Çukur Şanar kimdir(Haldun Dormen) Nasıl Bir Karakter

Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Çukur’a efsane bir isim daha konuk oyuncu olarak dahil olacak. Çukur dizisinde Aliço Hale’nin geçmişini araştırıyor. Aliço Hale’nin geçmişini araştırırken Şanar ile karşılaşacak. Şanar muhtemelen karakteri Hale’nin geçmişi ile ilgili bir isim ama Aliço’nun mu babası yoksa Aliço’nun mu babası bilmiyoruz.

haldun dormen 2018

Çukur dizisinde Haldun Dorman Şanar karakterine hayat verecek ancak Haldun Dormen yaşı gereği sadece konuk oyuncu olarak gelecek ve bir kaç bölüm sonra diziden ayrılacak.

Şanar karakteri eskiden çok ünlü bir sihirbaz imiş ve yıllar sonra tekrar bir gösteri daha yapacak galiba Çukur dizisinde.  Yaptığı sihirler ile Şanar karakteri Çukur dizisinde izleyici büyüleyecek. Hale’nin verdiği bilgilerle geçmişin perdesini aralayan Aliço ile Şanar’ın sahneleri izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak.

ukur Şanar

Haldun Dormen Kimdir?

1928 yılında Mersin’de dünyaya gelen Haldun Dormen 90 yaşındadır. Haldun Dormen çok vasıflı bir isiömdir eğitmen, yönetmen, oyuncu, yazar ve çevirmendir.  Kültür bakanlığına bağlı devlet sanatçısıdır. İstanbul Robert Kolej’inde lise öğrenimini tamamlamıştır. Sekiz yaşında geçirdiği bir kaza sonucu sol ayağı sakatlanmış ve yürürken aksamıştır; ancak bunların hiç biri içinde ki tiyatro aşkını köreltememiştir. Tiyatro eğitimini ABD’de Yale Üniversitesi’nde tamamlamıştır.  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda ders vermeye devam etmektedir. Ömrü tiyatro sahnelerinde geçmiştir.

Çukur 28. Bölüm Fragmanı 7 Mayıs