Kördüğüm 10 Mayıs 277. Bölüm Özeti-Mukta Yan Basar

Kördüğüm dizisinin 9 Mayısta yayınlanacak olan 277. bölümünde heyecan yine üst seviyede olacak. Sevilen dizi Kördüğümün (Uttaran) 277. bölümünde Mukta’nın kurtuluşunun ardından Meeti’yi evlenmesini engelleyebilecek mi sorusu yanıt bulacak. Kördüğüm’ün 277. bölüm özetini sizlere sunuyoruz.

Muktanın düğün günü kaçırılması evdekilerin tepkisini çekmiş fakat Radhor dışında çok da bu olayın peşine düşen olmamıştı. Radhor’un babalık hissiyatı  ve işi sıkı takip etmesi ile kızının kaçırıldığı yeri bulması sonunda heyecanlı bir aksiyonla ortalığı darmaduman etmesi ev ahalisinin hiç umurunda bile olmamıştı. Radhor kızını kaçıranlara tek başına bir düzine sopa attıktan sonra karizması bozulmadan düğün salonuna Mukta ile girmesi herkesi şaşırtır.

uttaran 4

Mukta düğün salonuna tam takı merasimi yapılırken girer, ellerinde bilezik ve gramiselerle bekleyen akrabalar ve aileler Mukta’nın “bu düğünü durdurun! itirazım var!” demesiyle şaşkına döner. Halay çekmekten yorulmuş dayılar, gıybet yapmaktan bezmiş teyzeler düğün salonundaki biyerlerine yaktıkları hint kınası kokusundan baygınlaşmış gözlerle olan bitene anlama veremez gözlerle bakmaktadır.

uttaran 3Söze başlayan Radhor olur ve kızının söyleyeceği çok önemli şeylerin olduğunu ve Meetinin hayatını ters etkileyecek bu düğünün iptal edilmesi gerektiğini söyler. Mukta söze başlar “sen, damat kılıklı kılkuyruk! sen Visnu değilsin! Akash’sın sen!” diye devam eder. Tappu da Muktanın bu şekilde düğünün önemli bir anında giriş yapmasına sinirlenir ve İşça-Meeti ikilisinden özür diler. Mukta’nın niyetinden sürekli şüphe eden Meeti de “bak anne Mukta yine beni çekemiyor ve düğünümü mahvediyor, birşeyler yapın kurtarın bu şıllıktan beni” manasında bir şeyler saçmalar.uttaran 1

Radhor milleti Muktayı dinlemeleri için teskin eder. “Durun abiler, ablalar! bu kız çocuğunu az önce ben kurtardım. Sorun bir nereden kurtardım” manasında sözlerine devam eder.Mukta’ya “hadi kızım anlat amcalara, dayılara, teyzelere korkma arkanda ben varım” şeklinde cesaret verir. Mukta başlar sıralamaya ” Bu herif Visnu kılığına girmiş çok tehlikeli birisi adı da Akash! Sen İşça Ana…Küçüklükte babasını görmedi dedin Visnu gelip yanımızda babamla daha çok vakit geçirmek isterdim demedi mi?” diye sorar. “İkinci olarak çekin üzerinde Akash yazıyordu” der Visnu ise evet o benim arkadaşım der. Mukta hemen yapıştırır lafı”ha demek arkadaşın…peki sana 1 trilyon çek veren bu samimi arkadaşın senin en mutlu anında nerede?”diye sorar!

Mukta arkadaşı Shadranın söylediklerini ve sırlı ölümünü de anlatır. Jogi bu anlatılanlardan Visnu hakkında suizan yapıldığını düşünür.Bu arada lafa Meeti girer ve “yeter Mukta, madem Visnu bu değil, o zaman gerçek Visnu nerede” manasında serzenişte bulunur. Mukta da bugün görüşmeye gidiyordum gerçek Visnu ile ama beni bu Akash kaçırttı der ve herkes şok olur. Radhor sazı eline alır “kızımı bugün silah zoruyla kaçırdılar ve onun kaçırıldığı yeri tespit edip pisliklerin ümüklerini sıktım” der.

uttaran 5Guwanti de bu karmaşadan faydalanmak ister ve hemen Muktayı suçlarcasına piste iner. Mukta benim torunumu hapse gönderdi şimdide diğer torunumun düğününü sabote ediyor diye başlar konuşmaya. Bu arada Meeti’de Muktaya ağır sözlerle yüklenir. En sonunda Mukta gerçek Visnunun sol pazu kısmında doğum lekesi bulunduğunu İşça’nın söylediğini teyit eder “hadi bakalım aç omuzunu da göster şu izi” der. Visnu yavaş ve kırılmış tavırlarla açar uvzunu…Doğum izi oradadır…! Millet şok, milletten önce Mukta ve Radhor “şimdi s*çtık modunda” bakarlar.

uttaran 6

Akash kolundaki izi gösterip “bunu mu diyorsun Mukta al, al,al” modunda kolunu gözüne gözüne sokarcasına hareketler eder. Araya reklamlar gibi giren isim yine Guwantidir. “Ahanda yine bir şey söylemiyorum, görüyorsunuz mal ortada, malak karşımda” şeklinde söylemle milletin karşısına çıkar.

uttaran 7Bunun akabinde piste çıkma vakti Tapunundur. Kızına ağzının payını vermek için takı merasimine çıkan akraba gibi gelir ve Muktanın suratına şaplağı yapıştırır. Radhor “vay feleksiz karı” modunda ters ters bakar. Mukta ağlayarak babasına sarılır. Radhor tapasyaya bundan sonra Mukta benimle kalacak. Kimseye ihtiyacımız yok diye de ekler.

uttaran 8Radhor Meeti’den de özür diler ve amaçlarının düğünü sabote etmek olmadığını söyler ve giderayak raconu keser “her kim benim kızıma lagaluga eder karşısında Radhoru bulur.Gazinocuların gücü adına, güç bende artık” der ve yavaş adımlarla düğün salonunu terk eder kızı Muktayla. Düğün salonundan kasap havası çalınmaya başlanmıştır bile, Muktanın gözleri yaşlı…

Onuru kırılmış gibi rol yapan Visnu’yu Meeti teskin eder ve düğünün devam etmesini ister. Visnu isteksizmiş gibi davransa da içinden sırıta sırıta düğün kostümünü tekrar giyer. Meeti’nin hayatını cehenneme çevireceğine kendi içinden söz verir çakma Visnu…!

 KÖRDÜĞÜM  10 mayıs FRAGMANı

 

 

Kördüğüm 10 Mayıs 277. Bölüm Özeti-Mukta Yan Basar (5 Yorum)

 1. yeşim.ben.şukadarını
  söyleyim.kanal.7.de.
  oynamaya.devam.edecek
  ama.tvtde.baştan.başladı

 2. Sevgili arkadaslar yalanci bahar dizisi artik tvtdemi oynayacak bugun ilk bolumu tvtde yayinlaniyor artik kanal7 de yayinlanmiyacakmi bolen varsa yazsin lutfn

 3. Ay Resul bey Allah sizden razı olsun bu mübarek günde gülmekten felç geçirecektim az kalsin çok yaşayın ??????????

 4. bu.akash.pisligi.ne.ara.
  ögrendi.dogum.lekesini
  zavallı.mukta.yahu.
  sanane.bırak.boşver
  evlendi.ya.görür.o
  cehenemi.o.zaman
  anlar.kıymetini