Diriliş Osman Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ sonunda resmi açıklamayı yaptı ve Diriliş Osman dizisinin 2019 2020 sezonunda Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısına çıkmaya başlayacağını açıkladı. 

Diriliş Ertuğrul dizisi ise 2018 2019 sezonunun sonunda final yapacak ve Ertuğrul Gazi karakterine hayat veren Engin Altan Düzyatan Diriliş Osman dizisinde yer almayacak. 

Diriliş Osman dizisinde Burak Özçivit Ertuğrul Bey’in oğlu Osman karakteri ile 2018 2019 yeni sezonunda izleyicisi karşısında olacak. Burak Özçivit Diriliş Osman dizisi için imzayı atmış okuma çalışmalarına bile başlamış. Osman Gazi dizisi için İstanbul-Anadolu yakasında, deniz kenarında çok büyük bir alana plato inşa edilmeye devam ediyor. 

Diriliş Osman dizisinde Osman beyin hikayesinin 10’lu yaşlardan itibaren ekrana yansıyacak. Bu dönemde ise Ertuğrul Gazi karakteri de dizide devam edecek. Yavaş yavaş dizi Ertuğrul Gazi döneminden Osman Bey dönemine geçiş yapacak.  Osman Bey dönemi çekimlerinde Osman Beyi Burak Özçivit canlandıracak. 

Son 3 yılın en büyük efsanesi ve Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul için final kararı gelmedi ama nispeten de Diriliş Ertuğrul dizisine final yaptırıldı. Nasıl mı? Detaylar haberimizde. Diriliş Ertuğrul dizisi ne yazık ki senaryo da yaşanan sıkıntılar nedeniyle final kararı aldı; Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Tekden Film – Mehmet Bozdağ bu sezon Mehmetçik Kut-ul Amare dizisini yaptı ve harika bir iş çıkartmasına rağmen dizi tutturmanın ne kadar zor olduğunu da gördü.

Mehmet Bozdağ Mehmetçik Kut-ul Amara dizisine çok güvenemediği için yeni bir dizi hazırlığına başladı; bu dizi de Osmanlı Devletinin kuruluşunda efsane olan bir bey Ertuğrul’dan sonra onun oğlu Osman Gazi’nin hikayesini anlatmak istedi ve dizinin adını Diriliş Osmangazi koydu.

Ertuğrul Bey dönemi sonrası Osman bey dönemine geçişte zaman boşluğu olmadığı için de Osman Bey dönemi için senaryo hazırlattı. Böylece Diriliş Ertuğrul dizisi aslında sezon finali değil final yapacak ancak izleyiciye Diriliş Ertuğrul’un final yaptığı söylenmeden devamıymış gibi Diriliş Osmangazi dizisi ekranlarda olacak.

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından neredeyse kimse Diriliş Osmangazi dizisinde yer almayacak; bunun yerine Engin Altan Düzyatan gibi bir efsane isimle anlaşma sağlanıp yeni bir efsane karakter Ertuğrul Oğlu Osman bey yaratılacak.

Osman Bey döneminde devlet büyüdüğü için Diriliş Ertuğrul  dizisinde olduğu gibi çok fazla kılıç savaşı olmayacak; Diriliş Ertuğrul dizisine göre biraz daha aksiyonu az olan bir dizi olacak; ancak Türk Halkına Osman Bey de tanıtılmış olacak.

Bilindiği üzere Orhan Bey ve Osman Bey’in kabirleri ise Bursa da bulunan Tophane’de bulunuyor. Osman Bey 1281 – 1326 yılları arasında yaşamıştır. Toplam 45 yıl devletin başında kalmıştır. Osman Bey Selçuklu devletinin önemli beyliklerinden olan ve Kastamonu’da bulunan Çobanoğulları Beyliği’nin yıkılışına kadar onlara bağlı kaldı. Çobanoğulları Beyliği dağılınca Uç beyi olarak Anadolu Selçuklu devletine bağlı devam etti. Türkiye Selçuklu Sultanı III. Alaeddin Keykubat’ın İlhanlı hükümdarının yanına götürülüp gözaltına alınması üzerine kendi beyliğini kurdu ve bağımsızlığını ilan etti. Sonrasında Ahilerin lideri Şeyh Edebali’nin kızıyla evlenerek bu teşkilatın da desteğini sağladı. Osman Bey Bizans Tekfurları ile savaştı ve onlardan Karacahisar, Yarhisar, İnegöl, Yundhisar ve Yenişehir’i aldı.

Gücünü sonunda gösteren Osman Bey’in İzmit’e kadar ilerleyince Bizans İmparatoru, tekfurlar ile anlaşarak Osman Bey’i durdurmak için bir ordu hazırladı ancak bu ordu Osman Beyin ordusu karşısında  üzerine Koyunhisar Savaşı’nda kaybetti.

Diriliş Osman Gazi Oyuncuları

Burak Özçivit(Osman Gazi Osman Bey)

1984 İstanbu doğumlu ola Burak Özçivit 34 yaşındadır. Türkiye’nin son dönemde yetiştirdiği önemli değerlerden biridir. Oyuncu ve eski mankendir.  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olan Burak Özçivit’in eğitimi Fotoğrafçılık üzerindedir Aslen Gaziantepli olan yakışıklı oyuncu yakışıklılığı tescilli olanlardandır. 2005 yılında Best Model of Turkey seçilmiştir. Baba Ocağı dizisinde Güven karakterine hayat verince dizi sektörünün tadını alan ve önemli bir para kazanan Burak Özçivit daha sonra Küçük Sırlar dizisinde Çetin karakterine hayat vermiştir. Çalıkuşu dizisinde Kamran karakteri yer aldığı en önemli dizilerdendir. Daha önce Muhteşem Yüzyıl dizisinde de Malkoçoğlu karakteri le beğeni toplamıştır.  Fahriye Evcen’le Aşk Sana Benzer filmi ile izlenme rekorları Kıran Burak ÖZÇİVİT Hüzünden Öte dizisinden önce Kara Sevda dizisi ile milyarlarca insanın karşısına çıkmış ve dizi sayısız ülkede yayınlanmıştır.

Cengiz Coşkun(Turgut Alp)

Cengiz Coşkun Turgut Alp karakteri ile yaşlandırılarak Diriliş Osman Gazi dizisinde rol almaya devam edecek. Ertuğrul bey öldükten sonra bile Osman Beyin emrinde devam edecek.

Engin Altan Düzyatan(Ertuğtul Bey)

Engin Altan Düzyatan özel bir yaşlandırma tekniği ile Diriliş Osman Gazi  dizisinde rol almaya devam edecek. 

Diriliş Osman Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Kaan Çakır(Ögeday Han)

Son olarak Aliye,Adı Mutluluk ve Bodrum Masalı dizilerinde yer almıştır.

Ögeday Han Moğol imparatorluğunun hakanıdır, sahibidir. 

Yiğit MERGEN

4 Nisan 2004 doğumlu olan Yiğit Mergen 14 yaşındadır. Son olarak Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde rol alıştır. 2013 de Cinayet dizisi ile ekranlarda boy göstermeye başlamıştır. Leyla Şirin Ajansın oyuncusudur.  Özellikle Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde çocuk Mehmed olarak yer almıştır 

Diriliş Osman Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (10 Yorum)

  1. Bi adama bu rol bukadar mı yakışmaz arkadaş yaa. Zaten filmde fazla savaş sahneside yokmuş birde bu adamı almışlar role hiç izlenmez. Yapımcı bizi görüyorsa eğer en gin altan filme devam etsin yoksa kısa sürede finali yapmak zorunda kalır 🙂

  2. Baş Rol oyuncusu Aktör değil .Onun yerine çok iyi Aktörler var TRT Oyuncu çok mu Aradınız bu adamı .Asla Diriliş Ertuğrul geçemez.

  3. Asla Seyretmem Burak Özçivit Osman Gazi Canlandıramaz o sadece Para için Kadınlarla yemek yesin En iyi Oyuncu Engin Altan Düzyatan.Hakkiyla geldi buğüne.Inşallah iyi reyting alamaz Diriliş Ertuğrul geçemez.

    • Evet bende katılıyorum sana.
      Tarihimizi bu adamdan öğreniceme hiç bilmemek daha iyi. Bide önceden muhteşem yüzyılda oynadığını duyunca iyice kafam attı vakit varken şu adamı değiştirin gözünüzü seveyim başka oyuncumu yok ya😞😔

  4. DİĞER OYUNCULARA DİYECEĞİM YOK AMA ÇOCUK OSMANI CANLANDIRAN O VELETİ ÇOK MU ARADINIZ O NE ARKADAŞ BİRİNCİSİ ÇOCUK ÇOCUK GİBİ DAVRANMALI YETİŞKİN GİBİ DAVRANMAYA ÇALIŞIRKEN ÇOK KASMIŞ VE DİĞER KARDEŞLERİNE HİÇ BENZEMİYOR ÇOCUK CENNET MAHALLESİNDEN ÇIKMIŞ GELMİŞ GİBİ HE O TAVIRLAR İNSANI SOYUNDAN SOĞUTUR SEN ÇOCUKSUN ULAN BU NE YAPAYLIK,OSMANLININ KURUCUSU OSMAN BEY İÇİN HİÇ UYGUN BİR KARAKTER DEĞİL.

  5. HAYIRLI AKŞAMLAR DİZİSETİ TV YORUMCULARI NASILSINIZ İYİ OLUN☀️DİRİLİŞ OSMAN GAZİ☀️ERTUĞRUL GAZİNİN EN KÜÇÜK OĞLU OSMAN BEY 1258 İLDE DÜNYAYA GELDİ 24 YAŞINDA BABASIN YERİNE KECİP DÖVLETE BAŞCILIK EDİP OSMAN GAZİ ATA MİNMEKDE KILINÇ KULANMAKDA SAVAŞMAKDA BİRİNÇİ OLUP 1281 İLDE BABASIN YERİNE AŞİRET BEYİ OLMUŞ OSMAN GAZİ 1326 ÇI İLDE BURSADA HASTALANARAK VEFAT ETMİŞ OSMAN GAZİ OSMANLI GAZİ DÖVLETİN TEMELİN KOYUP DİZİ GÖZEL DİZİNİN OYUNCULARI İYİ DİZİNİN OYUNCULARI İYİ SEÇİLMELİ ÇÜNKÜ BU DİZİ BAŞKA DİZİLERDEN SECİLİR BU DİZİ TÜRK HALKININ TARİKİNDEN BEHS EDİR TÜRK HALKIN KOMUTANI BU DİZİYE DEYER VERİP VE FİNAL OLMASIN İSTEMEMİŞ YENİDEN VERİLMESİN BİLDİRİP UĞURLAR ARZU EDİREM DİZİNİN KEHRAMANLARINA