Kördüğüm 235. Bölüm Özeti Kördüğüm 29 Mart Fragmanı

Kördüğüm 29 Mart  Özeti

Meeti kararlı olduğunu ve geçmişin hesabını göreceğini Aman’a söyler. Aman zorla Meeti arabasına getirir ve onu tapınakta bırakmamakta kararlıdır. Alır ve evine götürür. Evine getirilen Meeti girmek istemese de Aman, gönlünü eder ve eve girip kimseyle muhatap olmadan yatması gerektiğini yoksa kendisinin de bir yere gitmeyeceğini söyler.

Yuvi ve Mukta da arabada bir şeyler içmek için devam etmektedirler. Araç ışıkta durduğunda Mukta Meeti ve Aman’ı görür…Yol kenarında Meeti’nin başı Aman’ın omzundadır. Mukta bu görüntüden sonra Nani’nin söylediklerini hatırladı ve bir kere daha hak verdi. Daha sonra Yuviden kendisini eve bırakmasını istedi.Yuvi ise Mukta’nın bu gördüklerinin ardından agresif düşünmemesi gerektiğini Aman’ın kendisine bu şekilde bir umut verdikten Meeti ile bu şekilde yakınlaşmasının mutlaka özel bir sebebi olduğunu söyler.

Eve gelen Mukta, Nani’yi görür görmez haklıydın sen diyerek odasına çıkar. Odasına Nani geldiğinde ise ağlamaya başlar ve olanları anlatır. Kötü niyetli Nani ise Muktanın beynini yıkaması için yeni bir fırsat görür ve kötü niyetiyle kızın aklını yine karıştırır. Meeti’ye karşı kışkırtır Muktayı…! Bu konuşulanları duyan Divya ise odaya geldiğinde çok sert bir giriş yapar. Naniyi Muktayı kışkırtmak ve Tapasyanın yoluna yönlendirmekle suçlar…Nani söylenenlerin altında kalmaz ve Muktaya yaptığı benzer ajitasyonu Divya’ya da yapar. Divya da etkilenir çünkü söyledikleri damarına dokunur aile gururunu incitir.

Muktanın artık dayanacak hali kalmamıştır. Meeti’ye gidip olanların hesabını amansız bir şekilde sormaktan başka çare de bırakmamıştır Nani… O gazla kalkar gece gece Meeti’nin evine gider. Yuvi de henüz Muktanın evinin önünden ayrılmamıştır. Merak eder nereye gittiğini. Mukta eve gelip kapıyı çaldığında evde Kanha koltukta uyuklamaktadır. Kapıyı açtığında kim olduğunu tanımadığı Muktayı sorgular. Mukta çılgınlar gibi Meeti’yi görmek istediğini hırçın bir şekilde söyler. Adını Kanha ya söylediğinde Kanha küçüklük anılarını ve Mukta ile oynadıkları vakitleri hatırlar ve şok olur. Mukta hızla Meeti’nin yatak odasına gider. Kanha onu durdurmaya çalışsa da benim uykumu bölen prenses mışıl mışıl uyuyor huzur içinde bak sen! der… Odaya geldiğinde yataktan yorganı kaldırır fakat ortaya çıkan görüntü hem Kanha’yı hem Mukta’yı şok eder…!

Meeti’nin yatağında yastıklar vardır. bir şekilde yolunu bulup evden çıkmış ve uyuyor süsü vermek için yatağına yastıkları koymuştur. Bu görüntüden sonra Mukta iyice dellenir. Şu an evde değil ama nerede olduğunu, kimin koynunda olduğunu ben çok iyi biliyorum der… Kanha da mahçup ve şaşkın bir şekilde Mukta’yı sakinleştirmeye çalışır.

Dışarı kendini atan Mukta’nın yanına Yuvi gelir nedir bu halin sakin ol der… O da Aman ve Meeti’yi yolda öyle görmenin kendini çok yaraladığını ve Meeti ile konuyu konuşmaya geldiğini söyler. Bu arada şok olan Kanha gerçekleri öğrenmek için Aman’ı arar ve Meeti’yi eve ne zaman bıraktığını sorar. Aman’a Meeti’nin evde olmadığını söyleyen Kanha onu da işkillendirir. Aman’a Meetiyi nerede görüp arabasına aldığını ve ne konuştuklarının ayrıntısını da soran Kanha duydukları karşısında çok kaygılanır ve Jogi ile bunları paylaşmak ister. Jogi gece vakti Kanha’nın yanına gelir ve olanları sorgularken Mukta’nın oraya gece vakti gelmiş olmasına şok olur ve sinirlenir. Naninin nasıl Muktayı zehirlediğini anlar…

Jogi, Meeti’nin çevresine olan güvenini yitirmeden olan biten her şeyi anlatmak gerekir diye Kanhaya söyler. Bunu mantıklı bulmayan Kanha İşça’nın bu konudan haberi olmalı der ve İşçanın öğretmenlik yaptığı çocuk hapishanesini arar…Telefondaki görevli İşçanın 2-3 gündür yatak döşek yattığını ama görevinşi aksatmadığını söyleyince Kanha bir şok daha yaşar…Çünkü bir bir gün önce İşça eve gelmiş ve onunla dertleşmiştir oysaki…Taşlar yerine oturmaya başlar…Gelenin İşçanın kılığına girmiş Meeti olduğunu anlayan Jogi ve Kanha şaşkınlıktan dinelip kalır…:)

Mukta eve geldiğinde olanları Divyaya anlatır. Bunları sinsice dinleyen Nani yine ortalığa yılanlık saçar. Joginin de Meetinin evine vardığından habersiz olan Mukta şaşırır. Nani yine sözleri ile Divya ve Mukta ikilisini karşı tarafa karşı kışkırtır.

Meeti’nin peşine düşen Jogi ve Kanha artık Meeti’nin geçen gece oynadığı İşçacılık oyununun farkına varmışlardır. Kanha onu İşça sanıp her şeyi anlattığını düşünür ve kendini suçlar fakat Jogi öncelikle Meeti’yi bulmamız lazım der..

Meeti bu arada annesinin çalıştığı hapishanenin bulunduğu Sataraya gitmek için terminalde sabırsızlıkla bekliyordur. Geçmişi yıllardır kendisinden saklayan, kendisini de saklayan annesinden öğrenmek için sabırsızlanmaktadır. Gerekirse annesi ile bu konuda kavga edecek bir kızdır artık Meeti…! Terminalde Satara otobüsüne binen Meeti’yi aramak için gelen Jogi ve Kanha son anda otobüsü durdurup içinde Meetiyi aramak istese de Meeti kafasını eğer ve kamufle olur.

Kosla Jogi’den olan alacağı için evi aradığında evde olmadığını söyleyen isim Divya olur. Nani bu fırsatı da gole çevirir ve Jogi kendi birincil derdinden çok Damini karısının ailesine yardım peşinde koşturuyor falan diyerek Divyayı düşüncelere sürükler…Divya Jogiyi konuyla ilgili bilgilendirmek için arar ve eve yakın olduğu cevabını alır. Nani ve Divya camdan Joginin gelişini izlerler. Jogi Kanhadan önemli bir işi olduğu için özür dileyerek ayrılırken sarılır. Nani bu fırsatu yine değerlendirir ve al işe Damini Joginin duygularıyla oynayarak kendine bağlamayı başarmış der…Divya yine düşüncelerde zehirlenmiştir…blank

Jogi eve geldiğinde nasıl bir fırtınaya yakalanacağını bilmiyordu. Sinirli sinirli girip de Naniye bir kaç laf edecekken araya Mukta girip ağzına gelenleri saymaya başlayınca Jogi geri çeker kendisini…Beni de annemle aynı yolda olmakla suçlayamazsın diye çıkışır Jogi’ye…Jogi Nani’nin kötü niyetli ve kin dolu biri olduğunu söylemesine rağmen Mukta Naninin geçmişi tüm doğruluğu ile kendine aktardığını ve doğru olanında bu olduğunu söylemesiyle Jogi’nin gözleri de dolmaya başlar…Muktanın söyledikleri onu da ağlatır.

Meeti’yi otobüste bekleyen bir sürpriz vardır. Arabası bozulan Veer de aynı otobüsle İşça ile araştırmalar yapmak üzere Sataraya gitmektedir. Meetiyi görünce Öğretmen Hanım olarak bildiği İşça’ya benzerliğinden tanır ve ona adının Meeti olup olmadığını sorar. Bu duruma şaşıran Meeti nereden tanıdığını falan sorunca Veer annesini tanıdığını kendisinden bahsederken gururlandığını falan anlatır. Meeti annesinin adının İşça olduğunu söylemez fakat Veer’in anlattığı öğretmenin annesi olduğunu anlar ve onunla buluşturması için Veer’den rica da bulunur. İkili otobüs yolculuğuna yanyana başlarlar…

Kördüğüm 235. Bölüm Fragmanı

 

Kördüğüm 235. Bölüm Özeti Kördüğüm 29 Mart Fragmanı (3 Yorum)

  1. mukhtayı da zehirledi nani yılanı nasıl bir kin nasıl bir öfkedir bu tapunun hayatını mahvetti ve şimdi sıra mukhta da su naniyi bir kovmadılar evden zaten divya desen naninin her dediği ile zehirleniyor divyayı kandırmak küçücük çocuğu kandırmaktan bile kolay