Masum 461. Bölüm Özeti 26 Haziran Bavani Sita’yı Zorla Evlendiriyor

Masum 461. Bölüm Özeti 26 Haziran‘da Gora Çanda’nın kara büyü yaptırdığını söyleyerek eve tantrik adında büyücü getirir. Tantrik Vidya’ya sert davranır. Daram Vidya’nın aklını bozmadığını ve istenirse hastaneye gideceğini söyler ve tantrikten gitmesini ister. Gora işaret eder ve yantriki gönderir.

Gopi otobüs durağında bir kızı gösterir ve bunun Sita olduğunu yüksek sesle duyurur. Bavani’nin adamları kızın peşine düşerler. Kız farkına varınca yanındakilerle adamları bir güzel döverler. Bavani Urmi’nin evine gider ve Sita’yı bulur. Ondan evine gelmesini ister. Urmila karşı çıkınca elindeki sopayla ona vurmaya çalışır. Gopi son anda gelir ve başka bir sopayla onu engeller. Ardından Jagi de gelir ve Bahavani’den gitmesini ister. Bavani giderken tekerlerinin patladığını fark eder. Jagi onunla dalga geçer.

Şaravan Vidya’yı rahatlatmaya çalışırken Gora gelir ve Çanda’nın büyüsünü hatırlatır. Vidya ağlamasını sürdürürken Gora senin hatan değildi diye moral vermeye çalışır. Gora yakında Vidya’nın sıkışacağını düşünür. Çünkü Çanda’nın gömüldüğü yere Vidya’nın zincirini ve yüzüğünü atmıştır. Çanda’nın resmine bakan bir adamla telefonda görüşen Gora ondan işi bitirmesini ister.1 90

Sita Koki’nin neden hapiste olduğunu sorar. Gopi her şeyi anlatırken Sİta göz yaşlarına boğulur. Sita annesinin ölüm yıl dönümü olduğunu söyler. Gopi ertesi gün Sita’nın annesi için poja düzenler. Poja devam ederken kapı çalar. Elinde Sita’nın annesinin resmi olan çelenkle gelen Bahavani pojaya katılmak istediğini söyler. Gopi saygıyla karşılar ve içeri gelmesini ister. Havan ateşi yanınca etrafa duman yükselir ve herkes bayılır. Bavani adamlarından Sita’yı götürmelerini ister.

Daram’ın evine polisle birlikte bir bayan gelir. Onları Şaravan karşılar. Ratna adındaki kadın Çanda’nın kız kardeşi olduğunu ve uzun zamandır haber alamadığını söyler. Vidya titremeye başlar. Müfettiş ondan şüphelenince Gora Vidya’yı yanına alır ve hasta olduğunu söyler. Daram Mira’nın yerini sadece Çanda biliyordu, o yüzden biz de bulunmasını istiyoruz diyerek onları gönderir.2 97

Modi ailesi uyandığında Sita’nın kaçırıldığını anlar ve onun köyüne gidip kurtarmayı düşünürler. Jagi ve Gopi köye ulaşırlar ve Bahavani’nin evini sorarlar ancak kimse korkudan onlara cevap vermez. Ancak ikili Bahavani’nin evini bulurlar ve içeri girerler. Gördükleri manzara onları şaşırtır. Zira Bavani Sita’yı elleriyle beslemekte. Bavani kızına iyi baktıklarını söyler ve kaba davranışları için özür diler.

Gopi Sita ile yalnız görüşür. Sita üvey annesinin değiştiğini ve burada güvende olduğunu söyler. Gopi Jagi ile ayrılır ancak içlerindeki şüphe gitmez. Yolda Sita’yı kurtaran pandit ile karşılaşırlar. Pandit Sita’yı 2 gün içinde evlendireceklerini söyler. Gopi bir plan yapmaları gerektiğini belirtir. Daram’ın evine köpeklerle birlikte polisler gelir ve evde arama izinleri olduğunu söylerler. Daram onlara her konuda yardımcı olacağını söyler. Bahçeye çıktıklarında köpekler koku almaya başlarlar.3 92

Gopi ve Jagi STK kadınları ile birlikte Bavani’nin evine gelirler. Dernek kadınları bir kadını rızası dışında evlendiremeyeceklerini söylerler. Ancak Sİta gelir ve yaşının 20 olduğunu ve rızası ile evlendiğini söyler. Polisler ve dernek kadınları Gopi’ye kızarak uzaklaşırlar. Polisler buldukları yüzük ve kolye ile gelirler. Şaravan ve Daram bunların Vidya’ya ait olduğunu söylerler. Masum 461. Bölüm Özeti 26 Haziran sona erdi.

Yorum yaz