Çocuk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

1441 Yapımın yeni dizisi Çocuk 9 eylül pazartesi günü yayın hayatına başladı. Baş rollerini Nazan Kesal, Merve Çağıran, Ceyda Ateş, Serhat Teoman, Kenan Acar ve İsmail Hacıoğlu gibi isimlerin paylaştığı Çocuk dizisi Star TV’de 3 sezondur yayınlanan Söz dizisinin yerine yayına pazartesi günleri yayınlanacak. Söz dizisi bile pazartesi akşamları tutunamamış ve final yapmışken ne yazık ki Çukur ve Yasak Elma ve Zalim İstanbul gibi dizilerin yanında çok tutunabilecek bir proje gibi durmuyor. Bunun yanında daha Atv’nin yeni sezonda Diriliş Osman dizisini yayınlayacak. Star Tv bu kadar hengamenin içine Çocuk dizisini dahil etmekle ne yazık ki iyi bir iş yapmadı.

Çocuk Dizisi Reytingleri

Çocuk dizisi ilk bölümde genel izleyici kitlesi olan Totalde 3.26 reyting alırken 6. sırada yer aldı. AB yani eğitim seviyesi yüksek insanların yer aldığı grupta da 3.24 reyting ile 5. sırada yer aldı. Bu reytingler başlangıç için iyi olsa da ne yazık ki çok fazla gelecek vad ettiğini söylemek zor olacak. Özellikle 16 eylül pazartesi Çukur’da yayına girecek.  Hal böyle olunca Çocuk dizisinin 5 ve üzeri reyting alma şansı ne yazık ki yok. Bu durumda üzülerek söylüyorum ki Çocuk dizisinin çok uzun ömürlü bir proje olacağını düşünmüyorum.

Çocuk Ne Zaman Final Yapacak?

Çocuk dizisinin ne zaman final yapacağını tahmin etmek için en az 3 bölüm daha reyting sonuçlarını takip etmek gerekir ancak Çocuk dizisi ilk dört bölümde 5 ve üzeri reyting alamazsa 6 veya 13. bölümü ile ekranlara veda edecektir. Muhtemelen Çocuk dizisi yapımcısı 1441 yapım ile Show Tv arasında 6 bölümlük sözleşme imzalanmıştır. Show Tv dizileri erken final yaptığı için Show Tv dizileri ile genelde 6 -7 bölümlük sözleşme imzalıyor. Eğer Çocuk dizisi 4,5  ve üzeri reytinglerde kalıcı olursa bu durumda Show Tv bir 6 bölüm daha sözleşme uzatır ve bir kez daha Çocuk dizisinin yayın haklarını satın alır.

Çocuk Dizisi Senaryosu İzleyiciyi Çok Fazla Etkilemedi

Çocuk dizisi ne yazık ki senaryo anlamında beklentinin altında kaldı. Bir kadın ve çocuk dramı olarak ekranlara gelen Çocuk dizisinde daha fazla dram olması beklenirdi öyle ki ilk bölümde ki dramın içleri yakması ve bir kaç hafta ilk bölümün konuşulması lazımdı; ama ne yazık ki Çocuk dizisinin ilk ölümü beklentinin çok altında kaldı. Akça’nın dramı dizilerde ki diğer dramların yanında hafif kaldı. Bakalım Akça ve Ali Kemal aşkı Çocuk dizisine reyting getirebilecek mi?

Çocuk Dizisi Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çocuk dizisi 13 bölüm olarak planlandı; eğer dizi beklenin üstünde reytingler alırsa senaryo çalışmaları devam edecek ve sezon sonuna kadar senaryo hazırlanacaktır; ancak bence Çocuk dizisi senaristleri Nazlı Sunlu Kaçan ve Hilal Yıldız’ın 13 bölümden sonra çok fazla senaryo yazmasına gerek kalmayacak.

Çocuk Dizisi Gün Değiştirmeli

Çocuk dizisi için Star Tv pazartesi gününde ısrarcı olmamalı bence üçüncü bölümden sonra vasat bir hikayesi olan Çocuk dizisini cumartesi gününe almalı. Çocuk dizisi cumartesi 4 ve üzeri reytingler alır ve daha uzun ömürlü olur.

Çocuk Dizisini kurtarırsa İsmail Hacıoğlu’nun hayat verdiği Hasan Çetin karakteri kurtarır. Eğer İsmail Hacıoğlu Sen Anlat Karadeniz de ki Vedat karakteri gibi kötü olabilirse bu Çocuk dizisi  reytinglerini arttıracaktır. Diğer taraftan Efe karakteri Mehmet Emin Güney’e çok yakışmış ama Efe’den beklediğimiz ajitasyon izleyiciye geçmedi.

Çocuk Dizisinde Akça Sınıfta Kaldı

Çocuk dizisinin ilk bölümünde Akça karakteri ile en kritik rolde olan Merve Çağıran’ın performans ne yazık ki beklenin altında kaldı. Merve Çağıran dizinin esas kadını. Eğer ilerleyen haftalarda daha iyi bir Akça karşımıza çıkmazsa Çocuk dizisi reytingleri yükselmez. Diğer taraftan Çocuk dizisi izleyiciye çok fazla Evlat Kokusunu hatırlattı bir ara o hikayeyi çekmişler sandım. Bu benzerlikten de bir an önce uzaklaşılması ortaya farklı şeyler çıkarılması lazım

Çocuk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)

  1. Akça fazla donuk ayrıca ege nin enerjisi az,ceyda ateş bile itici olsada rolün hakkını vermis