Kurşun Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri(Tam Liste)

Fox Türkiye sonunda bombayı patlattı. 5 sezon Diriliş Ertuğrul dizisi ile sadece Türkiye’de değil dünyada yıldız olmayı başaran Engin Altan Düzyatan Kurşun dizisi ile Fox Tv ekranlarında olacak. Daha önce ismi Savcı olarak  planlanan ancak sonradan ismine Kurşun olarak karar verilen yeni dizi de Orhan ve Leyla’nın imkansız aşk hikayesi anlatılacak.

Most Production yapımcılığını üstlendiği Kurşun dizisinin yönetmenliğini Burak Arlıel üstlenirken dizinin senaryosunu ise son olarak Racon ve Maral dizilerini yazan Kerem Deren yazacak. Burak Arlıer ile Murat Can Oğuz ise dizi de dizi de yönetmen olarak yer alacak. Kurşun dizisinin ekim, kasım aylarında Fox Tv ekranlarında yayında olması planlanıyor.

Kurşun Dizisi Konusu

Kurşun dizisinde 1970’li yıllarda Türkiye’yi kasıp kavuran bir savcı olan Marlon Kemal’in hayat hikayesi anlatılacak. Kurşun dizisi gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek izleyici karşısına çıkarılacak. Kurşun dizisinde Orhan adında bir Cumhuriyet Savcısının Leyla adında bir kıza aşık olması ve ülkenin dönemsel şartları ve zorlukları anlatılacak.

Kurşun Dizisi Oyuncuları

Engin Altan Düzyatan (Savcı Orhan Kurşun)

Engin Altan Düzyatan Türkiye’nin açık ara en çok tanınan erkek başrol oyuncusudur. Özellikle dünyanın 20’den fazla ülkesinde milyarlarca insan tarafından ilgi ile takip edilen Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Ertuğrul Gazi karakteri ile çok sevilmiş ve benimsenmiştir. 26 Temmuz 1979 da İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Engin Altan Düzyatan 39 yaşındadır. Kendisi gibi oyuncu olan Neslişah Alkoçlar ile 2014 yılından beri mutlu bir evlilikleri ve Emir Aras isminde bir de oğlu olan Engin Altan Düzyatan doğa fotoğrafçısı olarak da bilinmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölüm mezunu olan Engin Altan Düzyatan oyunculuk macerası için İStanbul’a taşınmıştır. Kenter Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışan Engin Altan Düzyatan Beymen markasının modeli olarak da çalışmıştır. 2002 yılında yer aldığı Koçum Benim dizisi ile oyunculuk yeteneği keşfedilen Engin Altan Düzyatan Romantik Komedi ve Anadolu Kartalları filmleri ile çokça tanınmayı başarmıştır. Ayrıca 2010 da 1 Milyon Canlı Para yarışmasında da sunucu olarak yer almıştır.

Savcı Orhan Kurşun gündüzleri suçlulara suç açtırmayan bir Cumhuriyet Savcısıylen geceleri ise gece aleminin en büyük kabadayısıdır.

Sarp Akkaya

13 Mayıs 1980 İstanbul doğumlu olan Sarp Akkaya 39 yaşının içindedir. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Sarp Akkaya Ezel adlı dizisi ile tanınmıştır. Kötü karakterlerin oyuncusu olan Sarp Akkaya Ezel’de hayat verdiği Tevfik karakterinden sonra Suskunlar dizisinde Sarı karakterine hayat vermiştir. Son olarak yine Paramparça dizisi kadrosuna sonradan kötü bir karakter olan Damir ile giren Sarp Akkaya  ilk defa Evli ve Öfkeli dizisinde Murat karakteri ile iyi bir karakteri canlandırmış ve çok sevilmiştir. Son olarak ise Söz dizisinde Kasap Dragon Ratković olarak yine kötülükte dip yapmış oyunculukta tavan yapmıştır.

Burçin Terzioğlu (Kurşun Dizisi Leyla)

Burçin Terzioğlu 9 mart 1980 İstanbul doğumludur. 39 yaşında olan güzel oyuncu Poyraz Karayel dizisinde hayat verdiği Ayşegül karakteri ile ünlü olmuştur. Burçin Terzioğlu’nun yükselişi ise Fırtına dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ilk olmuştur. Burçin Terzioğlu Müjdat Gezen Sanat Merkezinde hem oyunculuk hemde diksiyon eğitimi aldı ve çocuk yaşta tiyatro sahnelerinde kendini buldu. Daha 6 yaşındayken Perihan Abla dizisi ile ekranlara çıkan Burçin Terzioğlu ilk ciddi ekran deneyimini ise Muhtarları dizisinde hayat verdiği Simge rolüyle kazandı. Daha sonra Yılan Hikayesi dizinde hayat verdiği Azat karakteri ile isminden söz ettirmeyi başardı. Murat Yıldırım ile bir evlilik yapan Burçin Terzioğlu Fırtına dizisinde eşi ile başrolü paylaştı ve artık küçükten büyüğe Türkiye’nin tanıdığı bir kadın başrol oyuncusu oldu. Ezel dizisinde Azad karakteri ile yer alan Burçin Terzioğlu Poyraz Karayel dizisinde başrolü paylaştığı İlker Kaleli ile de aşk yaşadı ve 2018 de ayrıldı. Burçin Terzioğlu 2019 da ise internet dizisi olan Hakan: Muhafız Dizisinde Rüya karakterine hayat verdi.

Leyla Orhan Kurşun’un sevdiği kadındır. Başarılı ve güzel bir gazetecidir.

 

Cansu Dere  –Teklif Gitti- (Daha önce Cansu Dere Tv8 ile anlaştığını duyurmuştu ama anlaşmanın iptal edildiği açıklandı)

Cansu Dere 14 Ekim 1980 Ankara doğumludur ve şuanda 39 yaşının içindedir. 2004 yılından beri sanat camiasının içinde bulunan Cansu Dere manken, oyuncu ve sunucu olarak görev almaktadır. Cansu Dere denilince akıllara Sıla dizisinde Sıla ve Ezel dizisinde Eyşan rolü ile tanınmaktadır. Son dönemde yine Anne dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ile dünyanın gündeminde yer almayı başarmıştır. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde üniversite eğitimi alırken yarıda bırakıp çok sevdiği ve istediği mankenliğe yönelmiştir. Son olarak 2018 yılında Şahsiyet isimli internet dizisinde Nevra Elmas karakterine hayat vermiştir. Şuanda Kurşun dizisinin kadın başrol oyuncusu Leyla karakteri için Cansu Dere’ye teklif gitti.

Hande Erçel

1993 Balıkesir doğumlu olan Hande Erçel 26 yaşında ve oyunculuk kariyerinin zirvesindedir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Türk Sanatları eğitimi alan Hande Erçel üniversite eğitiminden sonra oyunculuk eğitimlerini özel kurslar ile tamamlamıştır. Hande Erçel’in ilk dizisi ise Çalıkuşu dizisi olmuş dizi de Zahide karakterine hayat vermiştir.  Çalıkuşu dizisi ile yeteneğini Çılgın Dershane Üniversitede filmi ile de güzelliğini ispat eden Hande Erçel bir yaz dizisi olan Aşk Laftan Anlamaz’da büyük çıkış yakalamıştır. Son dönemde Hayat Ağacı ve Siyah İnci dizilerinde başrol olarak yer almış ama bu dizileri tutmasa da Hande Erçel’i ünlü etmeye yetmiştir. Şuanda şarkıcı Murat Dalkılıç ile aşk yaşayan Hande Erçel 2019 da Halka dizisinde yer almış dizinin 2. sezonunda diziden ayrılma kararı almıştır.

 

Most Production yıldız kadın başrol oyuncusu yerine daha az tanınan ama kaliteli bir kadın başrol oyuncusu istiyor; aynı Diriliş Ertuğrul dizisinde olduğu gibi. Bakalım Kurşun dizisinde Engin Altan Düzyatan’ın partneri olma şerefine kim erişecek bekleyip göreceğiz

Kurşun Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri(Tam Liste) (2 Yorum)