakanlığa kadar yükselmiş  Lee Deok-Hyeong karakterini oynayacaktır. Keskin bir zekaya ve hafızaya sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. Kralın en çok güvendiği isimler arasında gelmektedir. Ancak Kral onun gibi zeki ve adaletli birisini öldürtmekten çekinmeyecektir.

Işığın Prensesi Lee Yi-Chum (Jung Woong In)l

20 Ocak 1971 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. Seul Sanat Üniversitesi Tiyatro ve Sinema Bölümü mezunudur. Evli ve üç kız çocuğu babasıdır. Jung Woong-In çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. Biz kendisini İmparatoriçe Ki dizisinden de tanıyoruz. Dizide El Temur’un oğlu Tankişi ile birlikte Leydi Ki’ye cephe alan Yom Byuns’u oynamıştı.6 28

Dizide Kral Gwanghae’nin kirli işlerini yapan bir bakanı oynayacaktır. Onun en büyük ortağı ise saray hanımı Leydi Kim’dir. Saray Hanımı aynı zamanda Kral Gwanghae’nin de sırdaşıdır.

Işığın Prensesi Kraliçe Inmok (Shin Eun-Jung)

Işığın Prensesi dizisinde Kraliçe İnmok karakterini oynayacak olan Shin Eun Jung 4 Ocak 1974 yılında Güney Kore’de doğdu. 45 yaşındaki tecrübeli oyuncu evlidir.1 67

Dizide Kraliçe Inmok öldürülen Kral Seongjo’nun eşidir. Kraliçe Inmok aynı zamanda Prenses Jeongmyeong ve soylu prens Yeongchang’ın annesini oynamaktadır. 5 53

Bakan Kang Joo-Sun (Cho Seong-Ha)

Bakan Kang rolünü oynayan Cho Seong-Ha 8 Ağustos 1966 yılında Güney Kore’de doğmuştur. Seul Sanat Enstitüsünü bitirmiştir. Çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır. 4 77

Dizide Kralı yönetmeye çalışan bakandır. Onun hamleleri ile Kral çok sevdiği Deok Hyung’u öldürtmüştür. 4 76

Işığın Prensesi Tanıtım Fragmanı

Işığın Prensesi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (3 Yorum)

  1. Bir dakika bu dizide de mi bir kiz erkek kılığına bürünüyor.Geenelde böyle diziler çok izleniyor.kadrosuda iyi umarım güzeldir yinede izliyecem.