Çocuk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çocuk Dizisi Yapımcısından Büyük Hata

Çocuk dizisi reytinglerinde son haftalarda hızlı bir yükseliş vardı ve dizinin en çok senaryosu beğeni topluyordu. Bir çok izleyici dizinin akıcı senaryosunu çok beğendiğini ve hatta akan senaryoya bazen yetişmekte zorlandığını yazıyordu; ancak bugün Çocuk dizisi yapımcısından şok bir açıklama geldi ve başarılı senaristler ile yolların ayrıldığı açıklandı. 13 bölüm boyunca senaristliğini üstlenen Nazlı Sunlu, Hilal Yıldız ve Yekta Torun dizinin senaristliğini bıraktı. Çocuk dizisinin yeni senaristleri ise belli olmadı.

Çocuk dizisinin yeni senaristleri belli olmadan bir şey söylemek zor olur ancak Çocuk dizisi yapımcısı 1441 Productions’un yaptığı senarist hatası dizi için pahalıya mal olabilir.

Güncelleme 23 Ekim 2019

Çocuk Dizisi gün değiştiriyor

Pazartesi günleri ekrana gelen Çocuk dizisi artık Salı günleri yayınlanacak. Çocuk dizisi bölümüyle 29 Ekim Salı gününden itibaren her salı Star Tv ekranlarında olacak.

Güncelleme 22 Ekim 2019

Çocuk dizisi için her An Final Kararı Gelebilir

1441 yapımın yeni dizisi Çocuk ne yazık ki tutmadı. Çocuk dizisi ilk bölümlerden itibaren aldığı düşük reytingler ile Star Tv’nin eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Çocuk dizisi yapımcısı senaristler ile konuşarak uzatmadan hikayenin vurucu bölümlerine geçilmesini ve izleyicinin ekran başına çekilmesini istedi. Çocuk dizisi senaristleri de kendilerine verilen sürede neredeyse hikayede ki tüm gizemi çözdürdü izleyiciye. Yani bilinmeyen her şey ortaya çıktı.

Efe’nin gerçek annesinin Akça babasının da Hasan olduğu; hatta Hasan’ın da Ali Kemal ve Murat’ın öz kardeşi olduğu anlaşıldı; senaristler olanca vuruculuğu ile Çocuk dizisi senaryorsunu izleyicinin gözünün önüne serdi ama izleyiciden beklenen tepki gelmedi. Çocuk dizisi reytingleri beklenin aksine her hafta daha da düştü. İşte Çocuk dizisinin ilk 5 bölüm reyting karnesi.

Çocuk dizisinin reytingleri dikkatli incelendiğinde tüm çabalara rağmen Çukur,  Yasak Elma ve Zalim İstanbul karşısında tutunamadığı görülebilir. Bu durumda Çocuk dizisi için her an final kararı gelebilir.

Çocuk Ne Zaman Final Yapacak?

Çocuk dizisinin yapımcısı 1441 yapım ile Star Tv arasında imzalandığı tahmin edilen 10 bölümlük sözleşme muhtemelen uzatılmayacak. Yani Star Tv düşük reytingleri gerekçe göstererek Çocuk dizisinin 11. bölümünün yayın haklarını satın almayacak. Bu durumda bize göre Çocuk dizisi 10. bölümü ile 18 kasım 2019 pazartesi günü final yaparak ekranlara veda edecek.

Eğer 1441 yapım Çocuk dizisi için pazartesi gününde inat etmez ve Star TV’den gün değişikliği isterse bence Çocuk dizisinin 13 bölüm yayında kalma şansı olabilir. Aksi taktirde bu şartlar altında Çocuk dizisi 18 kasım 2019 da ekranlara veda edecektir.

22 ekim itibari ile Çocuk dizisi için alınmış bir final kararı yok. Çocuk dizisi çekimleri de tüm hızıyla devam ediyor.

Çocuk Dizisi İyi Başladı 9 Eylül

1441 Yapımın yeni dizisi Çocuk 9 eylül pazartesi günü yayın hayatına başladı. Baş rollerini Nazan Kesal, Merve Çağıran, Ceyda Ateş, Serhat Teoman, Kenan Acar ve İsmail Hacıoğlu gibi isimlerin paylaştığı Çocuk dizisi Star TV’de 3 sezondur yayınlanan Söz dizisinin yerine yayına pazartesi günleri yayınlanacak. Söz dizisi bile pazartesi akşamları tutunamamış ve final yapmışken ne yazık ki Çukur ve Yasak Elma ve Zalim İstanbul gibi dizilerin yanında çok tutunabilecek bir proje gibi durmuyor. Bunun yanında daha Atv’nin yeni sezonda Diriliş Osman dizisini yayınlayacak. Star Tv bu kadar hengamenin içine Çocuk dizisini dahil etmekle ne yazık ki iyi bir iş yapmadı.

Çocuk Dizisi İlk Bölüm Reytingleri

Çocuk dizisi ilk bölümde genel izleyici kitlesi olan Totalde 3.26 reyting alırken 6. sırada yer aldı. AB yani eğitim seviyesi yüksek insanların yer aldığı grupta da 3.24 reyting ile 5. sırada yer aldı. Bu reytingler başlangıç için iyi olsa da ne yazık ki çok fazla gelecek vad ettiğini söylemek zor olacak. Özellikle 16 eylül pazartesi Çukur’da yayına girecek.  Hal böyle olunca Çocuk dizisinin 5 ve üzeri reyting alma şansı ne yazık ki yok. Bu durumda üzülerek söylüyorum ki Çocuk dizisinin çok uzun ömürlü bir proje olacağını düşünmüyorum.

Çocuk dizisinin ne zaman final yapacağını tahmin etmek için en az 3 bölüm daha reyting sonuçlarını takip etmek gerekir ancak Çocuk dizisi ilk dört bölümde 5 ve üzeri reyting alamazsa 10 veya 13. bölümü ile ekranlara veda edecektir. Muhtemelen Çocuk dizisi yapımcısı 1441 yapım ile Show Tv arasında 6 bölümlük sözleşme imzalanmıştır. Show Tv dizileri erken final yaptığı için Show Tv dizileri ile genelde 6 -7 bölümlük sözleşme imzalıyor. Eğer Çocuk dizisi 4,5  ve üzeri reytinglerde kalıcı olursa bu durumda Show Tv bir 6 bölüm daha sözleşme uzatır ve bir kez daha Çocuk dizisinin yayın haklarını satın alır.

Çocuk Dizisi Senaryosu İzleyiciyi Çok Fazla Etkilemedi

Çocuk dizisi ne yazık ki senaryo anlamında beklentinin altında kaldı. Bir kadın ve çocuk dramı olarak ekranlara gelen Çocuk dizisinde daha fazla dram olması beklenirdi öyle ki ilk bölümde ki dramın içleri yakması ve bir kaç hafta ilk bölümün konuşulması lazımdı; ama ne yazık ki Çocuk dizisinin ilk ölümü beklentinin çok altında kaldı. Akça’nın dramı dizilerde ki diğer dramların yanında hafif kaldı. Bakalım Akça ve Ali Kemal aşkı Çocuk dizisine reyting getirebilecek mi?

Çocuk Dizisi Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çocuk dizisi 13 bölüm olarak planlandı; eğer dizi beklenin üstünde reytingler alırsa senaryo çalışmaları devam edecek ve sezon sonuna kadar senaryo hazırlanacaktır; ancak bence Çocuk dizisi senaristleri Nazlı Sunlu Kaçan ve Hilal Yıldız’ın 13 bölümden sonra çok fazla senaryo yazmasına gerek kalmayacak.

Çocuk Dizisi Gün Değiştirmeli

Çocuk dizisi için Star Tv pazartesi gününde ısrarcı olmamalı bence üçüncü bölümden sonra vasat bir hikayesi olan Çocuk dizisini cumartesi gününe almalı. Çocuk dizisi cumartesi 4 ve üzeri reytingler alır ve daha uzun ömürlü olur.

Çocuk Dizisini kurtarırsa İsmail Hacıoğlu’nun hayat verdiği Hasan Çetin karakteri kurtarır. Eğer İsmail Hacıoğlu Sen Anlat Karadeniz de ki Vedat karakteri gibi kötü olabilirse bu Çocuk dizisi  reytinglerini arttıracaktır. Diğer taraftan Efe karakteri Mehmet Emin Güney’e çok yakışmış ama Efe’den beklediğimiz ajitasyon izleyiciye geçmedi.

Çocuk Dizisinde Akça Sınıfta Kaldı

Çocuk dizisinin ilk bölümünde Akça karakteri ile en kritik rolde olan Merve Çağıran’ın performans ne yazık ki beklenin altında kaldı. Merve Çağıran dizinin esas kadını. Eğer ilerleyen haftalarda daha iyi bir Akça karşımıza çıkmazsa Çocuk dizisi reytingleri yükselmez. Diğer taraftan Çocuk dizisi izleyiciye çok fazla Evlat Kokusunu hatırlattı bir ara o hikayeyi çekmişler sandım. Bu benzerlikten de bir an önce uzaklaşılması ortaya farklı şeyler çıkarılması lazım

Çocuk Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (25 Yorum)

 1. COK GÜZEL BIR DIZI LUTFEN FINAL YAPMASIN SACMA SAPAN ONCA DIZILER DEVAM EDIYOR NERDE KALITELI DIZI VAR FINAL YAPIYOR.BUNU BIR TURLU ANLSMIS DEGILIM

 2. Merhaba almanyadan takip ediyoruz ve cok seviyoruz bitmesin bu senenin en guzel dizisi oyuncu kadrosu super reyting yapacak biliyorum hasan seni seviyoruz

 3. Çocuk dızı devam etsın Lutfen.Bu dızı ızleyen çoookkk var.Sakın Fınal yaptırmayınnnnnnn !!!!

 4. Bitmesi gereken o kadar sacma sapan dizi varken bu dizinin bitmesi cok anlamsizca. Senaryo ve oyuncular cok cokiyi. Ben bizim milleti anlamiyorum. Yasak elma zalim istanbul ve saçma sapan yarışma programlarını izleyenleri zaten hiç anlamiyorum.

 5. Çocuk dizisi gelmiş geçmiş en güzel dizilerden bitanesi hikayesi farklı böyle değişik hikayelere ihtiyacımız var bizim hasan karakterine bayılıyorum aşk komedi dram herşey var daha ne olsun final olmaması için çok dua ediyorum

 6. Lutfen Cocuk dizisi bitmesin son yıllarda izledigim en guzel dizi cok fatkli bir hikayesi var lutfen bitmesin 🙏🙏

 7. Çocuk dizisi yıkılıyor!.,,,,son bölüm olay!..Türkiye’nin başına gelmiş geçmiş en iyi en değişik farklı ve ilginç senaryo!,,, İsmail Hacıoğlu nun oyunculuktu harıka!,, bu kadar çer-çöp dizi tutarken çocuk dizisi kaldırılırsa hüsran olur !..böyle bi diziyi harcamayın yazık olur;(

 8. Dizi çok sıkıcı, konu berbat, aynı şey üzerinde dönüp duruyorlar ilerleme yok. Dizi ne anlatıyor belli değil. 10 bölüm bile fazla olur daha erken Final yapmaları gerekir

  • SEn bu diziye sıkıcı diyorsan hayatında sıkıcı dizi ne demek daha görmemişsin herkez beğenerek izliyor bu diziyi ayrıca oynayan oyuncularda gayet başarılı kaliteli diziden anlamıyvorsan dizi izleme hiç

 9. 21 Ekim pazartesi bolumu harikaydı her sahnesinde heyecanlandım duygulandım müzikler dizi gayet çok çok başarılı ama ne yazık ki yayın tarihinin değişmesi gerek o zaman düzelir çok güzel dizi lütfen bitmesin

 10. Akça fazla donuk ayrıca ege nin enerjisi az,ceyda ateş bile itici olsada rolün hakkını vermis