Mehmetcik Kut-ul Amare Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Mehmetcik Kut-ul Amare dizisi Trt 1 ekranlarında 18 ocak perşembe günü 20:30 da izleyicisi karşısına çıkmaya hazırlanırken dizinin sır gibi saklanan oyuncu kadrosu da bir bir açıklanmaya başlandı. Uzun süren çekimler sonrasında kış için yeterli çekimleri yapan  Tekden Film artık yayına hazır olduğunu açıklayınca izleyicilerin büyük merakı da artık son buldu.

1900 1915 yılları arasında geçen Kut bölgesinde İngilizler ile yapılan Savaşı ve İstanbul’da yaşanan İngiliz ajanları ile rekabeti anlatacak olan Mehmetcik Kut-ul Amare  dizisinde Daha önce Diriliş Ertuğrul’da izlediğimiz bir çok başarılı isim de yer alacak.

Mehmetcik Kut-ul Amare Dizisine Yenik Katılan Oyuncular

İsmail Hacıoğlu(Üsküplü – Kahraman Kumandan)smail Hacıoğlu mehmetcik kutul amare

Mehmetcik Kut-ul Amare Oyuncuları

Serdar Gökhan(Hüsrev)

1946 yılında Bolu’da dünyaya gelen Serdar Gökhan bir çok sinema filminde ve dizide yer alsa da hayatı Diriliş Ertuğrul dizisinde can verdiği Süleyman Şah karakteri ile değişmiş ve hayatın son baharında büyük şöhret yaşamıştır. 

Hüsrev Plevne gazisi bir pehlivandır. İki manevi oğlu vardır ikisi de bir birinden cevvaldir. Kendine aiti bir Bektaşi hayat felsefesi vardır. 

Serdar Gökhan mehmetcik kutul amare hüsrev

Kaan Taşaner(Süleyman Askeri)

1970 Konya doğumlu olan Kaan Taşaner Kuzey Güney dizisi ile fark edilse de daha sonra Kayıp dizisinde yer almış ve asıl ünü Diriliş Ertuğrul dizisinde yakaladığı başarı ile elde etmiştir. Son olarak Kaçın Kurası dizisinde sevgilisi Selin Şekerci ile yer alsa da dizi tutmamıştır.

Süleyman Askeri 33 yaşındadır ve devletine bağlı bir kumandandır. Teşkilat-ı Mahsusa başarılarında sonra ona devredilmiştir. İşini sağlam yapar. Zekası dünyaca ünlü bir askeri dehadır

kaan taşaner mehmetcik

İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet)

1993 yılında Manisa’da dünyaya gelen İsmail Ege Şaşmaz 25 yaşındadır. Yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken yakışıklı oyuncu Mehmetcik Kut-ul Amare dizisinde vatanını seven bir Türk subayına hayat verecektir. Son olarak Lise Devriyesi dizisinde yer alsa da dizisi sevilmemiştir.

Hüsrev oğlu Mehmet 20 yaşında yakışıklı gözü kara güçlü ve akıllı bir gençtir. Babasının yolunu yol belirlemiş vatan aşığı bir gençtir. Anne ve babasını Osmanlı Yunana muharebesinde kaybetmiş; Hüsrev onu evladı saymıştır. 

smail Ege Şaşmaz Mehmetçik Mehmet

İlker AKSUM(Cox)

1971 yılında Isparta’da dünyaya gözlerini açan İlker Aksum 47 yaşındadır. İlerleyen yaşına rağmen genç kızların sevgilisi olmaya devam eden İlker Aksum Yabancı Damat dizisi ile tüm Türkiye’ye kendisini tanıtmış ve  sonrasında Canım Ailem Muhteşem Yüzyıl, Yeşil Deniz, Hayatımın Aşkı ve Poyraz Karayel dizileri ile zaten var olan ününe ün katmıştır.

Üst düzey İngiliz ajanıdır. Çok iyi Arapça ve Türkçe konuşmaktadır; aslında o da yetimdir ve İngilizler onu yetimhaneden alıp acımasız olarak yetiştirmiştir. ilker aksum mehmetcik kut ul amare

Gamze Özçelik(Elizabeth)

Kendini gazeteci olarak tanıtsa da zeki ve güzel bir Amerikan Ajanıdır. Gamze Özçelik mehmetcik elizabet

Semih Ertürk (Said)

Said Hüsrev’in öz oğludur zeki ve hırslı bir çocuktur savaşa çok yeteneği yoktur ama vatanını çok sever. semih ertürk 1

İsmail Hakkı Ürün(Mevlüt)

1976 İstanbul doğumlu olan İsmail Hakkı Ürün 42 yaşındadır. Sakarya Fırat dizisinde kendisini tanıtan İsmail Hakkı Ürün, Milat ve Cesur Yürek gibi dizilerde de yer alarak sinemanın tanına karakterleri arasına girmeyi başarmıştır.

Mevlit; Antalya yörüğüdür. 33 yaşındadır. Osmancık Taburunun abilerindendir. smail Hakkı Ürün Mehmetcik Kutlu amare

Yiğit Uçan (Şamil)

Osmancık Taburuna yeni seçilen gözü kara bir askerdir. Yiğit Uçan mehmetcik Şamil

Atakan Yarımdünya(Ahmet)

Osmancık Taburuna yeni seçilen gözü kara bir askerdir. Atakan Yarımdünyamehmetcik Ahmet

Barış Hayta

Tabur askeri

Serkan Ercan (Enver Paşa)

Murat Aydın(Papaz)serkan Ercan 2018

Cavit Çetin Güner;

1986 İstanbul doğumlu olan Cavit Çetin Güner 32 yaşındadır. Geniş Aile ve Leyla ile Mecnun gibi dizilerde yer alsa da asıl başarıyı ve tanınmayı Diriliş Ertuğrul dizisi ile yakalamıştır. Cavit Çetin Güner kut ul amare

Emre Başer(Şefik)

1979 doğumlu olan Emre Başer 38 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Vatanım Sensin dizilerinde yer almıştır.

Şefik Osmanık Taburunun kıdemli yüzbaşısıdır. Sağlam bir komutandır emirleri harfiyen yerine getirir.
Emre Başer mehmetcik Kut ul amare

Uğur Karabulut(Niyazi)

32 yaşında Trabzonlu bir vatan sevdalısıdır. Komik ve inatçı biridir hikayeleri meşhurdur. 2 yaşında bebeği vardır ama onu hala görmeye zamanı olmamıştır; Osmancık Taburu askeridir. Uğur Karabulut mehmetcik Niyazi

Özgü Kaya(Zeynep)

1996 İstanbul doğumludur ve 31 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur ve ilk deneyimini Adı Efsane dizisinde yaşamış ve performansı ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

20 yaşında çok güzel ve zeki bir kızdır. Zarif bir kız olsa da yeri geldiğinde aslan  olmayı da bilir. Muhtemelen Mehmet’e aşık olacaktır.zgü kaya Mehmetcik Kut ul Amare

Eva Dedova(Victoria)

İngiliz İstihbarat ajanıdır.  İstanbul’daki casusluk yapmaktadır; aslen öğretmenlik yapsa da zeki, kurnaz ve güzel bir kızdır.  Victoria  yeterki istesin isteyip de elde edemediği bir şey yoktur.Eva Dedovakut ul amare Victoria

Bahattin Doğan (Ömer)

Kut’ül-Amare bölgesinin seçilmiş temsilcisidir. bölgenin önde gelen aşiret lideridir. Bahattin Doğan mehmetcik Ömer

Polat Bilgin

Osmancık taburunun Yüzbaşısı olarak seçilmiş vatan sevdalısı bir adamdır.

Mehmetcik Kut-ul Amare Tanıtım Fragmanı