Kördüğüm 10 Nisan özeti 247. Bölüm Fragmanı(Part 2)

Kördüğüm 10 Nisan özeti çok uzun oldu; bu nedenle de rahat okumanız için iki parça halinde sizlere sunacağız.Kördüğüm 10 Nisan özetinin ilk kısmını okumak için tıklayınız Kördüğüm Özet

Kördüğüm 10 Nisan özeti(2. Kısım)

Hastaneye gelenler Meeti’yi kimin getirdiğini merak ettiklerinde karşılarında Radhor’u bulur. Radhor olanları anlatır millete. İşça’ya kızının çok benzediğini söyler, oradan tanıdığını ifade eder. İşça ise hemen Meeti’nin kendisi ile olan sıkıntılarından bahsetmeye başlamıştır ki Jogi susturur.Radhor kendisine teşekkür etmeye kalkan İşça’ya teşekküre gerek yok, sen de benim zor zamanımda oğluma bakmıştır cevabını verir. Daha sonra Radhor İşça’ya büyük kızının nerede olduğunu sorar. Mukta’dan bahseden Radhor’a gerçekleri söylemek ister İşça…! Tam bu esnada doktor bir kişinin Meeti’yi görebileceğini söyler. İşça hemen atlar ve o benim kızım ben göreceğim der. Odasına girip adını söylediğinde tepki vermeden oksijen maskesi ile yatmaktadır Meeti. Doktor onun bir kaç gündür bir şey yemediğini ve vücudunun dayanıksız kaldığını söylemiştir daha evvel. İşça vay kınalı kuzum modunda ağlamaya başlar. Babanın Veer olduğunu bile söyleyemeden hastanelere düştün bütün bu olanların sorumlusu benim falan diye günah çıkartmaya çalışır.

Kördüğüm 10 Nisan resimleri 2

İşça Meeti’nin odasından çıktıktan sonra herkes nasıl olduğunu öğrenmek ister. İşça ağlamaklı Jogiye sarılır  ve teskin edilmek ister. Bu arada gece başında bir kişinin kalabileceği söylenince de yine İşça atılır. Damini izin vermek istemese de sonunda kabul eder. Jogi ve diğerleri İşça’nın Mukta hakkında Radhor’a söyleyemediği şeyleri nasıl söyleyeceklerini düşünür. Onu eve davet ederler. Radhor ise yıllardır evsiz olduğunu ve aklındaki soruları cevapladıkları takdirde tekliflerini kabul edip evlerine gelebileceğini söyler.

Kördüğüm 10 Nisan resimleri 3

Bundela evinde Tej fırtınası esmeye devam ediyordur…Tej elindeki Yuvi kozunu Dadaji’ye göstermek üzere odasına gider. Dadaji yine tavırlıdır Tej’e. Tej odaya Yuvi’yi çağırır gelmek istemeyen Yuvi geldiğinde Dadaji şaşırır. Yuvi ise sırf senin hatrın için geldim fazla kalmayacağım der, Dadaji’ye tavırlıdır ne de olsa…Tej Yuvi’nin dediklerini Dadajiye nispet yapar gibi söyletir. Bu evin yeni Avansh’i Yuvi olacak der. O benim yeni öğrencim diye bahseder. Cebinden çıkardığı alkol şişesini içmesini teklif eder. Yuvi şimdi olmaz deyince Tej, Dadajinin ağzında kilit var içebilirsin diye zorlar. Tam bu zorlama safhalarından birinde şişeyi alıp yere atan isim Veer olur…! Tej’e sert çıkar ve oğlundan ve kendisinden uzak durmasını söyler. Yaşına başına saygım var bugüne kadar dayandım seni kovmamak için ama yeter artık der. Bu didişmenin arasında Dadaji ufak tefek bişeyler sayıklar. Herkes şaşırır. Chanda da Dadaji’nin kendisinin gerçek yüzünü görmesi nedeniyle gördüklerini ev ahalisine anlatması durumda olacakları düşünür.Tırsar…!

Eve geldiklerinde Radhor gerçekleri konuşmak konusunda çok istekli olduğunu söyler. Tapasyanın fotoğrafının ardından kötü kadın Nani ile muhatap olur. Ona da bir kaç laf sokar kumarcı Radhor. Radhor Muktanın resmini görünce eskileri hatırlar. Onunla geçirdiği vakitleri anar…Muktanın nerede olduğunu sorar ve onu görünce kendi kaybolan kızını gördüğünü hissetiğini söyler. Jogi lafı uzatmaz ve direk Mukta Senin Kızındı…! der. Radhor şok olur ve 18 yıldır harap olduğunu ve nefes alma isteğini bile yitirdiği zamanların olduğundan falan bahseder. Kızını en son tapasyanın yetimhane önünde bıraktığını sonradan nasıl bulunduğunu merak ettiğini söyler. Koruyan Allah korumuştur işte bir türlü. Hikaye bu ya tam Tapasyanın yetimhane önüne bıraktığı bebeği o gün orada işi olan İşça bulmuş ve kendisi yetiştirmeye başlamıştır.

Kördüğüm 10 Nisan resimleri 1

Bunlar konuşulurken aşağı inen Mukta’yı da bir sürpriz beklemektedir. Herkes ile selamlaşan Mukta Radhor’u gördüğünde ufak bir tanıştırma sonrası Jogi direk lafa girer ve bu senin BABAN der…! Mukta direk Meeti modunda savunmaya geçer. Yok efendim 18 yıl boyunca nerdeymiş de yok neden bu zamana kadar gelmemiş falan filan…Saydırır saydırır Radhor dinler…En sonunda Jogi Radhor’a ona biraz zaman vermesini ister…

Kördüğüm 10 Nisan fragmanı

Kördüğüm 10 Nisan özeti 247. Bölüm Fragmanı(Part 2) (8 Yorum)

  1. Of yaa bu salak Mukta niye annesinin onu yetimhaneye bıraktığını ve İçça nın ona baktığını duymadı sanki ?