MasterChef Türkiye 2020 Ne Zaman Başlayacak? 3 Sezon

Güncelleme 3 Mayıs 2020: MasterChef Türkiye 2020 seçmeleri başladı; ancak Covid 19 sebebi ile MasterChef Türkiye 2020 başvuruları videolu başvuru üzerinden alınacak ve geçen sezon ki seçmeler gibi yüz yüze bir seçim olmayacak.

MasterChef Türkiye 2020 Ne Zaman Başlayacak?

MasterChef Türkiye 2020 3. sezonun 17 temmuz cuma günü başlayacak. Survivor 2020’in 5 temmuz da final yapmasının ardından MasterChef Türkiye başlayacak. Açıklama bizzat Acun Ilıcalı’dan geldi.  MasterChef Türkiye 2020 başuruları

MasterChef Türkiye 1 Eylül 2018 tarihinde ilk bölümü ile Tv8 ekranlarında izleyicisi karşısına çıkmıştı. MasterChef Türkiye’nin ilk sezonu çok konuşulsa da Tv8’e çok büyük reytingler getirdiğini çok büyük paralar kazandırdığını söyleyemeyeceğiz; ancak MasterChef Türkiye’nin 19 ağustos 2019 pazar akşamı başlayan 2. sezonu adeta Tv8’i ipten aldı diyebiliriz.

Tv8 Acun Ilıcalı’ya geçtikten sonra ilk defa 2019’un ilk 6 ayında zarar etti ve hatta Acun Ilıcalı maddi zorluklar karşısında bir çok gayri menkulünü satışa çıkardı ve hatta Tv8’in de bir kısmını sattı. Yetmedi bir kısım elemanını da işten çıkarmak zorunda kaldı.

2019’un 2. yarısı ise özellikle MasterChef Türkiye’nin de getirdiği reytingler ile adeta Tv8 için düğün bayram oldu. Haftanın 3 günü MasterChef Türkiye  2 günü O Ses Türkiye yayınlayan Tv8 MasterChef Türkiye’nin getirdiği reytingler ile ilk altı ayda kaybettiğini geri kazandırdı.

MasterChef Türkiye’nin özellikle Danilo Zanna geldikten sonra ortaya koyduğu başarı sonrası daha MasterChef Türkiye 2. sezon bitmeden Acun Medya MasterChef Türkiye’nin 3. sezonu için hazırlıklara başladı.

MasterChef Türkiye’nin ilk sezonu 23 Aralık Pazar 2018 pazar günü bitmiş ve ikinci sezonu ise 19 ağustos 2019 pazar akşamı başlamıştı. Yani Tv8 ikinci sezon için 8 ay gibi bir süre beklemişti; ancak MasterChef Türkiye’nin 3. sezonu için bu kadar beklenmeyecek. MasterChef Türkiye’nin 3. sezonu izleyici MasterChef Türkiye’yi özler özlemez yani Survivor 2020 biter bitmez yaz ayları başında izleyicisi karşısında olacak.

Bilindiği üzere Survivor yarışması genelde ocak ayı sonu şubat ayı başında başlıyor ve haziran ayı sonuna kadar devam ediyordu. Bu durumda MasterChef Türkiye’nin 3. sezonu da Temmuz ayı başında Tv8 ekranlarında olacaktır.

MasterChef Türkiye 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

MasterChef Türkiye’nin 3. sezonun Survivor bitmeden başlama şansı yok; zira Survivor bazen haftada 6 gün yayınlanıyor Tv8 de. Bizim tahminlerimize göre MasterChef Türkiye 3. Sez0n 4 Temmuz 2020 cumartesi akşamı başlayacaktır.

MasterChef Türkiye’de Önce Başvurular Alınacak Sonra Ön Seçmeler Yapılacak

Bir çok izleyici MasterChef Türkiye’nin ilk bölümünde yapılan seçmelerden başka seçmeler yapılmıyor sanıyor ama bilinin aksine MasterChef Türkiye’ye katılmak için üç farklı seçimden geçmek gerekiyor. ilk başta danışmanlar yemeklerinizi ve hayat öykülerinizi yani CV’nizi alıyor. Onlardan onay çıkarsa Mehmet Yalçınkaya Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna  yemeklerinizi tadıyor ve en sonunda televizyona ve MasterChef Türkiye katılmak hakkı elde ediyorsunuz.masterchef Türkiye 3. sezon 2020 Ne Zaman Başlayacak

MasterChef Türkiye’de Uzun Bir Hazırlık Aşaması Var

Bir programın hazırlık aşaması ne kadar uzun olursa o program o kadar kaliteli oluyor. MasterChef Türkiye’nin en uzun hazırlık aşaması ise geçrekten yarışmada yarışabilecek renkli ve yetenekli simaları bulup çıkarak. Mesela Yasin MasterChef Türkiye’ye bence renk kattı; mesela MasterChef Türkiye’ye 2. sezon Güzide ciddi renk kattı.

 

MasterChef Türkiye 2020 Ne Zaman Başlayacak? 3 Sezon (1 Yorum)

  1. Dizi yayınlanmadan önce maliyetleri incelemeden neden hemen final yaparlar ki .olabilecek risklere karşı hazırlıklı olmalılar.bu seyircilere karşı seyircisizlik