Kuzey Yıldızı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Kuzey Yıldızı dizisi ilk bölümü ile 14 eylül cumartesi günü ekranlara geldi. Zayıf bir gün olan cumartesine konulabilecek en güzel dizi olmuş Kuzey Yıldızı dizisi. Senaryosunu Ersoy Güler’in yazdığı başrollerini İsmail Demirci, Aslıhan Güner, Zeynep Kankonde, Toygan Avanoğlu ve Aslıhan Kapanşahin gibi çok başarılı isimlerin paylaştığı Kuzey Yıldızı dizisi ilk bölümü ile beklenin üstünde bir başlangıç yaptı.

Kuzey Yıldızı dizisi ilk bölümü ile 3.82 reyting alarak ilk üçte kendine yer buldu. Erkenci Kuş dizisinin final yapması ile yeni sezonda cumartesi akşamlarının en çok izlenen dizisi de Kuzey Yıldızı dizisi olacakmış gibi görünüyor.

Özellikle geçen sezonda çok beğenilen tarzı ile Yeni Gelin’e benzeyen Kuzey Yıldızı dizisi en az Yeni Gelin kadar eğlenceli olacak ve içinde çok daha fazla aşk barındıracak. Kuzey Yıldızı dizisinde akıllanan Kuzey ile Yıldız’ın aşkının yanında Ömer ile Feride aşkı ve Kamer Poyraz aşkı da çok sevilecek.

Kuzey Yıldızı Reytingleri

Kuzey Yıldızı dizisi ilk bölüm sonunda 3.45 reyting ile dördünce AB de ise 3.82 reyting ile 3. oldu. Kuzey Yıldızı  dizisinin ilk bölümü sosyal medyada da çok sevildi ve çok konuşuldu. Genelde olumsuz yorumlar içerse sosyal medya Kuzey Yıldızı  dizisinin reklamını çok iyi yapacak ve Kuzey Yıldızı  dizisi 2. bölümünde çok daha yüksek reytingler alacaktır.

Kuzey Yıldızı Dizisi Çok Eleştirildi

Özellikle sosyal medyada izleyici Kuzey’in üç kızı olmasına çok şaşırdı. Daha 1984 doğumlu olan ve 35 yaşında olan bir adamın nasıl üç kızı olur diyen izleyici daha çok 34 yaşında olan bir adamın 21 yaşında kızı olmasına şaşırdı ve izleyicinin aklı ile dalga geçildiği yazıldı. Bende Kuzey’in bu kadar büyük kızı olmasını doğru bulmadım ama senaryo da Kuzey’in kızları ile Ordulu oğlanların aşkı da anlatılacağı için mecburen yaşlar bu kadar büyük tutuldu. Özellikle dizi de kızların senaryo da ki etkisi ve kızlar sebebiyle gelişecek olaylar düşünülmüş ve kızların yaşı büyük tutulmak zorunda kalınmıştır.

Kuzey Yıldızı dizisinde Ordu çok öne çıkarıldı. Hal böyle olunca izleyici Ordu’nun ağzını bekledi; özellikle Ordulular Ordu’nun ağzını bekledi oyunculardan ama daha çok Rize ağzını görünce çok şaşırdılar. Kuzey Yıldızı dizisinde en çok eleştiri alan bir diğer konu da Yıldız’ın 20 yıl beklemesi oldu. 20 yıl gerçekten uzun bir süre bence abartılmış da. Aradan 20 yıl geçmiş ama Kuzey ve Yıldız daha dün sevgiliyken kavga ediyorlarmış gibi samimi. Kuzey ve Yıldız’ın ilk bölümden büyük bir patlama yaparak yüzleşmesi bana çok inandırıcı gelmedi. Öfkelerini biraz daha içinde yaşasalardı daha iyi olurdu.

Her ne kadar Kuzey Yıldızı dizisi çokça eleştirilse de Karadeniz’in yeşilliği havası böyle güzel gösterildikçe Kuzey Yıldızı dizisinin tutmama gibi bir ihtimali yok.

Kuzey Yıldızı Ne Zaman Final Yapacak?

Kuzey Yıldızı dizisi çok uzun ömürlü olarak planlanan bir dizi. Şuana kadar 7 – 8 bölümün çekimi yapıldı. Ordu’nun yaylalarına kar yağana kadar 10 15 bölüm daha çekilecek. Sonrasında Ordu’nun doğası ve havası düzelirse çekimler mümkün odluğu kadar kapalı alanlarda devam edecek. Tahminimce Kuzey Yıldızı dizisi 33 bölümden sonra sezon finali yapacaktır. Ben Kuzey Yıldızı dizisinin erken final yapacak bir dizi olacağını düşünmüyorum

Kuzey Yıldızı Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Benim tahminlerime göre Kuzey Yıldızı 30 33 bölüm arası ekranlarda kalıp sezon finali yapacaktır. Kuzey Yıldızı dizisi hem Show TV de yayınlanması hemde düşük maliyetli olması sebebi ile 4 reyting bile alsa hayatını devam edecek bir proje. Zaten Kuzey Yıldızı cumartesi akşamı çok dişli bir rakip gelmezse ki gelmez gün birinciliğini elinde tutacaktır.

Kuzey Yıldızı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)