Kördüğüm 15 Mayıs 283. Bölüm Özeti İşçanın İçten Duası…

Kanal 7 ekranlarında Kördüğüm sevilerek izlenmeye devam ediyor.Kördüğüm dizisinin 15 Mayıs 2018’de yayınlanacak olan 283. bölüm özeti ile karşınızdayız.

krdğm 1

Meeti geleneksel yapılan yemek hazırlama rituelinde parmağını kestirir ve acı ile kıvranır. Bunu gören Maiyya içi serinlese de sinsiliğini göstermemek adına çok kaygılanmış gibi yapar. Meeti artık buraların kendisine çok garip geldiğini ve gitmek istediğini eve gittiğinde Akasha söyler. Bu esnada Maiya duyar ve üzülmüş gibi yaparak duygu sömürüsüne girer. Tabi köylüyük ya siz de beğenmeniz bizi tavırları ile Meeti’ye rol yapar, saf Meeti buna inanıp biraz daha kalmayı kabul edecektir.

krdğm 2

Doktor Jogi ile birebir odasında görüşür. “Beyefendi kızınız temize havale olmak üzere olduğundan aile bireylerinin son bir kez görmesine müsade ettim” deyince Jogi bir kez daha yıkılır. Tapasyanın kalbi %15 çalışmaktadır.Doktor ellerinden geleni yaptığını fakat yaşamsal bulguların kritik olduğunu dile getirir.

krdğm 3

İşça Veer ile odalarında konuşurlarken içeri sinsirella Guw dalar. “İşça noldu Tapasya öldü mü, kaldı mı? hala geberip gitmedi mi” şeklinde sert dalar. İşça söze girer “a be şıllık o kadıncağız veer ve benim için kendini harap etti. ayrıca dadajinin nasıl öteki tarafa postalandığını da ortaya çıkarttı, yani senin malına ortak olan bir asalağı paketledi ve sen hala onun ölmesini bekliyorsun!” der.Guwanti her zamanki gibi o karı benim oğlumu elimden aldı ve torunumun paketletti der. İşça da o zaman sen de bana çektirdin ben de senden hazzetmiyorum diye cevap verir.

krdğm 4

Meeti’ye sürpriz hazırlayan Akash odayı mumlar ve çiçeklerle donatmıştır. Bir ara Meeti telefonda hat gelir gibi ses duyar. Telefon hattının gelmiş olabileceğini düşünerek odadan çıkar bu ara gizli birisi eve girer ve Meeti’ye hayatının burada tehlikede olduğunu ve en kısa zamanda buradan gitmesi gerektiğini söyler. Meeti korkudan donuna doldurmak üzeredir ki, koşa koşa odasına gelir, sırlı adam da peşinden gelir fakat odasına girmez. Kajri oradan geçerken orada birisinin olduğunu hisseder ve odaya geldiğinde Meeti yerde korkudan baygın halde yatmaktadır. Adam gizlice evden ayrılır.

krdğm 5

Ertesi gün Meeti durumu Akasha anlatır. Cin gibi hayalet gibi birisi geldi ve bana gitmemi söyledi buralardan falan der. Akash onun korkmaması için teskin eder. Sonra bir koşu ahaliye korktuğu kişinin eve geldiğini söyler.Onca yapılan planları alt üst etmeye gelmiştir bir çözüm bulunması gerekir der Akash ev ahalisine…Maiyya da demek su taşıma töreninde de baygınken eve getiren odur… SANKRANT! Akash’ın üvey abisidir. Babasının başka birisinden çocuğu… Hemen onu bulup konuşmak ister. Ailesi için en büyük tehditlerden birisi olan abisini uzaklaştırmak ister.Sankrant Meeti’ye ailecek yaptıklarının yanlış olduğunu söyler Akash’a…Meeti’ye yaban ellerde bir destek çıkmış olur…

krdğm 6

Tapasyanın durumu bir kere daha ağırlaşır. Doktorlar kalbinin %15 çalışmasının vücut ve organlar için alarm vermeye başladığını ve eğer 24 saat içinde çözüm bulunmazsa ölebileceğini söylerler. Tek çözüm KALP NAKLİDİR…Bunu duyan ahali şok olur.

krdğm 7İşça Tapunun yanına girmek ister. Doktorlar izin vermez ama sonra Joginin araya girmesiyle İşça Tapasyanın yanına girer…Duygusal anlar geçer. İşça Tapu’nun kendisi için yaptıklarından sonra onu mutlaka bir şekilde yaşamasını sağlayacağını söyler. Oradan çıkıp tapınağa giden İşça güzel bir abdestten sonra tüm ihlası ile oturur dua eder. “Ya rabbim, Tapasyamı yaşat nolur…Benim hayatımdan al ona ver ama nolursun o yaşasın” der…

Kördüğüm 15 Mayıs Fragmanı

Kördüğüm 15 Mayıs 283. Bölüm Özeti İşçanın İçten Duası… (3 Yorum)

  1. Bikrim ya… Siz ne zamana kadar şu özeti vermiyeceksiniz? Yani bir haberimiz olsun tabi. Sabahdan bekliyrim bekliyrim amma bir siyler cikmayir.VEEERIN ARTIQ ŞU ÖZETIIIII

  2. Salam size biwey haber verecegim Sen anlat karadeniz izleyen varmi? Orada nefesin kizi cikti biliyorsunuz o kiz da berrakin kardesim dediyi ve kardesi bildiyi ceylandir.vedat ceylani kacirib berrakin annesine vermiw.