Mavera Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede?

Mavera Hace Ahmed Yesevi dizisi çekimleri Konya’da devam ediyor. Konya’nın Meram ilçesinde gerçekleştirilen çekimler sıkı korona virüs tedbirleri ile devam ediyor. Trt 1 Konya Büyük Şehir Belediyesi ve Meram Belediyesinin imzaladığı ortak sözleşme ile hazırlanan Uluslararası Konya Film Platolarında çekilen ikinci dizi Mavera dizisi olacak. Hatırlanacağı üzere Uluslararası Konya Film Platolarında ilk olarak Mevlana dizisi çekilmişti.

Mavera dizisi toplamda 30 bölüm olarak 2021 Ramazan ayında izleyicisi karşısında olacak. 12 Nisan 2021 pazartesi yayın hayatına başlayacak olan Mavera dizisi 11 mayıs salı günü 30. bölümü ile final yapacak.

Mavera Nerede Çekiliyor?

Mavera dizisinin Nerede çekildiği belli oldu. Mavera dizisi Konya’nın Meram İlçesinin Karahüyük mahallesinde çekilecek.  13. yüzyıl Türkiye Selçuklu Devleti temalı plato oldukça yüksek maliyeti ile dikkat çekse de Mavera ve Mevlana dizileri gibi daha bir çok diziye ev sahipliği yapacak. Konya şehrini bir dizi turizmi merkezi yapmayı amaçlayan bu çalışma Konya’nın tanıtımına da katkı sağlayacak.

Konya’nın Meram ilçesinde bulunan Karahüyük Mahallesinde kurulan plato Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 390 dönümlük arazisine inşa edilmiş . TRT’ye tahsis edilen bu alanda yapılan inşaatlar ile Konya da adeta bir 50 dönümlük 13. yüzyıl Konya’sı kurulmuş.

Mavera Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede? (1 Yorum)

Tavsiye

Hakime Hanım Oyuncuları