Maraşlı Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

OyuncuKarakterKarakter Açıklaması Görsel
Burak Deniz MaraşlıEski bir askermarasli
Aline Boz Mahur TürelAziz’in kızı, fotoğraf sanatçısımarasli mahur
Bedriye Roza Çelik ZelişMaraşlı’nın kızımarasli zelis
Kerem Atabeyoğlu Aziz TürelMahur’un babasımarasli aziz
Rojda DemirerFiruzan TürelAziz’in ikinci eşimarasli firuzan
Cemil Büyükdöğerli İlhan TürelAziz’in küçük oğlumarasli ilhan
Melis İşiten Dilşad Türelİlhan’ın eşimarasli dilsad
Serhat Kılıç Necati Aziz’in büyük oğlumarasli necati
Saygın Soysal SavaşKaranlık bir adammarasli savas
Cihan Yenici OzanFinans müdürü; Mahur’a aşıkmarasli ozan
 Cengiz Sezgin SadıkŞoförmarasli sadik
Sinem Akyol Hilalİstihbarat elemanımarasli hilal
Nihal Dinçel Şirin Zeliş’in bakıcısımarasli sirin
Türkü Su DemirelBehiyeHizmetçiMarasli Behiye resimleri
Onur Ay İsmetŞoförmarasli ismet
Gizem Kala EcemMahur’uın arkadaşı
Nesrin Yılmaz NuranKonağın hizmetlisi
Mert Ateş Oğuzİlhan ve Dilşad’ın oğlu

Maraşlı Dizisi Yapımcısı, Senaristi ve Yönetmeni

TIMS&B yapımın yapımcılığını üstleneceği Maraşlı dizisinin senaryosunu ise son olarak Söz’ü yazan Ethem Özışık yazacak.marasli afisi

Maraşlı Dizisi Oyuncuları

Burak Deniz – Maraşlı

Yarım Kalan Aşklar Dairesi dizisi için Burak Deniz’i masaya oturtan ve imza attırtan Tims B Yapım şimdi de Burak Deniz ile Maraşlı dizisi için anlaşmak istiyor. Burak Deniz’e vücut çalışması ve yiğit bir görünüme sahip olması için zaman tanınacak Maraşlı dizisinde Burak Deniz bir kabadayı olarak ilk defa izleyicisinin karşısına çıkacak. Şubat 1991 İzmit doğumlu olan Burak Deniz 29 yaşında ve kariyerinin zirvesindedir. 18 Mart Üniversitesinde Sanat Tarihi eğitimi alan Burak Deniz son dönemde özellikle Tatlı Küçük Yalancılar ve Aşk Laftan Anlamaz dizisinde ki performansı ile ve bir çok ülkede izlenme rekorları kıran Bizim Hikaye dizisinde hayat verdiği Barış karakteri ile bir dünya starı haline geldi; Burak Deniz oyuncu sevgilisi Büşra Develi ile mutlu bir aşk yaşamaktadır.

Maraşlı eski bir özel kuvvetler subayıdır. Bir saldırı da kızının yaralanması sonrası askerliği bırakan Maraşlı kızı ile ilgilenmeye karar verir. Şimdilerde kızı ile sakin bir hayat yaşamak isteyen Maraşlı kendisine bir sahaf dükkanı açmıştır. Sahafta tanıştığı Mahur’u ölmekten son anda kurtaran Maraşlı hayatını kurtardığı Mahur’a aşık olur.burak deniz maraşlı dizisi

Aline Boz – Mahur Türel

Aşk 101 dizisinden sonra ağustos 2020 de Aşk 102 dizisinin çekimlerine çıkan Alina Boz Aşk 102 dizisinden sonra mola vermeden Maraşlı dizisi ile izleyicisi karşısında olacak. Alina Boz 1998 de Moskova da dünyaya gelmiştir. 22 yaşının içinde olan güzel oyuncu Alina Boz’un ilk dizisi Cesur Hemşire olsa da ünlü olduğu dizi Paramparça dizisidir. Alina Boz’un en çok sevilen projelerinden biri de Elimi Bırakma dizisi olmuş dizi de hayat verdiği Azra karakteri ile çok sevilmiştir. Son dizisi ise Netflix’in Aşk 101 dizisidir. Alina Boz Mithat Can Özer ile sevgilisidir. Alina Boz 1.73 metre boyunda ve 50 kilodur.

Mahur 30’li yaşların başında oldukça güzel ve zeki bir kızdır. Babası Aziz Türel’in imkanları ile her zaman her şeyin en iyisine sahip olmuş Mahur beklenin aksine hayatı boyunca hiç şımarık bir kız olmamıştır. Okulunu bitirdikten sonra kendi fotoğraf stüdyosunu açmış fotoğrafçılık yapmaktadır. İnatçı ve korkusuz bir kız olan Mahur bir cinayetin resmini çekince başına büyük bir bela alır. 

alina boz maraşlı dizisi

Bedriye Roza Çelik – Zeliş

Bedriye Roza Çelik 7 yaşında çocuk oyuncudur. Daha önce Siyah Beyaz Aşk dizisinde ve Aksa Sigorta reklam filminde yer almıştır. Bedriye Roza Çelik Kemal Ekenel ajansın oyuncusudur.

Zeliş Maraşlı’nın güzeller güzeli kızıdır. 

bedriye roza celik oyuncu

Kerem Atabeyoğlu – Aziz Türel

Kerem Atabeyoğlu 9 Şubat 1968 İstanbul doğumludur ve 53 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Kerem Atabeyoğlu Dormen Tiyatrosu’nda uzun yıllar çalışmıştır. Son olarak Ramo dizisinde yer alan Kerem Atabeyoğlu daha önce de Tatlı İntikam dizisinde oynamıştı. Kerem Atabeyoğlu kendisi gibi oyuncu olan Almıla Uluer ile evlidir ve 52 yaşının içindedir.

Türel ailesinin babası olan Aziz Türel Türkiye’nin en önemli hava yolu şirketinin sahibidir. Otoriter bir baba olan Aziz kızı Mahur’a çok düşkündür. 

Kerem Atabeyoglu resimleri

Rojda Demirer – Firuzan

Son olarak Saygı isimli internet dizisinde kamera karşısına çıkan Rojda Demirer daha önce de Çarpışma dizisinde Belma karakteri ile yer almıştı. 1979 Ankara doğumlu olan Rojda Demirer aslen Diyarbakır’lıdır. Hacettepe Konservatuvarında oyunculuk eğitimini tamamlayan güzel oyuncu devlet tiyatrolarında çalıştıktan sonra ilk olarak Acil Aşk Aranıyor dizisinde çıkış yaşamıştır.  Geniş Aile  ve Adı Efsane yer aldığı önemli dizilerdendir. Rojda Demirer’in voleybolcu Ulaş Kıyak ile ilişkisi vardır. Rojda Demirer 1.67 metre boyunda ve 55 kilo ağırlığındadır.

Firuzan Aziz beyin sevgilisidir. Kendinden 15 yaş büyük bir adam ile aşk yaşasa da Aziz Firuzan’a yetmez Firuzan hırsları olan bir kadındır. Liseyi terk eden Firuzan eğitimsiz olduğu için basit bir kadındır; ancak cilve yapmasını iyi bilir.

rojda demirer marasli dizisi

Cemil Büyükdöğerli – İlhan

Cemil Büyükdöğerli 1980 İstanbul doğumludur ve 40 yaşının içindedir. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları eğitimi alan Cemil Büyükdöğerli Şahan Gökbakar tarafından keşfedildi. Cemil Büyükdöğerli Bana Sevmeyi Anlat ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde yer almış başarılı bir tiyatro oyuncusudur.

40 yaşında olan İlhan Aziz’in en büyük oğludur. Türel holdingin başında olan İlhan işine sadık bir adamdır. Türel holdingin bu güne gelmesinde çok katkısı olan İlhan şirketi büyüteyim derken eşi Dilşad ve oğlu Oğuz’u ihmal etmiştir.

Cemil Buyukdogerli marasli dizisi

Melis İşiten – Dilşad

Melis İşiten 29 Haziran 1992 İstanbul doğumludur ve 28 yaşının içindedir. Ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu ile aşk yaşayıp 2014 de hayatını birleştiren Melis İşiten 5 yıllık evlilikleri içinde bir çocukları dünyaya gelmiş ve çift 2019 da ayrılmıştır. Yedi Güzel Adam dizisi ile hem tanınan hem de Uraz Kaygılaroğlu ile evlenen Melis İşiten Evli ve Öfkeli dizisi ile de önemli bir çıkış yakalamıştır. İpek Bilgin’in en sevdiği öğrencilerinden olan Melis İşiten konservatuvar eğitimini tamamlamıştır. Melis İşiten Maraşlı dizisinde Burak Deniz’e aşık olan güzel bir kıza hayat verecektir.

İlhan’ın eşi olan Dilşad oldukça güzel ve asil bir kadındır. Mahur’un evde sohbet edebildiği tek kadın olan Dilşad aslınsa Konservatuar mezunudur; ancak İlhan ile evlenince her şeyi arkasında bırakmıştır. Şimdilerde eşi Dilşad tarafından ihmal edilmektedir. Bir oğlu vardır ve oğluna çok düşkündür.. melis isiten

Serhat Kılıç – Necati 

08 Temmuz 1975 de Ankara da hayata gözlerini açan Serhat Kılıç Türkiye’nin en sevilen oyunculardandır. Seksenler dizisinde hayat verdiği Ergun Plak karakteri ile çok sevilen Serhat Kılıç daha önce de Benim Annem Bir Melek ve Ezel gibi dizilerde yer almıştır. Son dönemde Söz dizisinde hayat verdiği Çolak karakteri ile ismini dünyaya duyuran Serhat Kılıç Hacettepe üniversitesinde Tiyatro eğitimi almıştır.  Serhat Kılıç bir dönem Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Serhat Kılıç son olarak Öğretmen dizisinde yer almış ancak ilk defa başarısızlığı tatmıştır. Bekar olan Serhat Kılıç 1.78 metre boyunda ve 70 kilo ağırlığındadır. Serhat Kılıç Maraşlı dizisi senaryosunu çok beğenmiş ve gelen teklifi kabul etmiştir.

Necati Aziz Türel’in ortanca oğludur. Alkolik bir adam olan Necati günün her saatinde içer; ancak her şeye rağmen de entelektüel bir adamdır. 

serhat kilic 2021 marasli dizisi

Saygın Soysal – Savaş

Son olarak Çukur’da Elvis olarak yer alan Saygın Soysal 21 Mayıs 1982 de Ankara da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesinde tiyatro eğitimi alan Saygın Soysal Kırık Kanatlar, Hatırla Sevgili, Muhteşem Yüzyıl ve Tatar Ramazan gibi dizilerde önemli rollerde yer almıştır. Gökçe Uzun ile 2018 de evlenen Saygın Soysal şuanda bekardır. Saygın Soysal’ın tek internet dizisi Hakan Muhafız olmuştur. Saygın Soysal Maraşlı dizisinin kötü karakteri olacak.

Savaş güneşe çıkamama hastalığı olan karizmatik ve güçlü bir adamdır.  Kimseden korkmayan Savaş güneşe çıkamadığı için hep karanlık ortamlarda yaşar; oldukça stratejik düşünür ve plansız adım bile atmaz. Savaş Türel ailesinin bile karşısına alamayacağı kadar zorlu bir düşmandır. 

saygin soysal

Cihan Yenici – Ozan

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde hayat verdiği Tunç karakteri ile sevişen Cihan Yenici Maraşlı dizisi kadrosuna dahil oldu. Maraşlı dizisinde Ozan karakterine hayat verecek olan Cihan Yenici  1983 de İstanbul da dünyaya gelmiştir ve 38 yaşının içindedir. Fizik eğitimi alırken okulu bırakan ve oyuncu olmaya karar veren Cihan Yenici son dönemde Kaçak Gelinler ve Kavak Yeller’i gibi dizilerde yer almıştır.

Holdingte genel müdür olarak görev yapan Ozan İlhan’ın çocukluk arkadaşıdır. Bu nedenle de Ozan her zaman İlhan’a sadıktır.

Cihan Yenici marasli dizisi ilhan

 Cengiz Sezgin – Sadık

Cengiz Sezgin 30 Temmuz 1961 Artvin doğumludur ve 59 yaşının içindedir. Halk Evleri Genel Merkezinde tiyatroya başlayan Cengiz Sezgin Çankaya Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda genel sanat yönetmeni olarak görev almıştır. Bizim Evin Halleri ve Ferhunde Hanımlar Cengi Sezgin’in yer aldığı önemli projelerdendir.

Türel ailesinin özel şoförü. cengiz sezgin resimleri oyuncu marasli dizisi

Sinem Akyol – Hilal

Genç dizi oyuncusu Sinem Akyol Maraşlı dizisi kadrosunda yer alacak. 1993 de İstanbul’da dünyaya gelen Sinem Akyol 28 yaşının içindedir. Daha önce Afili Aşk ve Her Yerde Sen gibi dizilerde yer alan Sinem Akyol daha önce de Doritos reklamında yer almıştır.

Hilal dizi de Maraşlı ile bağlantılı olan ve Maraşlı’yı özel bir kodla sanki bir bankacı gibi arayan kızdır. Hilal bence bir polis veya istihbarat görevlisidir. 

sinem akyol

Nihal Dinçel – Şirin

Nihal Dinçel daha önce Yüz Yüze ve  Geniş Aile Komşu Kızı filminde yer almıştır. Nihal Dinçel özellikle Geniş Aile Komsu Kızı filminde Nebil Anne olarak yer almıştır.

Şirin Maraşlı’nın kızı Zeliş’in bakıcısıdır. Meraklı bir kadındır. 

nihal dincel

Türkü Su Demirel – Behiye

1990 İzmir doğumlu olan Türkü Su Demirel 31 yaşının içindedir ve aslen Iğdır’lıdır. Sinema Güzeli Yarışması birincisi olan Türkü Su Demirel aslen mimardır. İstanbul Kültür Üniversitesinde mimarlık eğitimi almaya başlayan güzel oyuncu  Türkü Su Demirel 1,72 cm boyundadır. Türkü Su Demirel son olarak Muhteşem İkili dizisinde Yasemin karakterine hayat vermişti.

Behiye Türel ailesinin genç hizmetçilerinden biridir. Aziz beye aşık olan Behiye konağın hizmetlilerinden Nuran’ın kızıdır. 

turku su demirel marasli dizisi

Gizem Kala – Ecem

Babil dizisinin Nehir’i Maraşlı dizisi oyuncu kadrosunda yer alacak. Daha önce Can Kırıkları ve Ölene Kadar dizilerinde yer alan Gizem Kala 26 Nisan 1993 İstanbul doğumludur ve 28 yaşının içindedir. Kadir Has Üniversitesi konservatuvar  bölümü mezunu olan Gizem Kala daha önce de Vodafone ve  Anadolu Hayat Emeklilik gibi bir çok dizi de yer almıştır.

Ecem Mahur’un en yakın arkadaşıdır. Mahur ile birlikte fotoğraf stüdyosunda çalışır. 

gizem kala marasli dizisi

Nesrin Yılmaz – Nuran

Maraşlı dizisinde Nuran karakteri ile yer alan Nesrin Yılmaz sevilen bir dizi oyuncusudur. Nesrin Yılmaz son dönemde Adı Zehra ve Deli Gönül gibi dizilerde yer almıştır.

Maraşlı dizisinde Nuran Türel konağının baş hizmetlisidir. Kızı Behiye ile uzun yıllardır Türel ailesine hizmet etmektedir. Laubaliliği sevmeyen ciddi biridir Nuran

nesrin yilmaz marasli oyuncusu

Onur Ay – İsmet

28 Mart 1984 doğumlu olan Onur Ay 37 yaşının içindedir. Mimar Sinan Üniersitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Son olarak Öğretmen Kemal filminde  ve Elifin günlüğü dizisinde yer alan genç oyuncu Onur Ay şimdi de Maraşlı dizisinde yer alacak.

İsmet Türel ailesinin özel şoförlerinden biridir. Babası da Türel konağında görev yapan İsmet Türel ailesine sadık bir hizmetçidir. 

onur ay oyuncu

Mert Ateş – Oğuz

Çocuk oyuncu Mert Ateş Maraşlı dizisinin ana castında yer alacak. Son olarak Yaralı Kuşlar dizisinde Çıta karakteri ile yer alan Mert Ateş 2010 İstanbul doğumludur ve 11 yaşının içindedir.

Oğuz İlhan ve Firuzan’ın oğlu ve Türel ailesinin tek varisidir. 

mert ateş Maraşlı dizisinde Oğuz karakterine hayat verecek

Neslihan Acar

Neslihan Acar 14 Şubat 1969 doğumludur ve 51 yaşının içindedir. Hüşya Avşar’a olan benzerliği ile bir dönemin sevilen oyuncularından olan Neslihan Acar son dönemde O Hayat Benim dizisi ile sevilmişti. Son olarak Bizim Semtin Çocukları filminde yer alan Neslihan Acar Maraşlı dizisi ile yeniden dizilere dönüş yapacaktır.neslihan acar marasli dizisi oyuncusu

Ahmet Varlı

Ahmet Varlı son olarak Kuzgun dizisinde Bora  Dağıstanlı olarak yer almıştı asıl çıkışını Kanatsız Kuşlar dizisinde hayat verdiği Ahmet karakteri ile yaşayan Ahmet Varli 1984 Trabzon doğumlu olan Ahmet Varlı 36 yaşının içindedir.  Maltepe Üniversitesi oyunculuk eğitimi alan deneyimli oyuncu  daha önce Yılanların Öcü, Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Benim İçin Üzülme ve dizilerinde yer almıştır. Ahmet Varlı 1.73 metre boyunda ve 69 kilo ağırlığındadır. Ahmet Varli marasli dizisi

Maraşlı Tanıtım Fragmanı

Maraşlı Dizisinin Konusu

Maraşlı özel kuvvetlere yıllarca hizmet etmiş sonrasında kızı Zeliş’in bir operasyonda vurulması ile mesleği bırakmış kızı ile ilgilenmeye karar vermiştir. Şimdilerde sakin bir hayat yaşamaya çalışan Maraşlı kendine bir sahaf dükkanı açmıştır. Cesur bir adam olan Maraşlı dükkana müşteri olarak gelen Mahur’u ölümden kurtarır. Türel ailesinin kızı olan Mahur fotoğrafçıdır ve bir infazın fotoğraflarını çekerek başına büyük bir bela almıştır. Asla haksızlığa göz yumamayan bir yapısı olması sebebi ile Maraşlı başını beladan kurtaramaz. Aziz Türel’in isteği ile Mahur’a korumalık yapmayı kabul eden Maraşlı Mahur’a aşık olur.

Maraşlı Dizisi Nerede Çekilecek?

Maraşlı dizisinin çekimlerine Türkiye’nin dondurma ile ünlü ili Kahramanmaraş’da başlaması planlanıyor. Bilindiği üzere Kurtuluş Savaşımızın da simgesi olan bu tarihi kent sadece dondurması ile değil aynı zamanda delikanlı adamları ile de ünlü. Maraşlı dizisinin ilerleyen bölümlerinde ise İstanbul’a alınacağı öğrenildi. Diğer taraftan Maraşlı dizisinde Maraşlı bir adamın hikayesi anlatılacağı için şuanda ismi Maraşlı olarak telaffuz ediliyor. Belki de sete çıkacağı zaman Tims B yapım Maraşlı dizisine yeni bir isim verebilir. Tims B Yapım Maraşlı dizisinin ismini daha önce de Firuze dizisi olarak açıklamış sonradan değişikliğe gitmişti.

maraşlı dizisi nerede çekiliyor

Maraşlı Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Abdül Süsler

Kuruluş Osman dizisi kadrosunda Klanoz karakterine hayat vererek tanınan Abdül Süsler 1981 İstanbul doğumludur ve 39 yaşının içindedir. Haliç Üniversitesinde oyunculuk dersleri alan Abdül Süsler bir dönem oyuncu ve öğretim üyesi Müşfik Kenter’in asistanlığını yaptı. Abdül Süsler dizilerde oynamak ile birlikte aynı zamanda da Haliç Üniversitesinde oyunculuk eğitimleri de vermektedir. abdul susler

Tuba Büyüküstün

5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Erzurumlu bir ailenin çocuğudur. İstanbul Özel Doğuş Okullarında Liseyi bitiren Tuba Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Bölümü’nü kazanmış ve bu sırada da reklam filmlerinde boy göstermeye başlamıştır. Yönetmen Tomris Giritlioğlu’nun keşfettiği Büyüküstün 2003 yılında Sultan Makamı dizisinin son bölümlerine dahil olarak ilk oyunculuk deneyimini kazanmıştır.

2004 yılında yayınlanan Çemberimde Gül Oya dizisinde Zarife karakterini oynayan oyuncu dikkatleri üzerine çekmiştir. Gülizar ismindeki gösterdiği performansla Sırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almayı başaran güzel oyuncu 2005 yılında Ihlamurlar Altında, 2007 yılında Jean Claude Van Damme ile Sınav isimli bir komedi filminde çalışma fırsatı yakalamıştır. Dünyaca ünlü oyuncumuz  Gönülçelen dizisiyle çok başarılı bir profil çizmiştir.

Çok sayıda sinema filminde de rol alan oyuncu 2005 yılında Bülent İnal ile evlenmiş ancak 2007 yılında boşanmıştır. Ardında 2011 yılında Onur Saylak ile evlenmiş 2012 yılında Toprak ve Maya isminde ikiz kızları dünyaya gelmiştir. Onur Saylak’dan da 2017 yılında boşanmıştır.

tuba

Kenan İmirzalıoğlu

18 Haziran 1974 Ankara’nın Bala İlçesi’nde dünyaya geldi. Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Kenan İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da bulunan teyzesinin yanında tamamladı. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazandı. Üniversite okurken harçlığını kazanmak için mankenlik ajansına kaydolan Kenan 1,5 yıl sonra  Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçilerek bütün dikkatleri bir anda üzerine çekti. Ardından daha büyük bir başarıya imza atarak  Best Model of World yarışması birincisi oldu.

Bu başarılarının ardından dünyaca ünlü yönetmen Osman Sınav ezilmişlerin sesi olan Deli Yürek dizisinde ona başrol teklifinde bulundu. Deli Yürek dizisi zamanında çok büyük izleyici kitlesine sahip oldu. Konusu itibarıyla da haksızlık karşısında susmayan, zalimin hasmı, mazlumun dostu olan Kenan İmirzalıoğlu, bu diziden sonra Deli Yürek Bumerang Cehennemi isimli bir de sinama filminde başrol oyuncusu olmuştur. Ezel, Karadayı, Mehmet Bir Cihan Fatihi gibi ünlü yapıtlarda oynayan yakışıklı oyuncu 2016 yılında Sinem Kobal ile evlenmiştir.

kenan

Melisa Şenolsun

Son dizisi Nefes Nefese ile çok sevilen Melisa Şenolsun 3 yıldır televizyona iş yapmasa da 2019 da Atiye isimli Netflix dizisinde yer alarak dünya basınında bile dikkat çekmeyi başardı. 1996 İzmir doğumlu olan güzel oyuncu Melisa Şenolsun 24 yaşının içindedir. Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile tanınan Melisa Şenolsun özellikle Kiralık Aşk ve Umuda Kelepçe Vurulmaz dizilerinde yükseliş yaşamayı başarmıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitimine devam eden güzel oyuncu 1.70 boyunda ve 55 kilogramdır. Melisa Şenolsun sevgilisi Mehmet Ozan Dolunay’dan ayrılmıştır. melisa şenolsun maraşlı dizisi

Ayça Ayşin Turan

25 Ekim 1982 Sinop doğumludur. Babası Kastamonulu annesi Sinopludur. 37 yaşındaki güzel oyuncu İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümünde eğitimine devam etmektedir. Ayrıca Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk dizi deneyimi Dinle Sevgili dizisinde olmuştur. Onun çıkış yaptığı dizi ise Karagül dizisindeki Ada karakteri olmuştur. Netflix de yayınlanan Hakan: Muhafız  dizisinde Leyla karakterini oynayan Ayça’nın ismi Maraşlı dizisinde geçiyor.ayça

Güncelleme 16 Eylül 2019 Kulislerde konuşulan bilgilere göre Maraşlı dizisinden gelen teklifi değerlendiren Kenan İmirzalıoğlu’nun Kim Milyoner Olmak İster’i tercih ettiği için Maraşlı dizisinden gelen teklifi reddettiği söyleniyor.  Eğer anlaşma sağlansaydı Daha önce Deli Yürek, Acı Hayat, Ezel ve Karadayı gibi dizilerde büyük yankı uyandıran Kenan İmirzalıoğlu Maraşlı dizisinde de benzer bir karkateri canlandıracak. Maraşkı dizisinin Karadayı dizisine benzer bir konseptte olması bekleniyordu.

ttuub

Atv yeni sezona bomba gibi girmeyi planlıyor.

Maraşlı dizisinde Maraşlı lakaplı bir korumanın fedai hikayesi olacağı açıklandı. Kahramanmaraş’ta doğan ve büyüyen yakışıklı bir adamın kötülere karşı verdiği mücadele ve başında ki bunca belaya rağmen Mahur isimli bir kıza olan aşkı anlatılacak.

Tims B Yapım Maraşlı dizisi için basın toplantısı yaptı. Tims B Yapım Söz dizisinden sonra Söz dizisi izleyicilerinin beklentilerini karşılayacak ve kadrosunda bir çok ünlü ismin yer alacağı Maraşlı dizisini çekecek. Maraşlı dizisinin her bir bölümü hem aksiyon tadında olacak hemde içinde bir kahramanı barındıracak. 

Eylül 2020 de çekimlere başlayacak Maraşlı dizisi yeni sezonda da Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Hercai, Sen Anlat Karadeniz, Bir Zamanlar Çukurova gibi çok başarılı dizilerine devam eden Atv bir de yeni sezonda Diriliş Osman ve Maraşlı gibi yine çok ses getirecek iki büyük projeye imza atacak. Türkiye’nin en yüksek bütçeli dizilerine çeken Atv Maraşlı dizisi içinde kesenin ağzını sonuna kadar açtı. Türkiye de bölüm başı en yüksek ücreti isteyen Aline Boz ve Burak Deniz aynı proje de buluşturacak Atv bir de Maraşlı dizisini hafta sonu yayınlayacak ve çok büyük bir risk alacak.

Maraşlı dizisinin erkek başrol oyuncusu Burak Deniz olurken Burak Deniz oğlunun partneri olması için ise son olarak Aşk 102 dizisinde yer alan Aline Boz’a teklif götürüldü . Hem Burak Deniz hemde Aline Boz Maraşlı dizisi senaryosunu okuyacaklar. Senaryonun tutacağına inanırlarsa iki oyuncu  da 2019 2020 yeni sezonunu da boş geçmek istemiyor.

Son olarak Mehmet Bir Cihan Fatihi isimli projede oynayan Burak Deniz bu projede umduğunu bulamamıştı. Uzun zamandır ortalarda gözükmeyen Burak Deniz bu dizi için bölüm başına 140 000 lira alacağı belirtiliyor. Bu yüzden dizide şansa pek yer verilmeyeceğini, hem senaryosunun hem de oyuncularının çok kaliteli olacağını düşünüyorum.

Yorum yaz

Maraşlı Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (9 Yorum)

  1. 1979 Ankara doğumlu olan Rojda Demirer Diyarbakır doğumludur.
    Bir kisi nasil ayni zamanda iki sehirde birden dofabiliyor. Size türkce ögretenlerin….Bütün sayfa sacma cümlelerle dolu.

  2. Bende Kahramanmaraşlıyım neden dizi Maraş’ta devam etmiyor İstanbul artık çok demode oldu Maraş’ta devam etmesi daha doğru doğallığını yitirmez zaten Maraş’ta fazla dizi falan çekilmiyor birazda benim memleketim tanıtılsın adı üstünde KAHRAMANMARAŞ

  3. Maraşlı rolüne timuçin esen olsaydı süper olurdu bence tugbanın yerine başkası düşünülmeliydi

  4. tuba oynuyorsa asla tutmaz 40 yaşında kadını genç kızmı yapacaklar yani? 20 yaşlarında çocukları olması gerek onun hiç inandırıcı olmaz

  5. Savulun Atv geliyor: Diriliş Osman, Eşkıya, Çukurova, Hercai, Maraşlı Kimse Bilmez ayrıca; Yalnız kurt( Osman Sınav’ın yeni şaheseri, karadeniz bittikten sonra yeni proje)