Kördüğüm 239. Bölüm Özeti Kördüğüm 2 Nisan Fragmanı Birlikte Yaşam

Kördüğüm’ün 239. bölümü 2 Nisan 2018’de ekranlarda olacak. Kördüğümde (Uttaran) bir önceki bölümde Thakur ailesini kendi malikanelerini satmak suretiyle ihalede satılmaktan kurtaran Damini ve Kanha’nın yaptığı fedakarlık izleyenlere farklı duygular yaşatmıştı.

Kördüğüm 239. Bölüm Özeti (1. Kısım)

Jogi, baba yadigarı evin ihalede farklı birilerine satılmamasına sevinse de Damini ve Kanha’nın yapmış olduğu jest ile kendi ailesine karşı zor durumda kalmıştır. Ne de olsa zamanında kendi evlerine hizmetçi olarak hizmet eden birinden böyle büyük bir jest görmek Nani başta olmak üzere diğerlerinde çok hoş karşılanmamıştır. Jogi ihaleden sonra Kanha’ya çok ulaşmaya çalışsa da ulaşamamış ve kendi evi için çok büyük fedakarlık yaptıklarını öğrenmişti.

Bunun üzerine harekete geçen Jogi, Damini’nin evine gittiğinde gördüğü görüntü karşısında şaşkınlığını gizleyememiş yapılan fedakarlığın boyutuna inanamamıştı. Jogi uzun uğraşlardan sonra Damini ve ailesinin kendi malikanelerini satarak Bastiye (köy evi,kırsal alan yaşamı) döndüklerini öğrenmiştir.Basti de gittikleri yeri öğrenen ve zaman kaybetmeden harekete geçen Jogi kısa zamanda evlerini bulmuştur.

kördüğüm 239.bölüm Jogi İşça buluşması Kapıda karşılayan İşça ile ilk karşılaştıklarında ise oldukça duygusal anlar hatırlamış ve eski günler, İşça’nın kendi yanında büyüdüğü o Tapasyalı yıllar gözlerinin önünden akıp geçmiş ve göz yaşına dönüşmüştü…Kısa zamanda Damini de İşça-Jogi konuşmasına katılacak ve Jogi bu durumdan rahatsızlığını bildirecektir. Kendi evini kurtarmak pahasına bu güzel insanlara bu şekilde bir yaşamı reva görmek istemeyen Jogi, Damini’ye kendisi ile beraber gelmelerini ve Thakur malikanesinde hep beraber yaşamak istediğini söylemiştir. Buna çok şaşıran ve kabul etmeyen Damini’yi ikna etmek yine Jogi’ye düşmüştür. Eğer kendisi ile gelmezlerse Thakur malikanesinde kendisi ve ailesinin de yaşayamayacağını söyler Jogi. Bunun üzerine zor da olsa kabul etmek zorunda kalan Damini ve ailesi Jogi ile yola çıkmak zorunda kalır.

kördüğüm 239.bölüm Jogi davetYemek masasında bulunan Thakur ailesi çalan kapının ardında önce Jogi, daha sonra da İşça ve Damini’yi gördüklerinde şok yaşarlar. Nani en başta bu durumun nerelere varacağını bildiğinden şokun ardından Damini ve İşça’nın neden geri geldiklerini düşünmeye başlar…Jogi ev ahalisine durumu kısaca anlatır. Damini’nin ne kadar büyük bir jestte bulunduğunu anlatır. Bu esnada Damini ve İşça çoktan eski günleri hatıralarında yaşamaya başlamıştır.

kördüğüm 239.bölüm tapasya fotoğraf İşça bir ara Tapasya’nın duvardaki fotoğrafına bakar eski can arkadaşı ile geçirdiği günlere dalar gider…İşça’nın Tapasyalı günleri ağlayarak yad ettiği eski zamanlar için Nani, İşça’nın numaradan timsah göz yaşları döktüğünü düşünerek damgalar…

Jogi İşça’nın Tapasya’ya olan hassasiyeti ve hüzünlenerek ağlamasıyla birlikte ona sarılarak teselli bulmaya çalışır. Sanki bir an olacak Tapasya’da İşça gibi geri dönecek gibi hisseder.kördüğüm 239.bölüm tapasya jogi

Meeti, Kanha ve Surbhi bir araç ile Jogi’nin evine doğru hareket ettiklerinde Kanha dışındakiler nereye gittiklerini bilmemektedirler…Her ikisinde de Basti’den daha kötü koşulları olan bir yere gidip yaşama korkuları vardır.

Kördüğüm 239. Bölüm özeti çok uzun olduğu için iki parçaya ayırdık.  Kördüğüm 239. Bölüm özetinin devamı için tıklayınız.

Kördüğüm 239. Bölüm Fragmanı

Kördüğüm 239. Bölüm Özeti Kördüğüm 2 Nisan Fragmanı Birlikte Yaşam (1 Yorum)