Çocuk Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Arkasındaki Gerekçe

İlk bölümü ile 9 eylül 2019 da yayın hayatına başlayan Çocuk dizisi için Star Tv ve 1441 Yapım yetkilileri final konusunda anlaştı. Başrollerini Serhat Teoman, Merve Çağıran ve Nazan Kesal’in paylaştığı Çocuk dizisi 28 ocak 2020 salı akşamı final yaparak ekranlara veda edecek.

Yeni Senaristler Ümitleri Boşa Çıkardı

Bilindiği üzere Çocuk dizisinde 13. bölüm itibari ile senarist değişikliğine gidilmişti.  Çocuk dizisinin 13 bölüm senaristliğini üstlenen Nazlı Sunlu, Hilal Yıldız ve Yekta Torun dizinin senaristliğinden ayrılmış ve göreve yeni senaristler gelmişti. Star Tv biraz da yeni gelen senaristlerin de durumunu görmek istedi; zira Star Tv yeni gelen senaristlerin yazdığı bölümlerde reytinglerin yükseleceğini tahmin etmişti ancak senarist değişikliği Çocuk dizisi reytinglerini daha da kötü etkiledi.

Çocuk Dizisinde Star Tv’ye Ümit Var Eden Bir Senaryo Sunulamadı

Çocuk dizisi reytingleri kötü olduğu gibi 18. bölümden sonra Çocuk dizisi sözleşmesi bitiyordu. Star TV yeni sözleşme imzalamak için Çocuk dizisinin yeni bölüm senaryolarını istedi; ancak planlanan senaryolar Star TV’ye daha yüksek reyting için ümit var etmedi.

Çocuk Dizisinde Finalin Gerekçesi:

Star Tv Çocuk dizisinin reytinglerinden hiç bir zaman memnun olamadı; aslında Star TV’nin memnun olamadığı durum reytinglerin düşüklüğü değil aldığı sıralamaydı. Çocuk dizisi final kararı alınmadan önce  Çocuk dizisi 16. bölüm reytingleri değerlendirildi. Dizi 3.54 reyting almıştı. Eğer dizi bu reyting ile ilk 5’e girebilseydi kimsenin sesi çıkmazdı ancak Çocuk dizisi 14. olunca reyting pastasında Star TV’ye ne yazık ki çok az pay düştü. Star TV bu kadar az kazandıran bir dizi ile yola devam etmek istemedi. Reklam verenler kanalların o günkü saniye başı reklam ücretlerini belirlerken bir çok kritere baktığı gibi dizi saatinde vereceği reklamda sıralamaya da bakıyor. O saatte yayın yapan kanallar arasında Çocuk dizisi 6. sırada yer aldı. Bu da en düşük saniye başı ücreti Star TV’nin aldığı anlamına geliyor büyük kanallardan. ocuk final 28 ocak

Çocuk Neden Final Yapıyor?

Aslında Star TV salı akşamının dram dizisi olan Kadın’ın final yapmasını bekliyordu. Kadın final yaptıktan sonra bir çok Kadın dizisi izleyicinin Çocuk dizisine geçeceğini planlamıştı; ancak hiç beklenmedik bir rakip Çocuk dizisine en büyük darbeyi vurdu. Ramo dizisi ciddi derece de yüksek reytingler alınca yükselmesi beklenen Çoçuk dizisi reyting kaybetmeye başladı. Bu durum karşısında Star Tv de Çocuk dizisinden ümidini kesti ve planlanan tarihte dizinin final yapmasına karar verdi. Eğer Çocuk dizisi yıl başından sonra yayınlanan 14 ocak 16. bölümde 5 ve üzeri reyting alsaydı ve sıralama da ilk 5’e girseydi Star Tv 1441 Yapım ile sözleşme uzatma pazarlığı yapacaktı.

Çocuk Dizisi Çekimleri Tamamlandı

Çocuk dizisi oyuncuları ve set ekibi yıl başına girmeden önce 17. bölüme kadar çekim yapmıştı. Final kararı beklenen bir karardı zira kritik bölüm 16. bölümdü. 16. bölümde beklenen sonuç gelmeyince senaristlerin yazdığı final bölümü çekimleri tamamladı ve Çocuk dizisi oyuncuları vedalaşarak ayrıldılar.

Çocuk dizisi senaryo anlamında Türkiye’nin en başarılı dram dizilerinden biriydi; ayrıca oyuncuların performansları da çok beğenilmişti ancak Türkiye artık velayet davalarından sıkılmış olacak ki bu kadar dikkat çekici bir dizi bile Türk dizi piyasasında tutunamadı.

Çocuk Dizisinin Finalinde Kazanan Ali Kemal Değil Hasan Olacak

Çocuk dizisinde hem senaryo anlamında kazanan Hasan Çetin olurken Çocuk dizisinde ününe ün katan ve yetenekleri ile hem izleyiciyi büyüleyen hemde yapımcılara bir kez daha dramda ben de varım diyen İsmail Hacıoğlu oldu. İsmail Hacıoğlu yeni dizisinde en az 1.5 kat fazla ücret isteyecektir; çünkü milyonların beğenisini kazandı Çocuk dizisi ile. ocuk Nasıl Bitecek

Çocuk Final Fragmanı

Çocuk Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Arkasındaki Gerekçe (3 Yorum)

  1. İsmail Hacıoğlu’ nun milyonların beğenisini kazanmak için bu diziye ihtiyacı yok. Kendisi zaten yıllardır bu sektörde bulunan, çocukluğundan beri bir çok dizi ve sinema filmiyle başarısını kanıtlamış, tanınan, aranan oyunculardan birisidir. Nasıl makale yazıyorsunuz?

  2. Madem deprem dolayısıyla yayınlamıyorsunuz neden eski bölümü yayınlandı göstermelik yaş tutuyor sunuş hep çıkaracaksınız