Kördüğüm 15 Mayıs 282. Bölüm Özeti

Meeti eve gelen büyücünün söylediği su taşıma merasimi için kuyunun başındadır. Oldukça azimli görünen Meeti her şeye rağmen Visnu’ya verdiği tutmak için canını dişine takarcasına başlar suları taşımaya çıplak ayakla.

uttarann1Sıcak ve ayağına batan taşlara daha fazla takat getiremez ve bayılır. Uzaktan izleyen Visnu (Akash) ve Maiya içlerinden sevinmektedirler. Maiya Meetinin güneş batana kadar baygın kalmasını sonra da eve getirilmesini ister…

uttarann3

Tapasyanın ameliyatında 8.saate girilmiştir. Hastanede bekleyen herkesin sabrı ve ümidi tükenmek üzeredir. Ameliyattan çıkan doktorun üzerine hurra gidip durumunu sorarlar. Doktor iyi geçen operasyonun ardından %50 yaşama şansı olduğunu ve bunu da 3 gün içinde göreceklerini söyler. Radhor sinirlerine hakim olamaz ve “parasıyla değilmi ulan iyileştirin benim ex-avradı yoksa sizi ben ameliyat ederim” modunda diklenir. Jogi ve diğerleri sakinleştirmeye çalışır.”Napıyosun hacı adamlar 7 saattir uğraşıyorlar üstüne üstlük senden fırça yiyorlar, etme böyle kıroluk” şeklinde Radhoru sakinleştirirler.

uttarann2

Maiya Meetinin eve erken getirilmesinden dolayı Visnuyu fırçalar ve sen ona aşık mısın diye sorgular. Visnu da onu ben getirmedim diyince, ikisi de Meetinin kim tarafından getirildiğini merak ederler.Meeti evde odalarının yanından geçerken Nirbayın Kajiriye  sudan bir sebepten tokat atmasına şahit olur.Annesi gibi adaletsizliğe dayanamayan  Meeti direk odaya dalar ve başlar saydırmaya “sen nasıl erkeksin, kadına el kaldırmak kimsenin haddine değildir” babında laflar söyler. Bunları duyan Maiyya ve diğer ev ahalisi de olay yerine varır. Maiyya durumu öğrenince Nirbay’a sert çıkar ve yeğenim olarak bana destek olmak yerine köstek oluyorsun der. Nirbayın babası Mama da gelir gelişine tokatı Nirbaya patatır…Meeti gördükleri karşısında şok olur.

uttarann 5Surabhi gerçek Visnu ile ayarladığı görüşmeye sıradan birisini gönderir ve kendisini Mukta diye tanıtmasını ister. Kız istenileni yapar. Gerçek Visnu hayal kırıklığına uğrar zira hapishanedeki görevli çok önemli bir durum var gibi seni sordu Mukta diye birisi demişti. Surabhi böylece gerçek Visnu’nun Mukta ile bir daha görüşmek istemesinin de önüne geçmiş olur.

Meeti evin ıssızlığı ve korkunçluğundan çok tırsar. Maiyya evin bir bölümüne onun girmemesi tembih eder. Meeti bir ara Gomti’nin evin o kısmında odada bir bulunan bir kıza sessizce yemesi için yemek verdiğini görür.  İyice işkillenir ve oraya doğru gider. Gomti Meetiyi gördüğünde Maiyya sana bir daha buraya gelmemeni söylememişmiydi diye fırça atar. Odasına doğru ilerlerken yine garip sesler ve arkasında gezinen bir gölge hisseder ve çok korkarak Akashın yanına gider. Evdeki gizemli bölgeden ve kızdan bahseder ve çok korktuğunu, artık eve dönmek istediğini söyler. Akash onu teskin eder ama içinden de “dur bu daha başlangıç” diye geçirir…

uttarann4

Tapasyanın kendine geldiği ve bir kişinin görebileceği söylenir. Divya gitmek için niyetlenmişken Jogi Radhor’un gitmesinin daha iyi olacağını söler. Radhor Tapasyanın yanına gittiğinde duygusal anlar yaşar. Tapasya kendine gelir birkaç kelam eder. Daha sonra odaya Mukta da girer ve anasından özür diler. Bu arada Tapasya nefes almakta zorlanır ve hemen doktor çağırmak zorunda kalırlar…

Kördüğüm 15 Mayıs Fragmanı

 

Kördüğüm 15 Mayıs 282. Bölüm Özeti (5 Yorum)

  1. Merhaba resul bey ellerinize sağlık çok güzel olmuş özet lütfen 283 ve 284 bölümleride yayınlayın lütfen çok heycanlı yeri çok merak ediyorum.