Kördüğüm 17 Mayıs 285. Bölüm Özeti-İşça’nın Ardından…

Sevilen dizi Kördüğüm’ün 17 Mayıs günü yayınlanacak olan 285. bölüm özeti ile karşınızdayız. Sevilen dizinin en duygusal anlarının yaşandığı bir bölüm olan 285. bölüm özetini sizlere sunuyoruz.

kördüğüm 285. bölüm 1

Meeti sonunda ulaştığı telefon bayisine parasını ödeyerek ilk önce İşçayı aramış fakat telefona ulaşılamadığını duyunca ikinci olarak Daminiyi aramıştır. Damini ilk açtığında bulunduğu yerdeki sesten Meeti’yi duyamamış ve kapatmıştır. Daha sonra hemşirelerin yoğun bakım önünde telefon ile konuşmanın yasak olduğunu söylemesinden dolayı Meetinin diğer aramalarını reddetmiştir. Meeti  son kez de Veeri aramaya çalışır. Meeti birkaç kez aramış fakat numarası görünmediğinden dolayı Veer çağrıları reddetmiştir. Mukta Veer’e açmasını belkide İşça’nın arıyor olabileceğini söylemesiyle Veer telefona yanıt vermek istese de bu sefer de İşça Nirbay’ın oyununa gelir.

kördüğüm 285. bölüm 2

.Bu arada Nirbay gelir ve Meeti’yi bulur. Nirbay Meeti’nin ev ahalisinden birisi ile görüşüp yer bildirmesi durumunda bütün tezgahın mahvolacağını bildiği için Meeti’nin görüşme yapmasını engellemeye çalışır ve başarılı olur. En sonunda bayi sahibini tehdit ederek tüm hatları kestirir.

kördüğüm 285. bölüm 3

Jogi ve Damini Tapasya’ya organ bağışında bulunan zavallı kadının yüzünü bile görmediklerini konuşurlar ve daha önce önlerinden sedye ile çıkarılan İşça’nın cenazesini Morg’da görmek ve en azından üç kulhu bir elham okumak isterler. Damini ve Jogi yavaş adımlarla morg görevlisinden rica etmeye doğru giderken Veer de organ nakli ile alakalı form doldurmak ile uğraşmaktadır.İşça’nın kızını kurtardığı kadın bir taraftan İşça’nın ailesini bulmaya çalışmaktadır. Jogi,Damini ve Veer ona yardım edebileceklerini ve bulursa kendilerine de haber vermesini isterler.

kördüğüm 285. bölüm 4

Damini ve Jogi morga gittiklerinde uzaktan el açıp atasına rahmet okurlar ama yüzünü açıp bakmazlar. İşçanın özel eşyalarını kazadan sonra hastaneye getiren kadına verirler. Kadın plastik poşet içindeki eşyaları yanlışlıkla düşürür, İşçanın bileziği orada bulunan Damininin ayağına doğru yuvarlanır. Damini bileziği alıp baktığında onun İşçaya ait olduğunu anlar ve hemen kadının yanına gider.

kördüğüm 285. bölüm 5

Damini kadının elindeki eşyalara baktığında elbise-takı her şey İşçaya ait olduğunu görür ve kadına bunları nereden aldığını sorar. Kadın trafik kazasında vefat eden ve kalbini bağışlayan kadın der demez Damini büyük bir feryat ile ağıtlar yakmaya başlar. Yere yığılır ve bayılır daha fazla acıya dayanamayan Damini…Kadın Daminin bayılmasıyla ilgili bilgi vermek için koşturur. Herkes bir arada iken Daminiyi tarif ederek bayıldığını söyler. Jogi, Veer koşarak Damininin yanına ulaşmaya çalışırlar. Giderken kadın, ölen bayanın yakını olduğunu öğrendiğini ve ağzından İşça diye bir şeyler çıktığını söyler. Jogi ve Veer şok ve kahrolurlar.

kördüğüm 285. bölüm 6

Tüm bu duyduklarından sonra Veer’in gözünde biricik İşçası ile evlendiği günler geçer. Mangalasutrasını görünce daha bir perişan olur. Bu arada hastaneye gelen Nani olan bitenden habersiz Tapasyanın ağır olan durumunu kendisine haber vermemelerinden dolayı kızgın bir şekilde sitemli sitemli hastaneye gelmiştir. Kara haber tez ulaşır ve herkes morga koşturup giderler. Bitkin ve kahrolmuş, donmuş suratları hala İşçanın ölümünü kabullenmek istememektedir.

kördüğüm 285. bölüm 7

Meeti’ye evde yine ağır işler yaptırmaktadırlar. Maiyya bir ara Meeti’nin ailesi ile görüşmesine izin verir. Meeti ve Visnu uzun mesafedeki telefon merkezine gelirler.  Visnu Meeti’yi İşça ile görüştürmek adına Pavitra ile konuşturur.Karşıdaki sesi çok net duyamayan Meetinin haberi olmaz bu durumdan. Mutlu olur gariban Meeti.

Ağır acıdan sonra Damini kendine geldikten sonra İşça’nın hala tapınakta olduğunu ve neden milletin ağladığını sorar, az sonra gelecek İşça diye kendini kandırır. Travma geçiren Daminiyi Jogi kendine getirmeye çalışır. Tapasyanın doktoru yanlarına gelir ve Tapasyanın artık hayati tehlikesinin kalmadığını söyler fakat herkesin ağladığını görünce bir anlam veremez ve neden ağladıklarını sorar. Hem ölen bayanın organı da boşa gitmemiş baksanıza çok iyi oldu falan modunda takılırken söze Jogi girer ve bir kızını kaybettiğini ve diğer kızının hayata tutunduğunu söyler. Yani nakil yapılan kişi diğer kızımdı, hayati tehlikesi kalkan kızım bir diğeri der…

Radhor geçirdiği şokun ardından düşünceler içinde kaybolup gittiği bir dönemde İsveç gezisine gittiği düşünülen Meeti aklına gelir. Bu arada Jogi de Radhor’un yanına gelir ve Meeti’ye haber verilmesini ve annesinin son yolculuğunda yanında olmasını iletilmesi gerektiğini söyler. Radhor yaptığı araştırmaya göre İsveç çıkışlarının havaalanından olmadığını söyler. Jogi şaşırır ve Radhor’dan onlara ne olursa olsun ulaşmasını rica eder.

kördüğüm 285. bölüm 8

Meeti odasında annesi İşça ile yaptığını sandığı konuşmanın detaylarını düşünürken aklına bir şey takılır. Annesi ilk buluşmasına ilişkin bir şeyler söylerken Tapınaktan bahsettiğini fakat ilk buluşma yerlerinin Satara hapishanesi olduğunu hatırlar. O ara yanına gelen Visnu’ya bu durumu şaşkınlıkla anlatır. Visnu alarma geçer ve hemen lafı değiştirmeye çalışır ama Meeti’nin aklına karpuz kabuğu bir kere düşmüştür…

 KÖRDÜĞÜM FRAGMAN

Kördüğüm 17 Mayıs 285. Bölüm Özeti-İşça’nın Ardından… (8 Yorum)

 1. bu dizi cok sevdim icça bence ölmememiş tir inşallah cunku coook seviyorum dizi bitmez inşallah ???

 2. Kördüğüm değil arapsaçı sinirleri sağlam olan izlesin ha bu arada birde ah kalbim varmı hic bulasnayin derim uzuuunn uzun kötülerin her fırsatta galibiyetiyle sonuçlanan saçma ötesi bi dizi bıraktık biz şükür bi ara öyle bi bakalım dedik aman siz o hataya düşmeyin

 3. Bu senarist ne içiyor böyle Allah aşkına ben diyiyim bunlar hep et yememekten oluyor

 4. Ismimi deyistim asil ismim.
  Yazik yaa.kizinin hec olmuya murvetini gordu sonrasi gitti.
  DIZININ Axiri su olacaqdisa neden uzatmislarki.Ya yurac anne dimeden gitti yaa.Isca boyle bitmemeliydi…

 5. Senariste bak haplanip haplanip yazıyor bunlari. Artik esrar mi kullaniyor morfin mi ruh hastaları..
  Adam kafayi yer ya bunu izlese